Elimination Round of 32Open
Elimination Round of 32Bosnia and Herzegovina Sadikovic Harun 0s2 - 101s2
4:19 (IPP)
Paskevicius Marius Lithuania
Elimination Round of 32Spain Fernandez David 0s1 - 100
1:48 (IPP)
Sarnacki Maciej Poland
Elimination Round of 32Azerbaijan Kokauri Ushangi 101s1 - 0s3
4:03 (IPP)
Ceraj Matjaz Slovenia
Elimination Round of 32Latvia Nikiforenko Arturs 1 - 100s2
4:21 (IPP)
Gordiienko Oleksandr Ukraine
Elimination Round of 32Austria Allerstorfer Daniel 0s1 - 100s2
3:44 (IPP)
Mettis Juhan Estonia
Elimination Round of 32Turkey Serbest Burak 0 - 100s1
2:59 (IPP)
Bozinic Bozidar Serbia
Elimination Round of 32Czech Republic Horak Michal 0s2 - 1s1
5:00 (YUK)
Sasson Or Israel
Elimination Round of 32Belgium Harmegnies Benjamin 0s1 - 10s1
5:00 (WAZ)
Khammo Iakiv Ukraine
Elimination Round of 16Open
Elimination Round of 16Hungary Bor Barna 1s1 - 10s3
5:00 (WAZ)
Paskevicius Marius Lithuania
Elimination Round of 16Georgia Okruashvili Adam 100s1 - 0s2
3:27 (IPP)
Sarnacki Maciej Poland
Elimination Round of 16Georgia Matiashvili Levani 100s2 - 0s1
4:08 (IPP)
Kokauri Ushangi Azerbaijan
Elimination Round of 16Germany Breitbarth Andre 110 - 0s1
4:39 (IPP)
Gordiienko Oleksandr Ukraine
Elimination Round of 16Russian Federation Saidov Renat 100 - 0
0:12 (IPP)
Bozinic Bozidar Serbia
Elimination Round of 16Netherlands Meyer Roy 0s1 - 0s3
5:00 (PEN)
Mettis Juhan Estonia
Elimination Round of 16Romania Simionescu Vladut 0 - 110
2:43 (IPP)
Khammo Iakiv Ukraine
Elimination Round of 16Romania Natea Daniel 0s1 - 100s2
3:54 (IPP)
Sasson Or Israel
QuarterfinalsOpen
QuarterfinalLithuania Paskevicius Marius 100 - 0s1
2:45 (IPP)
Breitbarth Andre Germany
QuarterfinalGeorgia Okruashvili Adam 1s2 - 0s1
5:00 (YUK)
Matiashvili Levani Georgia
QuarterfinalRussian Federation Saidov Renat 0s1 - 0s3
5:00 (PEN)
Khammo Iakiv Ukraine
QuarterfinalNetherlands Meyer Roy 0 - 100s1
1:56 (IPP)
Sasson Or Israel
RepechageOpen
RepechageGermany Breitbarth Andre 0s4 - 100s1
2:31 (IPP)
Matiashvili Levani Georgia
RepechageUkraine Khammo Iakiv 111s2 - 0s1
4:54 (IPP)
Meyer Roy Netherlands
SemifinalsOpen
Semifinal of Table ALithuania Paskevicius Marius 0s2 - 100s1
2:30 (IPP)
Okruashvili Adam Georgia
Semifinal of Table BRussian Federation Saidov Renat 1 - 100s1
2:44 (IPP)
Sasson Or Israel
Bronze Medal FinalsOpen
Contest for Bronze Medal AGeorgia Matiashvili Levani 0 - 1
5:00 (YUK)
Bronze Medal
Saidov Renat Russian Federation
Contest for Bronze Medal BUkraine Khammo Iakiv
Bronze Medal
13s1 - 0s1
5:00 (WAZ)
Paskevicius Marius Lithuania
FinalOpen
FinalGeorgia Okruashvili Adam
Gold Medal
100s2 - 0s1
2:40 (IPP)
Silver Medal
Sasson Or Israel