Schedule & ResultsSaturday, June 13th

SSI ErrSSI ErrSSI ErrSSI ErrSSI ErrSSI ErrSSI ErrSSI ErrSSI Err
Sat13June
Cycling Mountain Bike
Women's Cross-country
Men's Cross-country
Sat13June
Karate
Women's Kumite -50kg Elimination RoundOpen
Women's Kumite -50kg Elimination Round Pool AAustria Plank Bettina 1 - 0
Aliyeva Nurana Azerbaijan
Women's Kumite -50kg Elimination Round Pool BFrance Recchia Alexandra 0 - 0
Kryva Kateryna Ukraine
Women's Kumite -50kg Elimination Round Pool ATurkey Ozcelik Serap 3 - 0
Berulec Monika Croatia
Women's Kumite -50kg Elimination Round Pool BGermany Bugur Duygu 0 - 3
Koulinkovitch Mariya Belarus
Women's Kumite -50kg Elimination Round Pool AAustria Plank Bettina 1 - 0
Berulec Monika Croatia
Women's Kumite -50kg Elimination Round Pool BFrance Recchia Alexandra 2 - 0
Koulinkovitch Mariya Belarus
Women's Kumite -50kg Elimination Round Pool ATurkey Ozcelik Serap 6 - 0
Aliyeva Nurana Azerbaijan
Women's Kumite -50kg Elimination Round Pool BGermany Bugur Duygu 0 - 1
Kryva Kateryna Ukraine
Women's Kumite -50kg Elimination Round Pool AAzerbaijan Aliyeva Nurana 0 - 3
Berulec Monika Croatia
Women's Kumite -50kg Elimination Round Pool BUkraine Kryva Kateryna 0 - 0
Koulinkovitch Mariya Belarus
Women's Kumite -50kg Elimination Round Pool AAustria Plank Bettina 0 - 3
Ozcelik Serap Turkey
Women's Kumite -50kg Elimination Round Pool BFrance Recchia Alexandra 1 - 0
Bugur Duygu Germany
Women's Kumite -55kg Elimination RoundOpen
Women's Kumite -55kg Elimination Round Pool AFrance Thouy Emily 7 - 0
Alstadsaether Bettina Norway
Women's Kumite -55kg Elimination Round Pool BTurkey Yakan Tuba 0 - 0
Kovacevic Jelena Croatia
Women's Kumite -55kg Elimination Round Pool ASpain Ferrer Garcia Cristina 1 - 0
Arandelovic Branka Serbia
Women's Kumite -55kg Elimination Round Pool BLuxembourg Warling Jenny 0 - 4
Gasimova Ilaha Azerbaijan
Women's Kumite -55kg Elimination Round Pool AFrance Thouy Emily 3 - 0
Arandelovic Branka Serbia
Women's Kumite -55kg Elimination Round Pool BTurkey Yakan Tuba 0 - 1
Gasimova Ilaha Azerbaijan
Women's Kumite -55kg Elimination Round Pool ASpain Ferrer Garcia Cristina 3 - 0
Alstadsaether Bettina Norway
Women's Kumite -55kg Elimination Round Pool BLuxembourg Warling Jenny 1 - 1
Kovacevic Jelena Croatia
Women's Kumite -55kg Elimination Round Pool ANorway Alstadsaether Bettina 0 - 4
Arandelovic Branka Serbia
Women's Kumite -55kg Elimination Round Pool BCroatia Kovacevic Jelena 1 - 0
Gasimova Ilaha Azerbaijan
Women's Kumite -55kg Elimination Round Pool AFrance Thouy Emily 0 - 0
Ferrer Garcia Cristina Spain
Women's Kumite -55kg Elimination Round Pool BTurkey Yakan Tuba 5 - 0
Warling Jenny Luxembourg
Men's Kumite -60kg Elimination RoundOpen
Men's Kumite -60kg Elimination Round Pool AItaly Maresca Luca 8 - 0
Marqeshi Halil Albania
Men's Kumite -60kg Elimination Round Pool BFrance Agoudjil Sofiane 0 - 1
Antic Marko Serbia
