Elimination Round of 32Open
Elimination Round of 32Azerbaijan Mammadov Elkhan 100 - 0
2:45 (IPP)
Kumric Zlatko Croatia
Elimination Round of 32Ukraine Bloshenko Artem 0s2 - 10s3
5:00 (WAZ)
Korrel Michael Netherlands
Elimination Round of 32Israel Paltchik Peter 112 - 0s2
2:07 (IPP)
Buechel David Liechtenstein
Elimination Round of 32Belgium Nikiforov Toma 100s2 - 0s1
2:36 (IPP)
Cirjenics Miklos Hungary
Elimination Round of 32Serbia Jurisic Stefan 0 - 100
0:52 (IPP)
di Guida Domenico Italy
Elimination Round of 32Portugal Fonseca Jorge 2s2 - 0s2
5:00 (YUK)
Minaskin Grigori Estonia
Elimination Round of 32Sweden Pacek Martin 0s3 - 0s1
5:00 (PEN)
Borodavko Jevgenijs Latvia
Elimination Round of 32Denmark Joergensen Frederik 101s2 - 0s2
4:23 (IPP)
Kronberger Christoph Austria
Elimination Round of 32Poland Wojcik Jakub 100 - 0
1:07 (IPP)
Hajas Matej Slovakia
Elimination Round of 32Great Britain Fletcher Benjamin 100s1 - 0
1:12 (IPP)
Bezzina Isaac Malta
Elimination Round of 16Open
Elimination Round of 16Germany Frey Karl-Richard 10s2 - 0s2
5:00 (WAZ)
Korrel Michael Netherlands
Elimination Round of 16France Maret Cyrille 100 - 0
1:13 (IPP)
Paltchik Peter Israel
Elimination Round of 16Czech Republic Krpalek Lukas 100s1 - 0s2
3:00 (IPP)
Mammadov Elkhan Azerbaijan
Elimination Round of 16Azerbaijan Gasimov Elmar 0s2 - 101s3
4:36 (IPP)
Fonseca Jorge Portugal
Elimination Round of 16Belgium Nikiforov Toma 110 - 0
1:47 (IPP)
di Guida Domenico Italy
Elimination Round of 16Latvia Borodavko Jevgenijs 0s2 - 100s2
GS-0:27 (IPP)
Joergensen Frederik Denmark
Elimination Round of 16Germany Peters Dimitri 100 - 0
1:07 (IPP)
Wojcik Jakub Poland
Elimination Round of 16Netherlands Grol Henk 10s2 - 0s2
GS-0:29 (WAZ)
Fletcher Benjamin Great Britain
QuarterfinalsOpen
QuarterfinalGermany Frey Karl-Richard 0s4 - 101
4:02 (IPP)
Maret Cyrille France
QuarterfinalCzech Republic Krpalek Lukas 0 - 0s1
5:00 (PEN)
Nikiforov Toma Belgium
QuarterfinalPortugal Fonseca Jorge 100 - 0s2
2:12 (IPP)
Joergensen Frederik Denmark
QuarterfinalGermany Peters Dimitri 0s1 - 1s1
5:00 (YUK)
Grol Henk Netherlands
RepechageOpen
RepechageBelgium Nikiforov Toma 100 - 1
1:43 (IPP)
Frey Karl-Richard Germany
RepechageDenmark Joergensen Frederik 0 - 100
0:34 (IPP)
Peters Dimitri Germany
SemifinalsOpen
Semifinal of Table ACzech Republic Krpalek Lukas 100 - 0s1
5:00 (IPP)
Maret Cyrille France
Semifinal of Table BPortugal Fonseca Jorge 0s3 - 10s2
5:00 (WAZ)
Grol Henk Netherlands
Bronze Medal FinalsOpen
Contest for Bronze Medal ABelgium Nikiforov Toma
Bronze Medal
100 - 0s1
3:45 (IPP)
Fonseca Jorge Portugal
Contest for Bronze Medal BGermany Peters Dimitri 0s3 - 1
5:00 (YUK)
Bronze Medal
Maret Cyrille France
FinalOpen
FinalCzech Republic Krpalek Lukas
Silver Medal
0 - 1s3
5:00 (YUK)
Gold Medal
Grol Henk Netherlands