Schedule & ResultsMonday, June 22th

Mon22June
Archery
Men's Individual 1/16 EliminationsOpen
Men's Individual 1/16 EliminationsNetherlands van den Berg Sjef 7 - 3 Hristov Yavor Vasilev Bulgaria
Men's Individual 1/16 EliminationsUkraine Ruban Viktor 7 - 1 Mihalic Matija Croatia
Men's Individual 1/16 EliminationsTurkey Yilmaz Yagiz 0 - 6 Slater Kieran Great Britain
Men's Individual 1/16 EliminationsGermany Weiss Christian 4 - 6 Plihon Pierre France
Men's Individual 1/16 EliminationsBelarus Prilepov Anton 6 - 0 Nesteng Baard Norway
Men's Individual 1/16 EliminationsPoland Szafran Marek 2 - 6 Pkhakadze Lasha Georgia
Men's Individual 1/16 EliminationsRussian Federation Tsybekdorzhiev Bair 2 - 6 Ivashko Markiyan Ukraine
Men's Individual 1/16 EliminationsDenmark Weiss Johan 3 - 7 van der Ven Rick Netherlands
Men's Individual 1/16 EliminationsNetherlands Dielemans Mitch 3 - 7 Ivanytskyy Heorhiy Ukraine
Men's Individual 1/16 EliminationsItaly Pasqualucci David 4 - 6 Henckels Jeff Luxembourg
Men's Individual 1/16 EliminationsBelgium Ramaekers Robin 0 - 6 Alvarino Garcia Miguel Spain
Men's Individual 1/16 EliminationsGermany Kahllund Florian 6 - 4 Fernandez Antonio Spain
Men's Individual 1/16 EliminationsRussian Federation Tsynguev Beligto 3 - 7 Daniel Lucas France
Men's Individual 1/16 EliminationsSlovenia Habjan Malavasic Den 7 - 1 Rodriguez Juan Ignacio Spain
Men's Individual 1/16 EliminationsPoland Naploszek Slawomir 6 - 2 Tekoniemi Antti Finland
Men's Individual 1/16 EliminationsItaly Nespoli Mauro 6 - 0 Wojtkowiak Rafal Poland
Men's Individual 1/8 EliminationsOpen
Men's Individual 1/8 EliminationsNetherlands van den Berg Sjef 6 - 2 Ruban Viktor Ukraine
Men's Individual 1/8 EliminationsGreat Britain Slater Kieran 5 - 6 Plihon Pierre France
Men's Individual 1/8 EliminationsBelarus Prilepov Anton 6 - 4 Pkhakadze Lasha Georgia
Men's Individual 1/8 EliminationsUkraine Ivashko Markiyan 1 - 7 van der Ven Rick Netherlands
Men's Individual 1/8 EliminationsLuxembourg Henckels Jeff 2 - 6 Ivanytskyy Heorhiy Ukraine
Men's Individual 1/8 EliminationsGermany Kahllund Florian 3 - 7 Alvarino Garcia Miguel Spain
Men's Individual 1/8 EliminationsSlovenia Habjan Malavasic Den 0 - 6 Daniel Lucas France
Men's Individual 1/8 EliminationsItaly Nespoli Mauro 4 - 6 Naploszek Slawomir Poland
Men's Individual QuarterfinalsOpen
Men's Individual QuarterfinalsNetherlands van den Berg Sjef 7 - 3 Plihon Pierre France
Men's Individual QuarterfinalsBelarus Prilepov Anton 6 - 4 van der Ven Rick Netherlands
Men's Individual QuarterfinalsSpain Alvarino Garcia Miguel 6 - 5 Ivanytskyy Heorhiy Ukraine
Men's Individual QuarterfinalsPoland Naploszek Slawomir 6 - 0 Daniel Lucas France
