Schedule & ResultsTuesday, June 23th

SSI ErrSSI Err
Tue23June
Badminton
Women's Singles Group Play StageOpen
Women's Singles Group ABulgaria Zetchiri Linda 21-13 21-7 Sarosi Laura Hungary
Women's Singles Group HBelarus Zaitsava Alesia 21-17 21-9 Stapusaityte Akvile Lithuania
Women's Singles Group FIreland Magee Chloe 21-9 21-7 Sefere Kristine Latvia
Women's Singles Group GSlovenia Stankovic Kaja 10-21 12-21 Gavnholt Kristina Czech Republic
Women's Singles Group DTurkey Yigit Neslihan 21-6 21-10 Sutara Dorotea Croatia
Women's Singles Group CGermany Deprez Fabienne 15-21 21-12 13-21 Lansac Delphine France
Women's Doubles Group Play StageOpen
Women's Doubles Group BRussian Federation BOLOTOVA E KOSETSKAYA E 21-10 21-13 LINDHOLM M NYSTROM J Finland
Women's Doubles Group DDenmark HELSBOL M GREBAK L 21-17 21-9 BOTT C KARNOTT J Germany
Men's Singles Group Play StageOpen
Men's Singles Group BMalta Cali Samuel 16-21 12-21 Rzayev Kanan Azerbaijan
Men's Singles Group HFrance Corvee Lucas 21-14 16-21 19-21 Durkinjak Zvonimir Croatia
Men's Singles Group AHungary Krausz Gergely 21-11 21-16 Charalambidis Georgios Greece
Men's Singles Group BIsrael Zilberman Misha 21-12 21-15 Maddaloni Rosario Italy
Men's Singles Group ECzech Republic Koukal Petr 21-13 21-8 Vural Emre Turkey
Mixed Doubles Group Play StageOpen
Mixed Doubles Group BRussian Federation DURKIN V VISLOVA N 21-5 21-8 ANNYS S OLEFFE F Belgium
Mixed Doubles Group DGreece TENTA E TENTAS P 11-21 6-21 BECK R KATTENBECK K Germany
Women's Singles Group Play StageOpen
Women's Singles Group EMalta Sadowski Fiorella Marie 6-21 6-21 Mikkela Airi Finland
Women's Singles Group BDenmark Kjaersfeldt Line 21-6 21-12 Azurmendi Clara Spain
Women's Singles Group BPortugal Goncalves Sonia 21-16 21-15 Simic Milica Serbia
Women's Singles Group APoland Grudzina Weronika 18-21 18-21 Ulitina Marija Ukraine
Women's Singles Group CBulgaria Nedelcheva Petya 21-0 21-0W/O Ankli Nicole Switzerland
Women's Singles Group DGreece Karkantzia Ioanna 4-21 4-21 Polikarpova Ksenia Russian Federation
Women's Singles Group EDenmark Madsen Anna Thea 21-9 21-8 Hognadottir Sara Iceland
Women's Singles Group FBelgium Tan Lianne 17-21 21-12 21-13 Tolmoff Kati Estonia
Women's Singles Group GItaly Cicognini Jeanine 21-16 21-17 Ciznarova Jana Slovakia
Women's Doubles Group Play StageOpen
Women's Doubles Group CCroatia GALENIC K POZNANOVIC S 17-21 14-21 MOLINA L OJEDA H Spain
Men's Singles Group Play StageOpen
Men's Singles Group CSpain Abian Pablo 21-19 21-15 Must Raul Estonia
Men's Singles Group HDenmark Holst Emil 21-9 21-9 Silva Ricardo Portugal
Men's Singles Group DNetherlands Pang Eric W/OW/O Zavadsky Dmytro Ukraine
Men's Singles Group CGermany Domke Dieter 21-8 21-18 Utrosa Iztok Slovenia
Men's Singles Group DUkraine Zavadsky Dmytro W/O0-21 0-21 Kisyov Blagovest Bulgaria
Men's Singles Group ESwitzerland Bonny Mathias 21-16 21-16 Bjelan Igor Serbia
Mixed Doubles Group Play StageOpen
Mixed Doubles Group CDenmark THYGESEN S NOHR N 21-6 21-7 TURGUT M YAVUZ F N Turkey
Mixed Doubles Group AIreland MAGEE C MAGEE S 21-8 21-10 BARTUSIS P FOMKINAITE V Lithuania
Mixed Doubles Group BSwitzerland BURKART C SCHALLER O 13-21 10-21 WOJTKOWSKA A PIETRYJA P Poland
Mixed Doubles Group CSlovenia FLIS P STANKOVIC K 9-21 15-21 NATAROV G KAZARINOVA Y Ukraine
Mixed Doubles Group DFrance MITTELHEISSER G FONTAINE A 21-19 21-10 KRAUSZ G SAROSI L Hungary
Men's Doubles Group Play StageOpen
Men's Doubles Group ADenmark MOGENSEN C BOE M 21-5 21-8 FLORIAN P KOPRIVA O Czech Republic