Men's Kumite -60kg Elimination Round Pool ASpain Gomez Garcia Matias 0 - 2
Farzaliyev Firdovsi Azerbaijan
Men's Kumite -60kg Elimination Round Pool BRussian Federation Plakhutin Evgenii 0 - 0
Pavlov Emil The Former Yugoslav Republic of Macedonia
Men's Kumite -60kg Elimination Round Pool AItaly Maresca Luca 2 - 4
Farzaliyev Firdovsi Azerbaijan
Men's Kumite -60kg Elimination Round Pool BFrance Agoudjil Sofiane 1 - 2
Pavlov Emil The Former Yugoslav Republic of Macedonia
Men's Kumite -60kg Elimination Round Pool ASpain Gomez Garcia Matias 10 - 0
Marqeshi Halil Albania
Men's Kumite -60kg Elimination Round Pool BRussian Federation Plakhutin Evgenii 0 - 2
Antic Marko Serbia
Men's Kumite -60kg Elimination Round Pool AAlbania Marqeshi Halil 0 - 6
Farzaliyev Firdovsi Azerbaijan
Men's Kumite -60kg Elimination Round Pool BSerbia Antic Marko 0 - 0
Pavlov Emil The Former Yugoslav Republic of Macedonia
Men's Kumite -60kg Elimination Round Pool AItaly Maresca Luca 2 - 1
Gomez Garcia Matias Spain
Men's Kumite -60kg Elimination Round Pool BFrance Agoudjil Sofiane 0 - 0
Plakhutin Evgenii Russian Federation
Men's Kumite -67kg Elimination RoundOpen
Men's Kumite -67kg Elimination Round Pool AAzerbaijan Aliyev Niyazi 2 - 0
Tkebuchava Irakli Georgia
Men's Kumite -67kg Elimination Round Pool BTurkey Uygur Burak 2 - 0
Tadissi Yves Martial Hungary
Men's Kumite -67kg Elimination Round Pool ASpain Rasero Ruiz Manuel 2 - 10
da Costa Steven France
Men's Kumite -67kg Elimination Round Pool BCroatia Domdjoni Danil 0 - 0
Giegler Ricardo Germany
Men's Kumite -67kg Elimination Round Pool AAzerbaijan Aliyev Niyazi 3 - 1
da Costa Steven France
Men's Kumite -67kg Elimination Round Pool BTurkey Uygur Burak 0 - 1
Giegler Ricardo Germany
Men's Kumite -67kg Elimination Round Pool ASpain Rasero Ruiz Manuel 5 - 1
Tkebuchava Irakli Georgia
Men's Kumite -67kg Elimination Round Pool BCroatia Domdjoni Danil 0 - 1
Tadissi Yves Martial Hungary
Men's Kumite -67kg Elimination Round Pool AGeorgia Tkebuchava Irakli 0 - 1
da Costa Steven France
Men's Kumite -67kg Elimination Round Pool BHungary Tadissi Yves Martial 1 - 2
Giegler Ricardo Germany
Men's Kumite -67kg Elimination Round Pool AAzerbaijan Aliyev Niyazi 2 - 0
Rasero Ruiz Manuel Spain
Men's Kumite -67kg Elimination Round Pool BTurkey Uygur Burak 0 - 0
Domdjoni Danil Croatia
Women's Kumite -61kg Elimination RoundOpen
Women's Kumite -61kg Elimination Round Pool AFrance Ignace Lucie 0 - 0
Ristic Tjasa Slovenia
Women's Kumite -61kg Elimination Round Pool BCroatia Lenard Ana 0 - 0
Coban Merve Turkey
Women's Kumite -61kg Elimination Round Pool ASpain Colomar Costa Irene 0 - 1
de Vos Nele Belgium
Women's Kumite -61kg Elimination Round Pool BSlovakia Suchankova Ingrida 2 - 2
Abiyeva Farida Azerbaijan
Women's Kumite -61kg Elimination Round Pool AFrance Ignace Lucie 2 - 0
de Vos Nele Belgium
Women's Kumite -61kg Elimination Round Pool BCroatia Lenard Ana 6 - 0
Abiyeva Farida Azerbaijan