Men's Individual SemifinalsOpen
Men's Individual SemifinalsPoland Naploszek Slawomir 3 - 7 Alvarino Garcia Miguel Spain
Men's Individual SemifinalsNetherlands van den Berg Sjef 6 - 0 Prilepov Anton Belarus
Men's Individual FinalsOpen
Men's Individual Bronze Medal MatchPoland Naploszek Slawomir 3 - 7
Bronze Medal
Prilepov Anton Belarus
Men's Individual Gold Medal MatchSpain Alvarino Garcia Miguel
Gold Medal
7 - 1
Silver Medal
van den Berg Sjef Netherlands
Mon22June
Athletics
Women's Hammer Throw
Men's Pole Vault
Women's Long Jump
Women's 100m Hurdles
Men's Discus Throw
Men's 110m Hurdles
Women's Shot Put
Men's 800m
Men's 3000m Steeplechase
Women's High Jump
Women's 200m
Men's 200m
Men's Triple Jump
Women's 1500m
Men's 3000m
Men's Javelin Throw
Women's 5000m
Women's 4 x 400m Relay
Men's 4 x 400m Relay
Mon22June
Badminton
Men's Doubles Group Play StageOpen
Men's Doubles Group DBelgium DIERICKX M GOLINSKI F 21-6 21-15 MIHAYLOV L MIHAYLOV M Bulgaria
Women's Singles Group Play StageOpen
Women's Singles Group DTurkey Yigit Neslihan 18-21 21-14 21-3 Polikarpova Ksenia Russian Federation
Women's Singles Group EMalta Sadowski Fiorella Marie 17-21 13-21 Hognadottir Sara Iceland
Women's Singles Group APoland Grudzina Weronika 15-21 21-15 11-21 Sarosi Laura Hungary
Women's Singles Group GSlovenia Stankovic Kaja 21-10 21-23 16-21 Ciznarova Jana Slovakia
Women's Singles Group FIreland Magee Chloe 18-21 17-21 Tolmoff Kati Estonia
Women's Doubles Group Play StageOpen
Women's Doubles Group CCroatia GALENIC K POZNANOVIC S 17-21 14-21 KRIZKOVA S TOMALOVA K Czech Republic
Women's Doubles Group ABulgaria STOEVA S STOEVA G 21-10 21-16 VOYTSEKH N ZHARKA Y Ukraine
Women's Doubles Group BRussian Federation BOLOTOVA E KOSETSKAYA E 21-19 21-12 BAUMANN L FONTAINE A France
Women's Doubles Group BIreland DARRAGH R BOYLE S 15-21 15-21 LINDHOLM M NYSTROM J Finland
Men's Singles Group Play StageOpen
Men's Singles Group AHungary Krausz Gergely 15-21 13-21 Tan Yuhan Belgium
Men's Singles Group BMalta Cali Samuel 3-21 10-21 Maddaloni Rosario Italy
Men's Singles Group ESwitzerland Bonny Mathias 9-21 14-21 Vural Emre Turkey
Men's Singles Group HDenmark Holst Emil 21-14 18-21 21-9 Durkinjak Zvonimir Croatia
Men's Singles Group BIsrael Zilberman Misha 21-5 21-3 Rzayev Kanan Azerbaijan
Men's Doubles Group Play StageOpen
Men's Doubles Group BRussian Federation IVANOV V SOZONOV I 21-15 21-13 MITTELHEISSER G KERSAUDY B France
Men's Doubles Group DPoland BOCHAT M PIETRYJA P 21-15 21-18 NATAROV G POCHTAREV A Ukraine
Men's Doubles Group ADenmark MOGENSEN C BOE M 21-17 21-16 MAGEE S MAGEE J Ireland
Men's Doubles Group CLithuania BARTUSIS P PLAVIN A 17-21 16-21 GRECO G MADDALONI R Italy