Men's Doubles Group APortugal SILVA R SILVA A 15-21 6-21 MAGEE S MAGEE J Ireland
Women's Singles Group Play StageOpen
Women's Singles Group HRussian Federation Perminova Natalia 21-0 21-0W/O Olariu Sonia Romania
Women's Doubles Group Play StageOpen
Women's Doubles Group ABulgaria STOEVA S STOEVA G 21-7 21-11 ANNYS S VANDENHOUCKE F Belgium
Women's Doubles Group DEstonia KUUBA K RUUTEL H 21-15 21-15 ZAITSAVA A CHERNIAVSKAYA A Belarus
Women's Doubles Group CTurkey YIGIT N BAYRAK O 22-20 21-8 KRIZKOVA S TOMALOVA K Czech Republic
Women's Doubles Group ALatvia POPE I SEFERE K 19-21 10-21 VOYTSEKH N ZHARKA Y Ukraine
Women's Doubles Group BIreland DARRAGH R BOYLE S 19-21 18-21 BAUMANN L FONTAINE A France
Men's Singles Group Play StageOpen
Men's Singles Group FAustria Wraber Luka 16-21 16-21 Rogalski Michal Poland
Men's Singles Group FBelarus Kushnir Vladzislav 21-19 21-19 Krauklis Reinis Latvia
Men's Singles Group GRussian Federation Malkov Vladimir 21-13 21-16 Vicen Jarolim Slovakia
Men's Singles Group GFinland Heino Eetu 21-19 10-21 21-13 Gunnarsson Kari Iceland
Men's Singles Group AIreland Evans Scott 14-21 21-13 21-13 Tan Yuhan Belgium
Mixed Doubles Group Play StageOpen
Mixed Doubles Group AMalta CALI S SADOWSKI F M 6-21 6-21 BASOVA A BITMAN J Czech Republic
Men's Doubles Group Play StageOpen
Men's Doubles Group CLithuania BARTUSIS P PLAVIN A 15-21 17-21 DURKINJAK Z HOELBLING Z Croatia
Men's Doubles Group BRussian Federation IVANOV V SOZONOV I 21-11 21-11 VURAL E ZORLU S Turkey
Men's Doubles Group BAzerbaijan QALANDAROV O RZAYEV K 6-21 4-21 MITTELHEISSER G KERSAUDY B France
Men's Doubles Group CGermany BECK R HEINZ A 21-14 21-6 GRECO G MADDALONI R Italy
Men's Doubles Group DBelgium DIERICKX M GOLINSKI F 23-21 22-20 NATAROV G POCHTAREV A Ukraine
Men's Doubles Group DPoland BOCHAT M PIETRYJA P 21-12 21-10 MIHAYLOV L MIHAYLOV M Bulgaria
Tue23June
3x3 Basketball
Women's Pool ANetherlands NED 8 - 13 GREGreece
Women's Pool BCzech Republic CZE 11 - 15 UKRUkraine
Men's Pool ASloveniaSLO 16 - 7 ISRIsrael
Men's Pool BRussian FederationRUS 21 - 12 BELBelgium
Women's Pool CSlovakia SVK 6 - 14 ESPSpain
Women's Pool DRomania ROU 12 - 14 LTULithuania
Men's Pool CEstonia EST 16 - 19 GREGreece
Men's Pool DAndorraAND 16 - 10 SUISwitzerland
Women's Pool ASwitzerlandSUI 15 - 11 AZEAzerbaijan
Women's Pool BTurkey TUR 9 - 19 BELBelgium
Men's Pool ALithuaniaLTU 16 - 15 ROURomania
Men's Pool BTurkey TUR 9 - 19 ESPSpain
Women's Pool CIreland IRL 10 - 14 SLOSlovenia
Women's Pool DIsrael ISR 5 - 21 RUSRussian Federation
Men's Pool CItaly ITA 14 - 21 SRBSerbia
Men's Pool DAzerbaijanAZE 17 - 14 CZECzech Republic
Women's Pool AGreece GRE 16 - 18 SUISwitzerland
Women's Pool BUkraineUKR 19 - 11 TURTurkey
Men's Pool AIsrael ISR 12 - 19 LTULithuania
Men's Pool BBelgiumBEL 21 - 20 TURTurkey
Women's Pool CSloveniaSLO 15 - 9 SVKSlovakia
Women's Pool DLithuaniaLTU 18 - 9 ISRIsrael
Men's Pool CGreeceGRE 11 - 9 ITAItaly
Men's Pool DSwitzerland SUI 9 - 17 AZEAzerbaijan
Tue23June
Boxing
Women's Bantam (51 - 54Kg) QuarterfinalsOpen
Women's Bantam (51 - 54Kg) QuarterfinalsTurkey Tas Ayse 0 - 3
WP
Saveleva Elena Russian Federation
Women's Bantam (51 - 54Kg) QuarterfinalsBulgaria Petrova Stanimira 0 - 3
WP
Alimardanova Anna Azerbaijan
Women's Bantam (51 - 54Kg) QuarterfinalsPoland Wicherska Ewelina 0 - 3
WP
Davide Marzia Italy
Women's Bantam (51 - 54Kg) QuarterfinalsGermany Nimani Azize 3 - 0
WP
Coroli Iulia Republic of Moldova
Women's Light Welter (60 - 64kg) QuarterfinalsOpen
Women's Light Welter (60 - 64kg) QuarterfinalsDenmark Jensen Camilla 0 - 3