Women's Kumite -61kg Elimination Round Pool ASpain Colomar Costa Irene 1 - 1
Ristic Tjasa Slovenia
Women's Kumite -61kg Elimination Round Pool BSlovakia Suchankova Ingrida 0 - 2
Coban Merve Turkey
Women's Kumite -61kg Elimination Round Pool ASlovenia Ristic Tjasa 7 - 0
de Vos Nele Belgium
Women's Kumite -61kg Elimination Round Pool BTurkey Coban Merve 2 - 1
Abiyeva Farida Azerbaijan
Women's Kumite -61kg Elimination Round Pool AFrance Ignace Lucie 3 - 0
Colomar Costa Irene Spain
Women's Kumite -61kg Elimination Round Pool BCroatia Lenard Ana 0 - 0
Suchankova Ingrida Slovakia
Men's Kumite -75kg Elimination RoundOpen
Men's Kumite -75kg Elimination Round Pool AAzerbaijan Aghayev Rafael 3 - 0
Nikulin Illya Ukraine
Men's Kumite -75kg Elimination Round Pool BGermany Bitsch Noah 0 - 0
da Costa Logan France
Men's Kumite -75kg Elimination Round Pool ALatvia Sadikovs Ruslans 0 - 1
Eltemur Erman Turkey
Men's Kumite -75kg Elimination Round Pool BItaly Busa Luigi 1 - 0
Loizides Panayiotis Cyprus
Men's Kumite -75kg Elimination Round Pool AAzerbaijan Aghayev Rafael 3 - 5
Eltemur Erman Turkey
Men's Kumite -75kg Elimination Round Pool BGermany Bitsch Noah 3 - 1
Loizides Panayiotis Cyprus
Men's Kumite -75kg Elimination Round Pool ALatvia Sadikovs Ruslans 1 - 1
Nikulin Illya Ukraine
Men's Kumite -75kg Elimination Round Pool BItaly Busa Luigi 2 - 0
da Costa Logan France
Men's Kumite -75kg Elimination Round Pool AUkraine Nikulin Illya 0 - 4
Eltemur Erman Turkey
Men's Kumite -75kg Elimination Round Pool BFrance da Costa Logan 9 - 1
Loizides Panayiotis Cyprus
Men's Kumite -75kg Elimination Round Pool AAzerbaijan Aghayev Rafael 3 - 1
Sadikovs Ruslans Latvia
Men's Kumite -75kg Elimination Round Pool BGermany Bitsch Noah 2 - 0
Busa Luigi Italy
Women's Kumite -50kg Semifinals RoundOpen
Women's Kumite -50kg Semifinal 1Turkey Ozcelik Serap 0 - 0
Kryva Kateryna Ukraine
Women's Kumite -50kg Semifinal 2Austria Plank Bettina 2 - 0
Recchia Alexandra France
Women's Kumite -55kg Semifinals RoundOpen
Women's Kumite -55kg Semifinal 1France Thouy Emily 6 - 1
Gasimova Ilaha Azerbaijan
Women's Kumite -55kg Semifinal 2Spain Ferrer Garcia Cristina 1 - 2
Kovacevic Jelena Croatia
Men's Kumite -60kg Semifinals RoundOpen
Men's Kumite -60kg Semifinal 1Azerbaijan Farzaliyev Firdovsi 8 - 0
Pavlov Emil The Former Yugoslav Republic of Macedonia
Men's Kumite -60kg Semifinal 2Italy Maresca Luca 6 - 0
Antic Marko Serbia
Men's Kumite -67kg Semifinals RoundOpen
Men's Kumite -67kg Semifinal 1Azerbaijan Aliyev Niyazi 1 - 4
Uygur Burak Turkey
Men's Kumite -67kg Semifinal 2France da Costa Steven 4 - 2
Giegler Ricardo Germany
Women's Kumite -61kg Semifinals RoundOpen
Women's Kumite -61kg Semifinal 1France Ignace Lucie 1 - 0
Lenard Ana Croatia
Women's Kumite -61kg Semifinal 2Slovenia Ristic Tjasa 0 - 6
Coban Merve Turkey
Men's Kumite -75kg Semifinals RoundOpen
Men's Kumite -75kg Semifinal 1Turkey Eltemur Erman 4 - 4
Busa Luigi Italy