Women's Singles Group Play StageOpen
Women's Singles Group ABulgaria Zetchiri Linda 21-11 21-16 Ulitina Marija Ukraine
Women's Singles Group FBelgium Tan Lianne 21-11 21-8 Sefere Kristine Latvia
Women's Singles Group BPortugal Goncalves Sonia 16-21 10-21 Azurmendi Clara Spain
Women's Singles Group HBelarus Zaitsava Alesia 21-0 21-0RET Olariu Sonia Romania
Women's Singles Group BDenmark Kjaersfeldt Line 21-7 21-10 Simic Milica Serbia
Women's Singles Group CBulgaria Nedelcheva Petya 21-13 21-10 Lansac Delphine France
Women's Singles Group GItaly Cicognini Jeanine 10-21 6-21 Gavnholt Kristina Czech Republic
Women's Singles Group HRussian Federation Perminova Natalia 21-16 21-9 Stapusaityte Akvile Lithuania
Men's Singles Group Play StageOpen
Men's Singles Group CGermany Domke Dieter 21-23 13-21 Must Raul Estonia
Men's Singles Group HFrance Corvee Lucas 21-6 21-11 Silva Ricardo Portugal
Men's Singles Group ECzech Republic Koukal Petr 21-6 21-13 Bjelan Igor Serbia
Men's Singles Group FAustria Wraber Luka 21-10 21-12 Krauklis Reinis Latvia
Men's Singles Group DNetherlands Pang Eric W/O0-21 0-21 Kisyov Blagovest Bulgaria
Men's Singles Group GFinland Heino Eetu 25-23 21-15 Vicen Jarolim Slovakia
Men's Singles Group DUkraine Zavadsky Dmytro W/O0-21 0-21 Navickas Kestutis Lithuania
Men's Singles Group FBelarus Kushnir Vladzislav 8-21 9-21 Rogalski Michal Poland
Men's Singles Group CSpain Abian Pablo 21-9 21-12 Utrosa Iztok Slovenia
Women's Doubles Group Play StageOpen
Women's Doubles Group CTurkey YIGIT N BAYRAK O 21-12 21-12 MOLINA L OJEDA H Spain
Women's Doubles Group ALatvia POPE I SEFERE K 13-21 17-21 ANNYS S VANDENHOUCKE F Belgium
Women's Singles Group Play StageOpen
Women's Singles Group DGreece Karkantzia Ioanna 17-21 18-21 Sutara Dorotea Croatia
Women's Singles Group EDenmark Madsen Anna Thea 21-15 21-15 Mikkela Airi Finland
Women's Singles Group CGermany Deprez Fabienne 21-0 21-0W/O Ankli Nicole Switzerland
Men's Singles Group Play StageOpen
Men's Singles Group GRussian Federation Malkov Vladimir 21-14 21-12 Gunnarsson Kari Iceland
Men's Singles Group AIreland Evans Scott 21-7 21-9 Charalambidis Georgios Greece
Men's Doubles Group Play StageOpen
Men's Doubles Group BAzerbaijan QALANDAROV O RZAYEV K 7-21 14-21 VURAL E ZORLU S Turkey
Men's Doubles Group CGermany BECK R HEINZ A 20-22 21-16 21-15 DURKINJAK Z HOELBLING Z Croatia
Men's Doubles Group APortugal SILVA R SILVA A 15-21 18-21 FLORIAN P KOPRIVA O Czech Republic
Mixed Doubles Group Play StageOpen
Mixed Doubles Group CDenmark THYGESEN S NOHR N 21-16 16-21 21-12 NATAROV G KAZARINOVA Y Ukraine
Mixed Doubles Group DGreece TENTA E TENTAS P 4-21 5-21 KRAUSZ G SAROSI L Hungary