WP
Alberti Valentina Italy
Women's Light Welter (60 - 64kg) QuarterfinalsPoland Rygielska Aneta 2 - 0
WP
Kistler Anais Switzerland
Women's Light Welter (60 - 64kg) QuarterfinalsHungary Nagy Bianka
TKO R2 1:26
Beliakova Anastasiia Russian Federation
Women's Light Welter (60 - 64kg) QuarterfinalsGreat Britain Ryan Sandy 2 - 1
WP
Vystropova Elena Azerbaijan
Men's Fly (52kg) QuarterfinalsOpen
Men's Fly (52kg) QuarterfinalsArmenia Abgaryan Narek 1 - 2
WP
Tanko Viliam Slovakia
Men's Fly (52kg) QuarterfinalsTurkey Pehlivan Ferhat 1 - 2
WP
Picardi Vincenzo Italy
Men's Light (60kg) QuarterfinalsOpen
Men's Light (60kg) QuarterfinalsAzerbaijan Selimov Albert 3 - 0
WP
Dimitrov Elian Bulgaria
Men's Light (60kg) QuarterfinalsTurkey Yilmaz Yasin 0 - 3
WP
McComb Sean Ireland
Men's Light (60kg) QuarterfinalsHungary Varga Miklos 0 - 3
WP
Oumiha Sofiane France
Men's Light (60kg) QuarterfinalsPoland Polski Mateusz 2 - 1
WP
Safaryants Vazgen Belarus
Men's Light Welter (64kg) QuarterfinalsOpen
Men's Light Welter (64kg) QuarterfinalsItaly Mangiacapre Vincenzo 2 - 1
WP
Amzile Hassan France
Men's Light Welter (64kg) QuarterfinalsIreland Walsh Dean 0 - 3
WP
Sopa Kastriot Germany
Men's Light Welter (64kg) QuarterfinalsSweden Goyeram Clarence 1 - 2
WP
Petrov Viktor Ukraine
Men's Light Welter (64kg) QuarterfinalsRomania Niculescu Daniel 0 - 3
WP
Sotomayor Collazo Azerbaijan
Women's Light (57 - 60kg) QuarterfinalsOpen
Women's Light (57 - 60kg) QuarterfinalsFrance Mossely Estelle 3 - 0
WP
Marenda Romina Italy
Women's Light (57 - 60kg) QuarterfinalsGermany Bugar Tasheena 3 - 0
WP
Jelic Jelena Serbia
Men's Welter (69kg) QuarterfinalsOpen
Men's Welter (69kg) QuarterfinalsRussian Federation Besputin Alexander 3 - 0
WP
Cissokho Souleymane France
Men's Welter (69kg) QuarterfinalsUkraine Samofalov Yaroslav 2 - 1
WP
Abashidze Gela Georgia
Men's Welter (69kg) QuarterfinalsIreland Nolan Adam 1 - 2
WP
Kelly Josh Great Britain
Men's Welter (69kg) QuarterfinalsGermany Baraou Abass 0 - 3
WP
Baghirov Parviz Azerbaijan
Men's Heavy (91kg) QuarterfinalsOpen
Men's Heavy (91kg) QuarterfinalsAzerbaijan Abdullayev Abdulkadir 3 - 0
WP
Omba Biongolo Paul France
Men's Heavy (91kg) QuarterfinalsGermany Pervizaj Albon 0 - 3
WP
Magomedov Sadam Russian Federation
Tue23June
Fencing
Women's Individual Epee Pool RoundOpen
Women's Individual Epee Pool ARomania Branza Ana Maria 5 - 1
Bukocki Bianka Hungary
Women's Individual Epee Pool AAzerbaijan Khudaverdiyeva Elmira 0 - 5
Nelip Ewa Poland
Women's Individual Epee Pool ASweden Samuelsson Emma 4 - 5
Beljajeva Julia Estonia
Women's Individual Epee Pool AHungary Bukocki Bianka 5 - 2
Ciparova Dagmar Slovakia
Women's Individual Epee Pool ARomania Branza Ana Maria 5 - 1
Khudaverdiyeva Elmira Azerbaijan
Women's Individual Epee Pool ASweden Samuelsson Emma 3 - 5
Nelip Ewa Poland
Women's Individual Epee Pool ASlovakia Ciparova Dagmar 2 - 5
Beljajeva Julia Estonia
Women's Individual Epee Pool AHungary Bukocki Bianka 5 - 2
Khudaverdiyeva Elmira Azerbaijan
Women's Individual Epee Pool ASweden Samuelsson Emma 2 - 5
Branza Ana Maria Romania
Women's Individual Epee Pool APoland Nelip Ewa 3 - 5
Beljajeva Julia Estonia
Women's Individual Epee Pool ASlovakia Ciparova Dagmar 5 - 3
Khudaverdiyeva Elmira Azerbaijan
Women's Individual Epee Pool ASweden Samuelsson Emma 5 - 2
Bukocki Bianka Hungary
Women's Individual Epee Pool ARomania Branza Ana Maria 5 - 3
Beljajeva Julia Estonia
Women's Individual Epee Pool APoland Nelip Ewa 5 - 4
Ciparova Dagmar Slovakia
Women's Individual Epee Pool ASweden Samuelsson Emma 5 - 2