Men's Kumite -75kg Semifinal 2Azerbaijan Aghayev Rafael 1 - 0
Bitsch Noah Germany
Women's Kumite -50kg Medals RoundOpen
Women's Kumite -50kg Bronze Medal MatchUkraine Kryva Kateryna 0 - 0
Bronze Medal
Recchia Alexandra France
Women's Kumite -50kg Gold Medal MatchTurkey Ozcelik Serap
Gold Medal
1 - 0
Silver Medal
Plank Bettina Austria
Women's Kumite -55kg Medals RoundOpen
Women's Kumite -55kg Bronze Medal MatchAzerbaijan Gasimova Ilaha
Bronze Medal
5 - 2
Ferrer Garcia Cristina Spain
Women's Kumite -55kg Gold Medal MatchFrance Thouy Emily
Gold Medal
2 - 1
Silver Medal
Kovacevic Jelena Croatia
Men's Kumite -60kg Medals RoundOpen
Men's Kumite -60kg Bronze Medal MatchThe Former Yugoslav Republic of Macedonia Pavlov Emil
Bronze Medal
2 - 0
Antic Marko Serbia
Men's Kumite -60kg Gold Medal MatchAzerbaijan Farzaliyev Firdovsi
Gold Medal
4 - 0
Silver Medal
Maresca Luca Italy
Men's Kumite -67kg Medals RoundOpen
Men's Kumite -67kg Bronze Medal MatchAzerbaijan Aliyev Niyazi
Bronze Medal
3 - 1
Giegler Ricardo Germany
Men's Kumite -67kg Gold Medal MatchTurkey Uygur Burak
Gold Medal
3 - 3
Silver Medal
da Costa Steven France
Women's Kumite -61kg Medals RoundOpen
Women's Kumite -61kg Bronze Medal MatchCroatia Lenard Ana
Bronze Medal
6 - 0
Ristic Tjasa Slovenia
Women's Kumite -61kg Gold Medal MatchFrance Ignace Lucie
Gold Medal
1 - 1
Silver Medal
Coban Merve Turkey
Men's Kumite -75kg Medals RoundOpen
Men's Kumite -75kg Bronze Medal MatchTurkey Eltemur Erman
Bronze Medal
5 - 0
Bitsch Noah Germany
Men's Kumite -75kg Gold Medal MatchItaly Busa Luigi
Silver Medal
0 - 1
Gold Medal
Aghayev Rafael Azerbaijan
Sat13June
Synchronised Swimming
Solo Qualification Free Routine
Free Combination Qualification Free Routine
Sat13June
Table Tennis
Women's Team First RoundOpen
Women's Team First RoundGermanyGER 3 - 0 HUNHungary
Women's Team First RoundPortugal POR 1 - 3 RUSRussian Federation
Women's Team First RoundFranceFRA 3 - 0 AZEAzerbaijan
Women's Team First RoundCzech RepublicCZE 3 - 1 AUTAustria
Women's Team First RoundUkraineUKR 3 - 1 BLRBelarus
Women's Team First RoundSwedenSWE 3 - 1 ROURomania
Women's Team First RoundPolandPOL 3 - 1 LUXLuxembourg
Women's Team First RoundSerbia SRB 0 - 3 NEDNetherlands
Men's Team First RoundOpen
Men's Team First RoundGermanyGER 3 - 0 ESPSpain
Men's Team First RoundUkraine UKR 0 - 3 SWESweden
Men's Team First RoundBelarusBLR 3 - 2 CZECzech Republic
Men's Team First RoundGreece GRE 1 - 3 FRAFrance
Men's Team First RoundAustriaAUT 3 - 0 CROCroatia
Men's Team First RoundHungary HUN 0 - 3 RUSRussian Federation
Men's Team First RoundPolandPOL 3 - 0 AZEAzerbaijan
Men's Team First RoundRomania ROU 1 - 3 PORPortugal
Sat13June
Triathlon
Women's Triathlon
Sat13June
Volleyball
Women's Pool BSerbiaSRB 3 - 0 CROCroatia
Women's Pool AItalyITA 3 - 0 BELBelgium
Women's Pool BGermanyGER 3 - 2 BULBulgaria
Women's Pool AAzerbaijanAZE 3 - 1 ROURomania