Mixed Doubles Group BRussian Federation DURKIN V VISLOVA N 21-16 21-11 WOJTKOWSKA A PIETRYJA P Poland
Mixed Doubles Group BSwitzerland BURKART C SCHALLER O 13-21 23-21 25-23 ANNYS S OLEFFE F Belgium
Mixed Doubles Group CSlovenia FLIS P STANKOVIC K 17-21 15-21 TURGUT M YAVUZ F N Turkey
Mixed Doubles Group AIreland MAGEE C MAGEE S 21-11 19-21 21-14 BASOVA A BITMAN J Czech Republic
Mixed Doubles Group AMalta CALI S SADOWSKI F M 3-21 6-21 BARTUSIS P FOMKINAITE V Lithuania
Mixed Doubles Group DFrance MITTELHEISSER G FONTAINE A 21-15 21-16 BECK R KATTENBECK K Germany
Women's Doubles Group Play StageOpen
Women's Doubles Group DDenmark HELSBOL M GREBAK L 21-12 21-14 ZAITSAVA A CHERNIAVSKAYA A Belarus
Women's Doubles Group DEstonia KUUBA K RUUTEL H 12-21 21-16 17-21 BOTT C KARNOTT J Germany
Mon22June
Boxing
Women's Fly (48 - 51kg) QuarterfinalsOpen
Women's Fly (48 - 51kg) QuarterfinalsGermany Wahner Ornella 0 - 3
WP
Coskun Elif Turkey
Women's Fly (48 - 51kg) QuarterfinalsBulgaria Petrova Stoyka 0 - 2
WP
Adams Nicola Great Britain
Women's Fly (48 - 51kg) QuarterfinalsPoland Drabik Sandra 2 - 0
WP
Burym Yana Belarus
Women's Fly (48 - 51kg) QuarterfinalsRussian Federation Sagataeva Saiana 2 - 1
WP
Smith Ceire Ireland
Women's Middle (69 - 75kg) QuarterfinalsOpen
Women's Middle (69 - 75kg) QuarterfinalsTurkey Caliskan Sema 1 - 2
WP
Scheurich Sarah Germany
Women's Middle (69 - 75kg) QuarterfinalsUkraine Shambir Kateryna 0 - 3
WP
Fontijn Nouchka Netherlands
Women's Middle (69 - 75kg) QuarterfinalsBelarus Kebikava Victoriya 0 - 3
WP
Laurell Nash Anna Sweden
Women's Middle (69 - 75kg) QuarterfinalsRussian Federation Iakushina Iaroslava 1 - 2
WP
Fidura Lidia Poland
Men's Light Fly (46 - 49kg) QuarterfinalsOpen
Men's Light Fly (46 - 49kg) QuarterfinalsAzerbaijan Alizada Salman 1 - 2
WP
Irvine Brendan Ireland
Men's Light Fly (46 - 49kg) QuarterfinalsGermany Neumann Serge 0 - 3
WP
Zamotayev Dmytro Ukraine
Men's Light Fly (46 - 49kg) QuarterfinalsTurkey Unlu Muhammed 3 - 0
WP
Alaverdian David Israel
Men's Light Fly (46 - 49kg) QuarterfinalsRussian Federation Sagaluev Bator 3 - 0
WP
Ungvari Istvan Hungary
Men's Bantam (56kg) QuarterfinalsOpen
Men's Bantam (56kg) QuarterfinalsAzerbaijan Aliyev Tayfur 3 - 0
WP
Jensen Frederik Denmark
Men's Bantam (56kg) QuarterfinalsItaly D'Andrea Riccardo 0 - 3
WP
Nazirov Bakhtovar Russian Federation
Men's Bantam (56kg) QuarterfinalsBulgaria Ivanov Stefan 0 - 3
WP
Asanau Dzmitry Belarus
Men's Bantam (56kg) QuarterfinalsGermany El-Hag Omar 0 - 3
WP
Ashfaq Qais Great Britain
Men's Light Heavy (81kg) QuarterfinalsOpen
Men's Light Heavy (81kg) QuarterfinalsItaly Manfredonia Valentino 2 - 1
WP
Bosnjak Dzemal Bosnia and Herzegovina