Khudaverdiyeva Elmira Azerbaijan
Women's Individual Epee Pool AEstonia Beljajeva Julia 4 - 5
Bukocki Bianka Hungary
Women's Individual Epee Pool ARomania Branza Ana Maria 4 - 3
Nelip Ewa Poland
Women's Individual Epee Pool ASweden Samuelsson Emma 5 - 2
Ciparova Dagmar Slovakia
Women's Individual Epee Pool AAzerbaijan Khudaverdiyeva Elmira 3 - 5
Beljajeva Julia Estonia
Women's Individual Epee Pool APoland Nelip Ewa 3 - 4
Bukocki Bianka Hungary
Women's Individual Epee Pool ARomania Branza Ana Maria 3 - 5
Ciparova Dagmar Slovakia
Women's Individual Epee Pool BItaly Batini Camilla 5 - 3
Kirpu Erika Estonia
Women's Individual Epee Pool BHungary Bohus Reka 2 - 5
Kochneva Olga Russian Federation
Women's Individual Epee Pool BSerbia Caran Romana 3 - 5
Lawrence Corinna Great Britain
Women's Individual Epee Pool BEstonia Kirpu Erika 5 - 2
Huseynova Samira Azerbaijan
Women's Individual Epee Pool BItaly Batini Camilla 4 - 3
Kochneva Olga Russian Federation
Women's Individual Epee Pool BHungary Bohus Reka 3 - 5
Lawrence Corinna Great Britain
Women's Individual Epee Pool BSerbia Caran Romana 5 - 3
Huseynova Samira Azerbaijan
Women's Individual Epee Pool BEstonia Kirpu Erika 1 - 5
Kochneva Olga Russian Federation
Women's Individual Epee Pool BGreat Britain Lawrence Corinna 2 - 5
Batini Camilla Italy
Women's Individual Epee Pool BHungary Bohus Reka 2 - 5
Caran Romana Serbia
Women's Individual Epee Pool BAzerbaijan Huseynova Samira 0 - 5
Kochneva Olga Russian Federation
Women's Individual Epee Pool BEstonia Kirpu Erika 5 - 0
Lawrence Corinna Great Britain
Women's Individual Epee Pool BSerbia Caran Romana 4 - 5
Batini Camilla Italy
Women's Individual Epee Pool BHungary Bohus Reka 5 - 1
Huseynova Samira Azerbaijan
Women's Individual Epee Pool BRussian Federation Kochneva Olga 3 - 2
Lawrence Corinna Great Britain
Women's Individual Epee Pool BSerbia Caran Romana 1 - 5
Kirpu Erika Estonia
Women's Individual Epee Pool BHungary Bohus Reka 2 - 5
Batini Camilla Italy
Women's Individual Epee Pool BGreat Britain Lawrence Corinna 5 - 3
Huseynova Samira Azerbaijan
Women's Individual Epee Pool BSerbia Caran Romana 3 - 5
Kochneva Olga Russian Federation
Women's Individual Epee Pool BHungary Bohus Reka 5 - 3
Kirpu Erika Estonia
Women's Individual Epee Pool BAzerbaijan Huseynova Samira 4 - 5
Batini Camilla Italy
Women's Individual Epee Pool CFinland Kock Catharina 1 - 4
Santuccio Alberta Italy
Women's Individual Epee Pool CUkraine Shemyakina Yana 5 - 3
Malikova Maryam Azerbaijan
Women's Individual Epee Pool CRomania Tataran Amalia 5 - 4
Andryushina Tatyana Russian Federation
Women's Individual Epee Pool CEstonia Lehis Katrina 5 - 1
Santuccio Alberta Italy
Women's Individual Epee Pool CFinland Kock Catharina 3 - 5
Shemyakina Yana Ukraine
Women's Individual Epee Pool CRussian Federation Andryushina Tatyana 5 - 1
Malikova Maryam Azerbaijan
Women's Individual Epee Pool CEstonia Lehis Katrina 3 - 5
Tataran Amalia Romania
Women's Individual Epee Pool CItaly Santuccio Alberta 2 - 5
Shemyakina Yana Ukraine
Women's Individual Epee Pool CRussian Federation Andryushina Tatyana 4 - 5
Kock Catharina Finland
Women's Individual Epee Pool CAzerbaijan Malikova Maryam 2 - 5
Tataran Amalia Romania
Women's Individual Epee Pool CEstonia Lehis Katrina 4 - 5
Shemyakina Yana Ukraine
Women's Individual Epee Pool CItaly Santuccio Alberta 1 - 5
Andryushina Tatyana Russian Federation
Women's Individual Epee Pool CRomania Tataran Amalia 5 - 3
Kock Catharina Finland
Women's Individual Epee Pool CEstonia Lehis Katrina 5 - 1