Women's Pool BNetherlandsNED 3 - 1 RUSRussian Federation
Women's Pool APolandPOL 3 - 2 TURTurkey
Sat13June
Water Polo
Men's Group CCroatiaCRO 17 - 6 TURTurkey
Men's Group DSpainESP 22 - 4 MLTMalta
Men's Group DSerbiaSRB 14 - 5 SVKSlovakia
Women's Group BFrance FRA 3 - 25 RUSRussian Federation
Men's Group BHungaryHUN 9 - 8 GERGermany
Women's Group BSerbia SRB 8 - 9 SVKSlovakia
Men's Group ARussian FederationRUS 20 - 7 UKRUkraine
Women's Group AIsrael ISR 3 - 23 HUNHungary
Men's Group AItalyITA 12 - 5 FRAFrance
Women's Group AGreat Britain GBR 8 - 10 GERGermany
Men's Group BAzerbaijan AZE 6 - 9 ROURomania
Women's Group BSpainESP 10 - 8 ITAItaly
Men's Group CMontenegro MNE 12 - 16 GREGreece
Women's Group AGreeceGRE 14 - 8 NEDNetherlands
Sat13June
Wrestling
Men's 59kg Greco-Roman QualificationsOpen
Men's 59kg Greco-Roman QualificationsPoland GUCIK Arkadiusz 1 - 3
PP
MANOUILIDIS Apostolos Greece
Men's 59kg Greco-Roman QualificationsRomania MUNTEANU Virgil 3 - 0
PO
KNIPLI Csongor Hungary
Men's 59kg Greco-Roman QualificationsCzech Republic NOVAK Michal 0 - 5
VT
MENEKSE Deniz Germany
Men's 59kg Greco-Roman QualificationsRepublic of Moldova CIOBANU Victor 4 - 0
ST
TSARYUK Andrey Israel
Men's 59kg Greco-Roman QualificationsFinland HAAPAMAKI Jani 3 - 1
PP
FRIS Kristian Serbia
Men's 59kg Greco-Roman QualificationsBelarus DAUROV Soslan 4 - 0
ST
KOSENOK Dmytro Ukraine
Men's 59kg Greco-Roman QualificationsTurkey UCUNCU Fatih 4 - 0
ST
LIZATOVIC Ivan Croatia
Men's 59kg Greco-Roman QualificationsBulgaria KOSTADINOV Aleksandar 0 - 4
ST
BELMADANI Tarik France
Men's 71kg Greco-Roman QualificationsOpen
Men's 71kg Greco-Roman QualificationsBelarus LIAKH Pavel 4 - 1
SP
OZEL Yunus Turkey
Men's 71kg Greco-Roman QualificationsRomania HINOVEANU Tomi 0 - 3
PO
TALLROTH Zackarias Sweden
Men's 71kg Greco-Roman QualificationsSlovakia JAKUS Vojtech 0 - 3
PO
STAEBLER Frank Germany
Men's 80kg Greco-Roman QualificationsOpen
Men's 80kg Greco-Roman QualificationsGermany NEUMAIER Florian 3 - 0
PO
KERI Zoltan Hungary
Men's 80kg Greco-Roman QualificationsSwitzerland BOSSERT Jonas 1 - 3
PP
GOBADZE Lasha Georgia
Men's 80kg Greco-Roman QualificationsRepublic of Moldova BESLEAGA Igor 3 - 1
PP
POWADA Pavel Czech Republic
Men's 98kg Greco-Roman QualificationsOpen
Men's 98kg Greco-Roman QualificationsNorway BALDAUF Felix 0 - 5
VT
LAURINAITIS Vilius Lithuania
Men's 98kg Greco-Roman QualificationsPoland KONERA Lukasz 1 - 3
PP
LAHTI Tuomas Finland
Men's 98kg Greco-Roman QualificationsAzerbaijan NURIYEV Orkhan 3 - 1
PP
TOUNOUSIDIS Theodoros Sweden
Men's 98kg Greco-Roman QualificationsGermany HASSLER Oliver 0 - 3
PO
MAGOMEDOV Islam Russian Federation
Men's 98kg Greco-Roman QualificationsTurkey ILDEM Cenk 3 - 0
PO
AVANESYAN Robert Israel
Men's 98kg Greco-Roman QualificationsBulgaria METODIEV Vladislav 0 - 3
PO
ARUSAAR Ardo Estonia
Men's 59kg Greco-Roman 1/8 FinalsOpen
Men's 59kg Greco-Roman 1/8 FinalsPortugal CARVALHO Joao 0 - 3
PO