Men's Light Heavy (81kg) QuarterfinalsKosovo Xhoxhaj Armend 1 - 2
WP
Khyzhniak Oleksandr Ukraine
Men's Light Heavy (81kg) QuarterfinalsRussian Federation Silyagin Pavel 3 - 0
WP
Teziev Igor Germany
Men's Light Heavy (81kg) QuarterfinalsAzerbaijan Mammadov Teymur 3 - 0
WP
Mullenberg Peter Netherlands
Men's Fly (52kg) QuarterfinalsOpen
Men's Fly (52kg) QuarterfinalsAzerbaijan Mamishzada Elvin 2 - 1
WP
Asenov Daniel Bulgaria
Men's Fly (52kg) QuarterfinalsGermany Touba Hamza 2 - 1
WP
Vetkin Vasilii Russian Federation
Men's Super Heavy (+91kg) QuarterfinalsOpen
Men's Super Heavy (+91kg) QuarterfinalsAzerbaijan Majidov Mahammadrasul 3 - 0
WP
Demirezen Ali Turkey
Men's Super Heavy (+91kg) QuarterfinalsBelarus Sudzilouski Yan 0 - 3
WP
Gimbatov Gasan Russian Federation
Men's Super Heavy (+91kg) QuarterfinalsFrance Yoka Tony 3 - 0
WP
Gardiner Dean Ireland
Men's Super Heavy (+91kg) QuarterfinalsLithuania Valavicius Mantas
TKO R1 2:17
Joyce Joe Great Britain
Mon22June
Sambo
Men's -74kg 1/8 FinalsOpen
Men's -74kg 1/8 FinalBulgaria Ivanov Martin 3 - 1
VP
Iliadis Mirmanis Greece
Men's -74kg 1/8 FinalFrance Amoros Jordan 3 - 1
VP
KARATAS Muhammet Yahya Turkey
Men's -74kg 1/8 FinalSlovenia Cutuk Tadej 0 - 4
TV
Mamulashvili Kakha Georgia
Men's -74kg 1/8 FinalLatvia Cernavskis Arturs 1 - 3
VP
Damian Valentin Romania
Men's -74kg 1/8 FinalBelarus Papou Stsiapan 4 - 0
TV
Cieslik Sebastian Poland
Men's -74kg 1/8 FinalRussian Federation Sidakov Azamat 3 - 1
VP
Menendez Rubiera Luis Spain
Women's -60kg 1/8 FinalsOpen
Women's -60kg 1/8 FinalRussian Federation Kostenko Yana 4 - 0
TV
Sharadze Shorena Georgia
Women's -68kg 1/8 FinalsOpen
Women's -68kg 1/8 FinalFrance Conde Celine 3 - 1
VP
Sukhitashvili Tea Georgia
Men's -57kg QuarterfinalsOpen
Men's -57kg QuarterfinalRussian Federation Atkunov Aymergen 4 - 0
TV
Kirakosyan Tigran Armenia
Men's -57kg QuarterfinalUkraine Poltavtsev Oleksii 0 - 4
TV
Burdz Uladzislau Belarus
Men's -57kg QuarterfinalBulgaria Yanakov Borislav 0 - 4
TV
Chidrashvili Vakhtangi Georgia
Men's -57kg QuarterfinalRomania Gruia Orlando 0 - 4
TV
Gasumov Islam Azerbaijan
Men's -90kg QuarterfinalsOpen
Men's -90kg QuarterfinalGeorgia Karbelashvili Davit 0 - 2
MA
Chernoskulov Alsim Russian Federation
Men's -90kg QuarterfinalUkraine Vasylchuk Ivan 0 - 2
MA
Gasimov Kanan Azerbaijan
Men's -90kg QuarterfinalRepublic of Moldova Meleaschevici Valeri 0 - 4
TV
Danielyan Ashot Armenia
Men's -90kg QuarterfinalBelarus Kazusionak Andrei 2 - 0
MA
Matukas Radvilas Lithuania
Men's +100kg QuarterfinalsOpen
Men's +100kg QuarterfinalRomania Malcic Radu 0 - 4
TV
Osipenko Artem Russian Federation
Men's +100kg QuarterfinalGeorgia Metreveli Nodar 0 - 4
TV