Malikova Maryam Azerbaijan
Women's Individual Epee Pool CUkraine Shemyakina Yana 5 - 2
Andryushina Tatyana Russian Federation
Women's Individual Epee Pool CRomania Tataran Amalia 3 - 5
Santuccio Alberta Italy
Women's Individual Epee Pool CFinland Kock Catharina 5 - 0
Malikova Maryam Azerbaijan
Women's Individual Epee Pool CEstonia Lehis Katrina 5 - 3
Andryushina Tatyana Russian Federation
Women's Individual Epee Pool CUkraine Shemyakina Yana 5 - 2
Tataran Amalia Romania
Women's Individual Epee Pool CAzerbaijan Malikova Maryam 4 - 5
Santuccio Alberta Italy
Women's Individual Epee Pool CEstonia Lehis Katrina 4 - 5
Kock Catharina Finland
Women's Individual Epee Pool DEstonia Embrich Irina 3 - 5
Sivkova Anna Russian Federation
Women's Individual Epee Pool DLuxembourg Fautsch Lis 4 - 5
Heidemann Britta Germany
Women's Individual Epee Pool DItaly Briasco Brenda 3 - 5
Pop Simona Romania
Women's Individual Epee Pool DEstonia Embrich Irina 5 - 2
Varnai Vivien Hungary
Women's Individual Epee Pool DRussian Federation Sivkova Anna 5 - 4
Heidemann Britta Germany
Women's Individual Epee Pool DLuxembourg Fautsch Lis 4 - 5
Pop Simona Romania
Women's Individual Epee Pool DHungary Varnai Vivien 3 - 5
Briasco Brenda Italy
Women's Individual Epee Pool DEstonia Embrich Irina 1 - 5
Heidemann Britta Germany
Women's Individual Epee Pool DRomania Pop Simona 2 - 5
Sivkova Anna Russian Federation
Women's Individual Epee Pool DLuxembourg Fautsch Lis 4 - 5
Briasco Brenda Italy
Women's Individual Epee Pool DHungary Varnai Vivien 3 - 5
Heidemann Britta Germany
Women's Individual Epee Pool DEstonia Embrich Irina 5 - 1
Pop Simona Romania
Women's Individual Epee Pool DItaly Briasco Brenda 4 - 5
Sivkova Anna Russian Federation
Women's Individual Epee Pool DLuxembourg Fautsch Lis 4 - 5
Varnai Vivien Hungary
Women's Individual Epee Pool DGermany Heidemann Britta 5 - 2
Pop Simona Romania
Women's Individual Epee Pool DEstonia Embrich Irina 5 - 4
Briasco Brenda Italy
Women's Individual Epee Pool DLuxembourg Fautsch Lis 5 - 2
Sivkova Anna Russian Federation
Women's Individual Epee Pool DRomania Pop Simona 3 - 5
Varnai Vivien Hungary
Women's Individual Epee Pool DGermany Heidemann Britta 2 - 5
Briasco Brenda Italy
Women's Individual Epee Pool DLuxembourg Fautsch Lis 5 - 3
Embrich Irina Estonia
Women's Individual Epee Pool DHungary Varnai Vivien 0 - 5
Sivkova Anna Russian Federation
Women's Individual Epee Pool EAustria Schmidl Paula 4 - 5
Gherman Simona Romania
Women's Individual Epee Pool EItaly Rizzi Giulia 2 - 5
Marinuk Avital Israel
Women's Individual Epee Pool ERussian Federation Zvereva Yana 5 - 4
Kun Anna Hungary
Women's Individual Epee Pool ERomania Gherman Simona 5 - 0
Malikova Nubar Azerbaijan
Women's Individual Epee Pool EAustria Schmidl Paula 4 - 5
Rizzi Giulia Italy
Women's Individual Epee Pool EHungary Kun Anna 5 - 2
Marinuk Avital Israel
Women's Individual Epee Pool ERussian Federation Zvereva Yana 5 - 3
Malikova Nubar Azerbaijan
Women's Individual Epee Pool ERomania Gherman Simona 4 - 5
Rizzi Giulia Italy
Women's Individual Epee Pool EHungary Kun Anna 5 - 2
Schmidl Paula Austria
Women's Individual Epee Pool ERussian Federation Zvereva Yana 4 - 5
Marinuk Avital Israel
Women's Individual Epee Pool EAzerbaijan Malikova Nubar 0 - 5
Rizzi Giulia Italy
Women's Individual Epee Pool ERomania Gherman Simona 4 - 5
Kun Anna Hungary
Women's Individual Epee Pool ERussian Federation Zvereva Yana 5 - 2
Schmidl Paula Austria
Women's Individual Epee Pool EIsrael Marinuk Avital 5 - 2
Malikova Nubar Azerbaijan