AMOYAN Roman Armenia
Men's 59kg Greco-Roman 1/8 FinalsAzerbaijan MUKHTAROV Elman 3 - 1
PP
MELADZE Gizo Georgia
Men's 59kg Greco-Roman 1/8 FinalsRussian Federation MARYANYAN Stepan 4 - 0
ST
FONNESBEK Tobias Denmark
Men's 59kg Greco-Roman 1/8 FinalsTurkey UCUNCU Fatih 1 - 3
PP
MUNTEANU Virgil Romania
Men's 59kg Greco-Roman 1/8 FinalsSlovenia KOCAR Daniel 0 - 4
ST
BERGE Stig-Andre Norway
Men's 59kg Greco-Roman 1/8 FinalsGreece MANOUILIDIS Apostolos 0 - 4
ST
CIOBANU Victor Republic of Moldova
Men's 59kg Greco-Roman 1/8 FinalsFinland HAAPAMAKI Jani 0 - 4
ST
MENEKSE Deniz Germany
Men's 59kg Greco-Roman 1/8 FinalsBelarus DAUROV Soslan 3 - 1
PP
BELMADANI Tarik France
Men's 71kg Greco-Roman 1/8 FinalsOpen
Men's 71kg Greco-Roman 1/8 FinalsAzerbaijan CHUNAYEV Rasul 3 - 1
PP
CATARAGA Daniel Republic of Moldova
Men's 71kg Greco-Roman 1/8 FinalsUkraine SAVCHENKO Mykola 4 - 0
ST
RUTKOWSKI Daniel Poland
Men's 71kg Greco-Roman 1/8 FinalsPortugal BEKAURI Zurab 0 - 5
VB
ETLINGER Dominik Croatia
Men's 71kg Greco-Roman 1/8 FinalsSerbia NEMES Mate 1 - 3
PP
DENISOV Yury Russian Federation
Men's 71kg Greco-Roman 1/8 FinalsHungary KORPASI Balint 4 - 0
ST
TALLROTH Zackarias Sweden
Men's 71kg Greco-Roman 1/8 FinalsBulgaria KOSTADINOV Svilen 4 - 0
ST
SOBECKY Tomas Czech Republic
Men's 71kg Greco-Roman 1/8 FinalsGeorgia TSULUKIDZE Mindia 3 - 1
PP
KARLSEN Petter Norway
Men's 71kg Greco-Roman 1/8 FinalsBelarus LIAKH Pavel 0 - 4
ST
STAEBLER Frank Germany
Men's 80kg Greco-Roman 1/8 FinalsOpen
Men's 80kg Greco-Roman 1/8 FinalsAzerbaijan HUSEYNOV Rafig 4 - 0
ST
WAGNER Michael Austria
Men's 80kg Greco-Roman 1/8 FinalsTurkey CEBI Selcuk 4 - 0
ST
BESTENIS Ceslavs Latvia
Men's 80kg Greco-Roman 1/8 FinalsBelarus SASUNOUSKI Viktar 4 - 0
ST
GOBADZE Lasha Georgia
Men's 80kg Greco-Roman 1/8 FinalsCroatia STARCEVIC Bozo 1 - 3
PP
ALEKSANDROV Daniel Bulgaria
Men's 80kg Greco-Roman 1/8 FinalsLithuania MATUZEVICIUS Julius 3 - 1
PP
VARKAS Nikolaos Greece
Men's 80kg Greco-Roman 1/8 FinalsGermany NEUMAIER Florian 3 - 0
PO
BESLEAGA Igor Republic of Moldova
Men's 80kg Greco-Roman 1/8 FinalsSerbia BALO Petar 0 - 3
PO
JERSGREN Alexander Sweden
Men's 80kg Greco-Roman 1/8 FinalsUkraine SHYSHMAN Oleksandr 0 - 3
PO
SALEEV Evgeny Russian Federation
Men's 98kg Greco-Roman 1/8 FinalsOpen
Men's 98kg Greco-Roman 1/8 FinalsGeorgia KAJAIA Mikheil 0 - 3
PO
TIMONCINI Daigoro Italy
Men's 98kg Greco-Roman 1/8 FinalsUkraine TIMCHENKO Dimitriy 3 - 0
PO
KESIDIS Laokratis Greece
Men's 98kg Greco-Roman 1/8 FinalsHungary VARGA Adam 4 - 0
ST
KOSTINS Igors Latvia
Men's 98kg Greco-Roman 1/8 FinalsFinland LAHTI Tuomas 1 - 3
PP
ILDEM Cenk Turkey
Men's 98kg Greco-Roman 1/8 FinalsAustria GASTL Daniel 0 - 3
PO
NOUMONVI Melonin France
Men's 98kg Greco-Roman 1/8 FinalsRomania ALEXUC CIURARIU Alin 0 - 5
VT
DZEINICHENKA Tsimafei Belarus
Men's 98kg Greco-Roman 1/8 FinalsLithuania LAURINAITIS Vilius 1 - 4
SP
NURIYEV Orkhan Azerbaijan
