Elimination Round of 64Open
Elimination Round of 64Switzerland Wenzinger Domenic 100s1 - 0s2
3:38 (IPP)
Chamberlain Frazer Great Britain
Elimination Round of 64Slovakia Randl Milan 0s2 - 100s2
3:31 (IPP)
Bauza Karolis Lithuania
Elimination Round of 32Open
Elimination Round of 32Greece Iliadis Ilias 101 - 0s3
3:43 (IPP)
Kukovica David Slovenia
Elimination Round of 32Germany Odenthal Marc 112s2 - 0s1
3:26 (IPP)
Sasson Alon Israel
Elimination Round of 32Russian Federation Denisov Kirill 100 - 0s2
1:36 (IPP)
Wenzinger Domenic Switzerland
Elimination Round of 32Italy Facente Walter 100s1 - 0
1:30 (IPP)
Ciechomski Patryk Poland
Elimination Round of 32Georgia Liparteliani Varlam 100s1 - 0s2
1:30 (IPP)
Ver Gabor Hungary
Elimination Round of 32Ukraine Synyavsky Vadym 10s3 - 10s2
5:00 (PEN)
Sherazadishvili Nikoloz Spain
Elimination Round of 32France Iddir Alexandre 100s3 - 0s2
4:53 (IPP)
Bauza Karolis Lithuania
Elimination Round of 32Hungary Toth Krisztian 0s2 - 0s3
5:00 (PEN)
Nyman Marcus Sweden
Elimination Round of 32Slovenia Zgank Mihael 1s1 - 0s1
5:00 (YUK)
Dvarby Joakim Sweden
Elimination Round of 32Azerbaijan Gurbanov Ramin 101 - 0
1:10 (IPP)
Dias Celio Portugal
Elimination Round of 32Georgia Gviniashvili Beka 100 - 0s2
3:43 (IPP)
Efemgil Batuhan Turkey
Elimination Round of 32Serbia Kukolj Aleksandar 100 - 0s1
3:04 (IPP)
Marmeljuk Aleksandr Estonia
Elimination Round of 32Czech Republic Klammert David 0s2 - 100s2
4:43 (IPP)
Gerasimenko Dmitri Serbia
Elimination Round of 32Czech Republic Jurecka Alexandr 0s1 - 10s3
5:00 (WAZ)
Nhabali Quedjau Ukraine
Elimination Round of 32Russian Federation Voprosov Kirill 0s1 - 10s1
5:00 (WAZ)
Grossklaus Ciril Switzerland
Elimination Round of 32Netherlands Elmont Guillaume 10s2 - 0s3
5:00 (WAZ)
Milenbergs Aigars Latvia
Elimination Round of 16Open
Elimination Round of 16Greece Iliadis Ilias 10s2 - 0s2
GS-0:48 (WAZ)
Odenthal Marc Germany
Elimination Round of 16Russian Federation Denisov Kirill 100 - 0
0:14 (IPP)
Facente Walter Italy
Elimination Round of 16Georgia Liparteliani Varlam 100s1 - 1s2
3:41 (IPP)
Sherazadishvili Nikoloz Spain
Elimination Round of 16France Iddir Alexandre 0s1 - 10s2
5:00 (WAZ)
Zgank Mihael Slovenia
Elimination Round of 16Georgia Gviniashvili Beka 100 - 0
0:43 (IPP)
Gerasimenko Dmitri Serbia
Elimination Round of 16Hungary Toth Krisztian 0 - 0s1
5:00 (PEN)
Gurbanov Ramin Azerbaijan
Elimination Round of 16Switzerland Grossklaus Ciril 0s2 - 100s2
2:30 (IPP)
Elmont Guillaume Netherlands
Elimination Round of 16Serbia Kukolj Aleksandar 100 - 0s1
1:14 (IPP)
Nhabali Quedjau Ukraine
QuarterfinalsOpen
QuarterfinalGreece Iliadis Ilias 0s3 - 0s2
5:00 (PEN)
Denisov Kirill Russian Federation
QuarterfinalGeorgia Liparteliani Varlam 10s1 - 0s1
5:00 (WAZ)
Zgank Mihael Slovenia
QuarterfinalGeorgia Gviniashvili Beka 100 - 0
2:10 (IPP)
Elmont Guillaume Netherlands
QuarterfinalHungary Toth Krisztian 101s1 - 0s1
3:06 (IPP)
Kukolj Aleksandar Serbia
RepechageOpen
RepechageSerbia Kukolj Aleksandar 0s3 - 0s2
5:00 (PEN)
Iliadis Ilias Greece
RepechageSlovenia Zgank Mihael 0s2 - 11s3
5:00 (WAZ)
Elmont Guillaume Netherlands
SemifinalsOpen
Semifinal of Table AHungary Toth Krisztian 0s2 - 0s1
5:00 (PEN)
Denisov Kirill Russian Federation
Semifinal of Table BGeorgia Liparteliani Varlam 110 - 0s1
2:37 (IPP)
Gviniashvili Beka Georgia
Bronze Medal FinalsOpen
Contest for Bronze Medal AGreece Iliadis Ilias
Bronze Medal
0s2 - 0s3
5:00 (PEN)
Gviniashvili Beka Georgia
Contest for Bronze Medal BNetherlands Elmont Guillaume
Bronze Medal
0s2 - 0s3
5:00 (PEN)
Toth Krisztian Hungary
FinalOpen
FinalRussian Federation Denisov Kirill
Gold Medal
1s1 - 0
5:00 (YUK)
Silver Medal
Liparteliani Varlam Georgia