Women's Individual Epee Pool EItaly Rizzi Giulia 5 - 4
Kun Anna Hungary
Women's Individual Epee Pool ERussian Federation Zvereva Yana 5 - 3
Gherman Simona Romania
Women's Individual Epee Pool EAustria Schmidl Paula 5 - 4
Marinuk Avital Israel
Women's Individual Epee Pool EHungary Kun Anna 5 - 2
Malikova Nubar Azerbaijan
Women's Individual Epee Pool ERussian Federation Zvereva Yana 2 - 5
Rizzi Giulia Italy
Women's Individual Epee Pool EIsrael Marinuk Avital 2 - 5
Gherman Simona Romania
Women's Individual Epee Pool EAzerbaijan Malikova Nubar 4 - 5
Schmidl Paula Austria
Women's Individual Epee Table of 32Open
Women's Individual Epee Table of 32Sweden Samuelsson Emma 11 - 15
Kirpu Erika Estonia
Women's Individual Epee Table of 32Hungary Bukocki Bianka 12 - 15
Kock Catharina Finland
Women's Individual Epee Table of 32Romania Gherman Simona 15 - 9
Marinuk Avital Israel
Women's Individual Epee Table of 32Serbia Caran Romana 7 - 15
Kun Anna Hungary
Women's Individual Epee Table of 32Luxembourg Fautsch Lis 8 - 15
Beljajeva Julia Estonia
Women's Individual Epee Table of 32Estonia Embrich Irina 14 - 15
Lehis Katrina Estonia
Women's Individual Epee Table of 32Great Britain Lawrence Corinna 15 - 10
Tataran Amalia Romania
Women's Individual Epee Table of 32Russian Federation Zvereva Yana 13 - 10
Santuccio Alberta Italy
Women's Individual Epee Table of 32Germany Heidemann Britta 14 - 15
Andryushina Tatyana Russian Federation
Women's Individual Epee Table of 32Hungary Bohus Reka 7 - 15
Rizzi Giulia Italy
Women's Individual Epee Table of 32Italy Briasco Brenda 14 - 15
Nelip Ewa Poland
Men's Individual Sabre Pool RoundOpen
Men's Individual Sabre Pool ATurkey Ant Ibrahim 3 - 5
Tsouroutas Georges Greece
Men's Individual Sabre Pool AAzerbaijan Taghiyev Azar 3 - 5
Casares Fernando Spain
Men's Individual Sabre Pool ARomania Dolniceanu Tiberiu 4 - 5
Honeybone James Great Britain
Men's Individual Sabre Pool AGreece Tsouroutas Georges 3 - 5
Taghiyev Azar Azerbaijan
Men's Individual Sabre Pool AGreat Britain Honeybone James 5 - 0
Ant Ibrahim Turkey
Men's Individual Sabre Pool ASpain Casares Fernando 1 - 5
Dolniceanu Tiberiu Romania
Men's Individual Sabre Pool AGreat Britain Honeybone James 5 - 1
Tsouroutas Georges Greece
Men's Individual Sabre Pool ARomania Dolniceanu Tiberiu 5 - 3
Taghiyev Azar Azerbaijan
Men's Individual Sabre Pool ATurkey Ant Ibrahim 1 - 5
Casares Fernando Spain
Men's Individual Sabre Pool AGreece Tsouroutas Georges 2 - 5
Dolniceanu Tiberiu Romania
Men's Individual Sabre Pool ASpain Casares Fernando 5 - 2
Honeybone James Great Britain
Men's Individual Sabre Pool AAzerbaijan Taghiyev Azar 3 - 5
Ant Ibrahim Turkey
Men's Individual Sabre Pool ASpain Casares Fernando 5 - 1
Tsouroutas Georges Greece
Men's Individual Sabre Pool ATurkey Ant Ibrahim 3 - 5
Dolniceanu Tiberiu Romania
Men's Individual Sabre Pool AGreat Britain Honeybone James 5 - 4
Taghiyev Azar Azerbaijan
Men's Individual Sabre Pool BRussian Federation Savich Boris 5 - 0
Rousset Nicolas France
Men's Individual Sabre Pool BRepublic of Moldova Mateisin Piotr 0 - 5
Schroedter Robin Germany
Men's Individual Sabre Pool BHungary Ravasz Etele 1 - 5
Teodosiu Iulian Romania
Men's Individual Sabre Pool BFrance Rousset Nicolas 5 - 4
Mateisin Piotr Republic of Moldova
Men's Individual Sabre Pool BRomania Teodosiu Iulian 1 - 5
Savich Boris Russian Federation
Men's Individual Sabre Pool BGermany Schroedter Robin 3 - 5
Ravasz Etele Hungary
Men's Individual Sabre Pool BRomania Teodosiu Iulian 5 - 2
Rousset Nicolas France
Men's Individual Sabre Pool BHungary Ravasz Etele 5 - 0