Rybak Yury Belarus
Men's +100kg QuarterfinalAustria Cekic Kevin Rasit 0 - 4
TV
Tonoyan Razmik Ukraine
Men's +100kg QuarterfinalAzerbaijan Safarbayov Vasif 4 - 0
TV
Mashovikj Bajro The Former Yugoslav Republic of Macedonia
Women's -52kg QuarterfinalsOpen
Women's -52kg QuarterfinalLithuania Aksionova Ruta 4 - 0
TV
Staraverava Alesia Belarus
Women's -52kg QuarterfinalRomania Ionescu Codrina 1 - 3
VP
Khalilova Nazakat Azerbaijan
Women's -52kg QuarterfinalRussian Federation Kharitonova Anna 4 - 0
TV
Balasanyan Sose Armenia
Women's -52kg QuarterfinalFrance Friquin Estelle 1 - 3
VP
Varbanova Magdalena Bulgaria
Women's -64kg QuarterfinalsOpen
Women's -64kg QuarterfinalAzerbaijan Gurbanova Farida 0 - 4
TV
Cretu Ecaterina Republic of Moldova
Women's -64kg QuarterfinalFrance Loko Sarah 1 - 3
VP
Sayko Olena Ukraine
Women's -64kg QuarterfinalRussian Federation Shcherbakova Anna 3 - 1
VP
Budeanu Natalia Romania
Women's -64kg QuarterfinalBulgaria Ivanova Vanya 1 - 3
VP
Matsko Tatsiana Belarus
Women's -60kg QuarterfinalsOpen
Women's -60kg QuarterfinalRussian Federation Kostenko Yana 4 - 0
TV
Huseynova Shahane Azerbaijan
Women's -60kg QuarterfinalRepublic of Moldova Repida Ana 0 - 2
MA
Prakapenka Katsiaryna Belarus
Women's -60kg QuarterfinalSpain Jimenez Lopez Yaiza 0 - 4
TV
Stefanova Kalina Bulgaria
Women's -60kg QuarterfinalIsrael Shafrir Kahal 0 - 4
TV
Hondiu Daniela Romania
Women's -68kg QuarterfinalsOpen
Women's -68kg QuarterfinalFrance Conde Celine 3 - 1
VP
Gigova Gabriela Bulgaria
Women's -68kg QuarterfinalAzerbaijan ALIZADA Narmina 0 - 4
TV
Namazava Volha Belarus
Women's -68kg QuarterfinalUkraine Gerasymenko Nadiya 1 - 3
VP
Zakhartsova Olga Russian Federation
Women's -68kg QuarterfinalRepublic of Moldova Repesco Natalia 0 - 4
TV
Jandric Ivana Serbia
Men's -74kg QuarterfinalsOpen
Men's -74kg QuarterfinalBulgaria Ivanov Martin 3 - 1
VP
Amoros Jordan France
Men's -74kg QuarterfinalGeorgia Mamulashvili Kakha 1 - 3
VP
Gasimov Amil Azerbaijan
Men's -74kg QuarterfinalRomania Damian Valentin 0 - 4
TV
Papou Stsiapan Belarus
Men's -74kg QuarterfinalRussian Federation Sidakov Azamat 3 - 1
VP
Babiichuk Dmytro Ukraine
Men's -57kg SemifinalsOpen
Men's -57kg Semifinal 1Russian Federation Atkunov Aymergen 3 - 1
VP
Burdz Uladzislau Belarus
Men's -57kg Semifinal 2Georgia Chidrashvili Vakhtangi 1 - 3
VP
Gasumov Islam Azerbaijan
Men's -90kg SemifinalsOpen
Men's -90kg Semifinal 1Russian Federation Chernoskulov Alsim 4 - 0
TV
Gasimov Kanan Azerbaijan
Men's -90kg Semifinal 2Armenia Danielyan Ashot 1 - 3
VP
Kazusionak Andrei Belarus
Women's -64kg SemifinalsOpen
Women's -64kg Semifinal 1Republic of Moldova Cretu Ecaterina 1 - 3
VP
Sayko Olena Ukraine