Men's 98kg Greco-Roman 1/8 FinalsRussian Federation MAGOMEDOV Islam 3 - 0
PO
ARUSAAR Ardo Estonia
Men's 59kg Greco-Roman QuarterfinalsOpen
Men's 59kg Greco-Roman QuarterfinalsAzerbaijan MUKHTAROV Elman 3 - 1
PP
BERGE Stig-Andre Norway
Men's 59kg Greco-Roman QuarterfinalsArmenia AMOYAN Roman 0 - 4
ST
MARYANYAN Stepan Russian Federation
Men's 59kg Greco-Roman QuarterfinalsRepublic of Moldova CIOBANU Victor 3 - 1
PP
MUNTEANU Virgil Romania
Men's 59kg Greco-Roman QuarterfinalsGermany MENEKSE Deniz 0 - 4
ST
DAUROV Soslan Belarus
Men's 80kg Greco-Roman QuarterfinalsOpen
Men's 80kg Greco-Roman QuarterfinalsAzerbaijan HUSEYNOV Rafig 4 - 0
ST
ALEKSANDROV Daniel Bulgaria
Men's 80kg Greco-Roman QuarterfinalsSweden JERSGREN Alexander 0 - 3
PO
CEBI Selcuk Turkey
Men's 80kg Greco-Roman QuarterfinalsLithuania MATUZEVICIUS Julius 0 - 4
ST
SALEEV Evgeny Russian Federation
Men's 80kg Greco-Roman QuarterfinalsBelarus SASUNOUSKI Viktar 3 - 1
PP
NEUMAIER Florian Germany
Men's 71kg Greco-Roman QuarterfinalsOpen
Men's 71kg Greco-Roman QuarterfinalsAzerbaijan CHUNAYEV Rasul 3 - 0
PO
ETLINGER Dominik Croatia
Men's 71kg Greco-Roman QuarterfinalsBulgaria KOSTADINOV Svilen 3 - 1
PP
SAVCHENKO Mykola Ukraine
Men's 71kg Greco-Roman QuarterfinalsRussian Federation DENISOV Yury 1 - 3
PP
TSULUKIDZE Mindia Georgia
Men's 71kg Greco-Roman QuarterfinalsHungary KORPASI Balint 3 - 1
PP
STAEBLER Frank Germany
Men's 59kg Greco-Roman SemifinalsOpen
Men's 59kg Greco-Roman SemifinalsAzerbaijan MUKHTAROV Elman 1 - 4
SP
MARYANYAN Stepan Russian Federation
Men's 59kg Greco-Roman SemifinalsRepublic of Moldova CIOBANU Victor 1 - 3
PP
DAUROV Soslan Belarus
Men's 98kg Greco-Roman QuarterfinalsOpen
Men's 98kg Greco-Roman QuarterfinalsUkraine TIMCHENKO Dimitriy 3 - 0
PO
NOUMONVI Melonin France
Men's 98kg Greco-Roman QuarterfinalsHungary VARGA Adam 1 - 3
PP
DZEINICHENKA Tsimafei Belarus
Men's 98kg Greco-Roman QuarterfinalsItaly TIMONCINI Daigoro 0 - 3
PO
ILDEM Cenk Turkey
Men's 98kg Greco-Roman QuarterfinalsAzerbaijan NURIYEV Orkhan 1 - 3
PP
MAGOMEDOV Islam Russian Federation
Men's 71kg Greco-Roman SemifinalsOpen
Men's 71kg Greco-Roman SemifinalsAzerbaijan CHUNAYEV Rasul 4 - 0
ST
KOSTADINOV Svilen Bulgaria
Men's 71kg Greco-Roman SemifinalsGeorgia TSULUKIDZE Mindia 1 - 3
PP
KORPASI Balint Hungary
Men's 59kg Greco-Roman Repechage Round 1Open
Men's 59kg Greco-Roman Repechage Round 1Ukraine KOSENOK Dmytro 0 - 4
ST
BELMADANI Tarik France
Men's 59kg Greco-Roman Repechage Round 2Open
Men's 59kg Greco-Roman Repechage Round 2Denmark FONNESBEK Tobias 0 - 3
PO
AMOYAN Roman Armenia
Men's 59kg Greco-Roman Repechage Round 2France BELMADANI Tarik 3 - 0
PO
MENEKSE Deniz Germany
Men's 71kg Greco-Roman Repechage Round 2Open
Men's 71kg Greco-Roman Repechage Round 2Republic of Moldova CATARAGA Daniel 1 - 3
PP
ETLINGER Dominik Croatia
Men's 71kg Greco-Roman Repechage Round 2Sweden TALLROTH Zackarias 1 - 4
SP
STAEBLER Frank Germany
Men's 80kg Greco-Roman SemifinalsOpen