Mateisin Piotr Republic of Moldova
Men's Individual Sabre Pool BRussian Federation Savich Boris 5 - 2
Schroedter Robin Germany
Men's Individual Sabre Pool BFrance Rousset Nicolas 5 - 0
Ravasz Etele Hungary
Men's Individual Sabre Pool BGermany Schroedter Robin 1 - 5
Teodosiu Iulian Romania
Men's Individual Sabre Pool BRepublic of Moldova Mateisin Piotr 0 - 5
Savich Boris Russian Federation
Men's Individual Sabre Pool BGermany Schroedter Robin 4 - 5
Rousset Nicolas France
Men's Individual Sabre Pool BRussian Federation Savich Boris 4 - 5
Ravasz Etele Hungary
Men's Individual Sabre Pool BRomania Teodosiu Iulian 5 - 0
Mateisin Piotr Republic of Moldova
Men's Individual Sabre Pool CItaly Repetti Giovanni 5 - 4
Motorin Ilya Russian Federation
Men's Individual Sabre Pool CBelgium van Holsbeke Seppe 5 - 3
Bucur Madalin Romania
Men's Individual Sabre Pool CHungary Singer Martin 1 - 5
Yagodka Andriy Ukraine
Men's Individual Sabre Pool CRussian Federation Motorin Ilya 0 - 5
van Holsbeke Seppe Belgium
Men's Individual Sabre Pool CUkraine Yagodka Andriy 5 - 2
Repetti Giovanni Italy
Men's Individual Sabre Pool CRomania Bucur Madalin 5 - 4
Singer Martin Hungary
Men's Individual Sabre Pool CUkraine Yagodka Andriy 5 - 2
Motorin Ilya Russian Federation
Men's Individual Sabre Pool CHungary Singer Martin 5 - 4
van Holsbeke Seppe Belgium
Men's Individual Sabre Pool CItaly Repetti Giovanni 5 - 2
Bucur Madalin Romania
Men's Individual Sabre Pool CRussian Federation Motorin Ilya 5 - 2
Singer Martin Hungary
Men's Individual Sabre Pool CRomania Bucur Madalin 5 - 3
Yagodka Andriy Ukraine
Men's Individual Sabre Pool CBelgium van Holsbeke Seppe 5 - 4
Repetti Giovanni Italy
Men's Individual Sabre Pool CRomania Bucur Madalin 3 - 5
Motorin Ilya Russian Federation
Men's Individual Sabre Pool CItaly Repetti Giovanni 5 - 2
Singer Martin Hungary
Men's Individual Sabre Pool CUkraine Yagodka Andriy 3 - 5
van Holsbeke Seppe Belgium
Men's Individual Sabre Pool DGermany Huebner Bjoern 5 - 4
Gemesi Bence Hungary
Men's Individual Sabre Pool DRomania Badea Alin 5 - 4
Murolo Massimiliano Italy
Men's Individual Sabre Pool DAzerbaijan Hasanov Abdulla 1 - 5
Skrodzki Adam Poland
Men's Individual Sabre Pool DHungary Gemesi Bence 3 - 5
Badea Alin Romania
Men's Individual Sabre Pool DPoland Skrodzki Adam 5 - 4
Huebner Bjoern Germany
Men's Individual Sabre Pool DItaly Murolo Massimiliano 5 - 1
Hasanov Abdulla Azerbaijan
Men's Individual Sabre Pool DPoland Skrodzki Adam 3 - 5
Gemesi Bence Hungary
Men's Individual Sabre Pool DAzerbaijan Hasanov Abdulla 1 - 5
Badea Alin Romania
Men's Individual Sabre Pool DGermany Huebner Bjoern 1 - 5
Murolo Massimiliano Italy
Men's Individual Sabre Pool DHungary Gemesi Bence 5 - 2
Hasanov Abdulla Azerbaijan
Men's Individual Sabre Pool DItaly Murolo Massimiliano 5 - 1
Skrodzki Adam Poland
Men's Individual Sabre Pool DRomania Badea Alin 5 - 4
Huebner Bjoern Germany
Men's Individual Sabre Pool DItaly Murolo Massimiliano 5 - 3
Gemesi Bence Hungary
Men's Individual Sabre Pool DGermany Huebner Bjoern 5 - 3
Hasanov Abdulla Azerbaijan
Men's Individual Sabre Pool DPoland Skrodzki Adam 5 - 4
Badea Alin Romania
Men's Individual Sabre Pool EBelarus Buikevich Aliaksandr 5 - 2
Trushakov Alexander Russian Federation
Men's Individual Sabre Pool EAzerbaijan Safarov Javanshir 0 - 5
Kindler Maximilian Germany
Men's Individual Sabre Pool EItaly Miracco Luigi 5 - 2
Csaba Marton Bence Hungary
Men's Individual Sabre Pool ERussian Federation Trushakov Alexander 5 - 0
Safarov Javanshir Azerbaijan