Women's -64kg Semifinal 2Russian Federation Shcherbakova Anna 1 - 3
VP
Matsko Tatsiana Belarus
Men's +100kg SemifinalsOpen
Men's +100kg Semifinal 1Russian Federation Osipenko Artem 4 - 0
TV
Rybak Yury Belarus
Men's +100kg Semifinal 2Ukraine Tonoyan Razmik 0 - 2
MA
Safarbayov Vasif Azerbaijan
Women's -52kg SemifinalsOpen
Women's -52kg Semifinal 1Lithuania Aksionova Ruta 0 - 4
TV
Khalilova Nazakat Azerbaijan
Women's -52kg Semifinal 2Russian Federation Kharitonova Anna 3 - 1
VP
Varbanova Magdalena Bulgaria
Men's -74kg SemifinalsOpen
Men's -74kg Semifinal 1Bulgaria Ivanov Martin 1 - 3
VP
Gasimov Amil Azerbaijan
Men's -74kg Semifinal 2Belarus Papou Stsiapan 3 - 1
VP
Sidakov Azamat Russian Federation
Women's -60kg SemifinalsOpen
Women's -60kg Semifinal 1Russian Federation Kostenko Yana 2 - 0
MA
Prakapenka Katsiaryna Belarus
Women's -60kg Semifinal 2Bulgaria Stefanova Kalina 2 - 0
MA
Hondiu Daniela Romania
Women's -68kg SemifinalsOpen
Women's -68kg Semifinal 1France Conde Celine 0 - 4
TV
Namazava Volha Belarus
Women's -68kg Semifinal 2Russian Federation Zakhartsova Olga 0 - 4
TV
Jandric Ivana Serbia
Men's -74kg Repechage Round 2Open
Men's -74kg Repechage Round 2Poland Cieslik Sebastian 1 - 3
VP
Damian Valentin Romania
Women's -60kg Repechage Round 2Open
Women's -60kg Repechage Round 2Georgia Sharadze Shorena 0 - 2
MA
Huseynova Shahane Azerbaijan
Women's -52kg Bronze Medal FinalsOpen
Women's -52kg Bronze Medal Contest 1Romania Ionescu Codrina 1 - 3
VP
Bronze Medal
Aksionova Ruta Lithuania
Women's -52kg Bronze Medal Contest 2Armenia Balasanyan Sose 0 - 2
MA
Bronze Medal
Varbanova Magdalena Bulgaria
Women's -52kg FinalOpen
Women's -52kg Gold Medal ContestAzerbaijan Khalilova Nazakat
Silver Medal
0 - 4
TV
Gold Medal
Kharitonova Anna Russian Federation
Men's -57kg Bronze Medal FinalsOpen
Men's -57kg Bronze Medal Contest 1Armenia Kirakosyan Tigran 1 - 3
VP
Bronze Medal
Burdz Uladzislau Belarus
Men's -57kg Bronze Medal Contest 2Romania Gruia Orlando 0 - 4
TV
Bronze Medal
Chidrashvili Vakhtangi Georgia
Men's -57kg FinalOpen
Men's -57kg Gold Medal ContestRussian Federation Atkunov Aymergen
Gold Medal
4 - 0
TV
Silver Medal
Gasumov Islam Azerbaijan
Women's -60kg Bronze Medal FinalsOpen
Women's -60kg Bronze Medal Contest 1Azerbaijan Huseynova Shahane 0 - 4
TV
Bronze Medal
Prakapenka Katsiaryna Belarus
Women's -60kg Bronze Medal Contest 2Spain Jimenez Lopez Yaiza 0 - 4
TV
Bronze Medal
Hondiu Daniela Romania
Women's -60kg FinalOpen
Women's -60kg Gold Medal ContestRussian Federation Kostenko Yana
Gold Medal
4 - 0
TV
Silver Medal
Stefanova Kalina Bulgaria
Men's -74kg Bronze Medal FinalsOpen
Men's -74kg Bronze Medal Contest 1Georgia Mamulashvili Kakha
Bronze Medal
3 - 1
VP