Men's 80kg Greco-Roman SemifinalsAzerbaijan HUSEYNOV Rafig 4 - 0
ST
CEBI Selcuk Turkey
Men's 80kg Greco-Roman SemifinalsRussian Federation SALEEV Evgeny 4 - 1
SP
SASUNOUSKI Viktar Belarus
Men's 98kg Greco-Roman SemifinalsOpen
Men's 98kg Greco-Roman SemifinalsUkraine TIMCHENKO Dimitriy 3 - 1
PP
DZEINICHENKA Tsimafei Belarus
Men's 98kg Greco-Roman SemifinalsTurkey ILDEM Cenk 1 - 3
PP
MAGOMEDOV Islam Russian Federation
Men's 98kg Greco-Roman Repechage Round 1Open
Men's 98kg Greco-Roman Repechage Round 1Germany HASSLER Oliver 1 - 3
PP
ARUSAAR Ardo Estonia
Men's 80kg Greco-Roman Repechage Round 2Open
Men's 80kg Greco-Roman Repechage Round 2Austria WAGNER Michael 0 - 4
ST
ALEKSANDROV Daniel Bulgaria
Men's 80kg Greco-Roman Repechage Round 2Ukraine SHYSHMAN Oleksandr 3 - 1
PP
MATUZEVICIUS Julius Lithuania
Men's 98kg Greco-Roman Repechage Round 2Open
Men's 98kg Greco-Roman Repechage Round 2Greece KESIDIS Laokratis 0 - 3
PO
NOUMONVI Melonin France
Men's 98kg Greco-Roman Repechage Round 2Estonia ARUSAAR Ardo 0 - 3
PO
NURIYEV Orkhan Azerbaijan
Men's 59kg Greco-Roman Bronze MedalOpen
Men's 59kg Greco-Roman Bronze MedalArmenia AMOYAN Roman 1 - 4
SP
Bronze Medal
MUKHTAROV Elman Azerbaijan
Men's 59kg Greco-Roman Bronze MedalFrance BELMADANI Tarik
Bronze Medal
3 - 1
PP
CIOBANU Victor Republic of Moldova
Men's 59kg Greco-Roman Gold Medal FinalOpen
Men's 59kg Greco-Roman Gold MedalRussian Federation MARYANYAN Stepan
Gold Medal
3 - 0
PO
Silver Medal
DAUROV Soslan Belarus
Men's 71kg Greco-Roman Bronze MedalOpen
Men's 71kg Greco-Roman Bronze MedalCroatia ETLINGER Dominik
Bronze Medal
4 - 0
ST
KOSTADINOV Svilen Bulgaria
Men's 71kg Greco-Roman Bronze MedalGermany STAEBLER Frank
Bronze Medal
3 - 1
PP
TSULUKIDZE Mindia Georgia
Men's 71kg Greco-Roman Gold Medal FinalOpen
Men's 71kg Greco-Roman Gold MedalAzerbaijan CHUNAYEV Rasul
Gold Medal
3 - 1
PP
Silver Medal
KORPASI Balint Hungary
Men's 80kg Greco-Roman Bronze MedalOpen
Men's 80kg Greco-Roman Bronze MedalBulgaria ALEKSANDROV Daniel
Bronze Medal
3 - 1
PP
CEBI Selcuk Turkey
Men's 80kg Greco-Roman Bronze MedalUkraine SHYSHMAN Oleksandr 0 - 3
PO
Bronze Medal
SASUNOUSKI Viktar Belarus
Men's 80kg Greco-Roman Gold Medal FinalOpen
Men's 80kg Greco-Roman Gold MedalAzerbaijan HUSEYNOV Rafig
Silver Medal
0 - 3
PO
Gold Medal
SALEEV Evgeny Russian Federation
Men's 98kg Greco-Roman Bronze MedalOpen
Men's 98kg Greco-Roman Bronze MedalFrance NOUMONVI Melonin
Bronze Medal
3 - 0
PO
DZEINICHENKA Tsimafei Belarus
Men's 98kg Greco-Roman Bronze MedalAzerbaijan NURIYEV Orkhan 0 - 3
PO
Bronze Medal
ILDEM Cenk Turkey
Men's 98kg Greco-Roman Gold Medal FinalOpen
Men's 98kg Greco-Roman Gold MedalUkraine TIMCHENKO Dimitriy
Silver Medal
0 - 3
PO
Gold Medal
MAGOMEDOV Islam Russian Federation
There are no events for this day.
* Estimated time. The schedule is subject to change. Order of play to be confirmed.
EOC
Timing and Results provided by Tissot
Live