Ivanov Martin Bulgaria
Men's -74kg Bronze Medal Contest 2Romania Damian Valentin 0 - 4
TV
Bronze Medal
Sidakov Azamat Russian Federation
Men's -74kg FinalOpen
Men's -74kg Gold Medal ContestAzerbaijan Gasimov Amil
Silver Medal
0 - 4
TV
Gold Medal
Papou Stsiapan Belarus
Women's -64kg Bronze Medal FinalsOpen
Women's -64kg Bronze Medal Contest 1France Loko Sarah
Bronze Medal
4 - 0
TV
Cretu Ecaterina Republic of Moldova
Women's -64kg Bronze Medal Contest 2Bulgaria Ivanova Vanya 1 - 3
VP
Bronze Medal
Shcherbakova Anna Russian Federation
Women's -64kg FinalOpen
Women's -64kg Gold Medal ContestUkraine Sayko Olena
Silver Medal
0 - 2
MA
Gold Medal
Matsko Tatsiana Belarus
Men's -90kg Bronze Medal FinalsOpen
Men's -90kg Bronze Medal Contest 1Georgia Karbelashvili Davit
Bronze Medal
3 - 1
VP
Gasimov Kanan Azerbaijan
Men's -90kg Bronze Medal Contest 2Lithuania Matukas Radvilas
Bronze Medal
2 - 0
MA
Danielyan Ashot Armenia
Men's -90kg FinalOpen
Men's -90kg Gold Medal ContestRussian Federation Chernoskulov Alsim
Gold Medal
2 - 0
MA
Silver Medal
Kazusionak Andrei Belarus
Women's -68kg Bronze Medal FinalsOpen
Women's -68kg Bronze Medal Contest 1Azerbaijan ALIZADA Narmina 0 - 4
TV
Bronze Medal
Conde Celine France
Women's -68kg Bronze Medal Contest 2Republic of Moldova Repesco Natalia 0 - 4
TV
Bronze Medal
Zakhartsova Olga Russian Federation
Women's -68kg FinalOpen
Women's -68kg Gold Medal ContestBelarus Namazava Volha
Silver Medal
0 - 2
MA
Gold Medal
Jandric Ivana Serbia
Men's +100kg Bronze Medal FinalsOpen
Men's +100kg Bronze Medal Contest 1Romania Malcic Radu 1 - 3
VP
Bronze Medal
Rybak Yury Belarus
Men's +100kg Bronze Medal Contest 2The Former Yugoslav Republic of Macedonia Mashovikj Bajro 0 - 4
TV
Bronze Medal
Tonoyan Razmik Ukraine
Men's +100kg FinalOpen
Men's +100kg Gold Medal ContestRussian Federation Osipenko Artem
Gold Medal
4 - 0
TV
Silver Medal
Safarbayov Vasif Azerbaijan
Mon22June
Shooting
Mixed Team 10m Air Rifle Qualifications
Mixed Team 10m Air Pistol Qualifications
Mixed Team Skeet Qualifications
Mixed Team 10m Air Rifle Semifinals
Mixed Team 10m Air Pistol Semifinals
Mixed Team Skeet Semifinals
Mixed Team Skeet Semifinals
Mixed Team Skeet Finals
Mixed Team 10m Air Rifle Finals
Mixed Team 10m Air Pistol Finals
Mon22June
Volleyball
Men's Pool APolandPOL 3 - 0 FINFinland
Men's Pool BBelgium BEL 0 - 3 GERGermany
Men's Pool BBulgariaBUL 3 - 0 SVKSlovakia
Men's Pool AFranceFRA 3 - 2 SRBSerbia
Men's Pool ATurkeyTUR 3 - 2 AZEAzerbaijan
Men's Pool BItaly ITA 0 - 3 RUSRussian Federation
There are no events for this day.
* Estimated time. The schedule is subject to change. Order of play to be confirmed.
EOC
Timing and Results provided by Tissot
Live