Men's Individual Sabre Pool EBelarus Buikevich Aliaksandr 5 - 1
Csaba Marton Bence Hungary
Men's Individual Sabre Pool EItaly Miracco Luigi 1 - 5
Kindler Maximilian Germany
Men's Individual Sabre Pool EHungary Csaba Marton Bence 3 - 5
Trushakov Alexander Russian Federation
Men's Individual Sabre Pool EItaly Miracco Luigi 5 - 0
Safarov Javanshir Azerbaijan
Men's Individual Sabre Pool EBelarus Buikevich Aliaksandr 0 - 5
Kindler Maximilian Germany
Men's Individual Sabre Pool EItaly Miracco Luigi 5 - 3
Trushakov Alexander Russian Federation
Men's Individual Sabre Pool EGermany Kindler Maximilian 5 - 4
Csaba Marton Bence Hungary
Men's Individual Sabre Pool EBelarus Buikevich Aliaksandr 5 - 1
Safarov Javanshir Azerbaijan
Men's Individual Sabre Pool EGermany Kindler Maximilian 4 - 5
Trushakov Alexander Russian Federation
Men's Individual Sabre Pool EBelarus Buikevich Aliaksandr 5 - 3
Miracco Luigi Italy
Men's Individual Sabre Pool EHungary Csaba Marton Bence 4 - 5
Safarov Javanshir Azerbaijan
Men's Individual Sabre Pool FBulgaria Arnaudov Atanas 1 - 5
Huebers Richard Germany
Men's Individual Sabre Pool FAzerbaijan Aghakishiyev Javanshir 3 - 5
Willau Matthias Austria
Men's Individual Sabre Pool FItaly Pellegrini Alberto 5 - 2
Proskura Nikita Russian Federation
Men's Individual Sabre Pool FGermany Huebers Richard 5 - 1
Aghakishiyev Javanshir Azerbaijan
Men's Individual Sabre Pool FItaly Pellegrini Alberto 5 - 1
Arnaudov Atanas Bulgaria
Men's Individual Sabre Pool FAustria Willau Matthias 0 - 5
Proskura Nikita Russian Federation
Men's Individual Sabre Pool FItaly Pellegrini Alberto 5 - 3
Huebers Richard Germany
Men's Individual Sabre Pool FRussian Federation Proskura Nikita 5 - 3
Aghakishiyev Javanshir Azerbaijan
Men's Individual Sabre Pool FBulgaria Arnaudov Atanas 3 - 5
Willau Matthias Austria
Men's Individual Sabre Pool FGermany Huebers Richard 5 - 0
Proskura Nikita Russian Federation
Men's Individual Sabre Pool FItaly Pellegrini Alberto 5 - 1
Willau Matthias Austria
Men's Individual Sabre Pool FAzerbaijan Aghakishiyev Javanshir 5 - 3
Arnaudov Atanas Bulgaria
Men's Individual Sabre Pool FAustria Willau Matthias 4 - 5
Huebers Richard Germany
Men's Individual Sabre Pool FBulgaria Arnaudov Atanas 2 - 5
Proskura Nikita Russian Federation
Men's Individual Sabre Pool FItaly Pellegrini Alberto 5 - 1
Aghakishiyev Javanshir Azerbaijan
Women's Individual Epee Table of 16Open
Women's Individual Epee Table of 16Estonia Kirpu Erika 14 - 13
Shemyakina Yana Ukraine
Women's Individual Epee Table of 16Finland Kock Catharina 15 - 14
Sivkova Anna Russian Federation
Women's Individual Epee Table of 16Romania Gherman Simona 15 - 10
Kochneva Olga Russian Federation
Women's Individual Epee Table of 16Russian Federation Zvereva Yana 15 - 10
Kun Anna Hungary
Women's Individual Epee Table of 16Russian Federation Andryushina Tatyana 11 - 15
Beljajeva Julia Estonia
Women's Individual Epee Table of 16Romania Branza Ana Maria 15 - 12
Lehis Katrina Estonia
Women's Individual Epee Table of 16Italy Rizzi Giulia 15 - 12
Lawrence Corinna Great Britain
Women's Individual Epee Table of 16Italy Batini Camilla 11 - 15
Nelip Ewa Poland
Women's Individual Epee QuarterfinalsOpen
Women's Individual Epee QuarterfinalsEstonia Beljajeva Julia 11 - 15
Kirpu Erika Estonia
Women's Individual Epee QuarterfinalsRomania Branza Ana Maria 15 - 4
Kock Catharina Finland
Women's Individual Epee QuarterfinalsItaly Rizzi Giulia 10 - 15
Gherman Simona Romania
Women's Individual Epee QuarterfinalsRussian Federation Zvereva Yana 14 - 11
Nelip Ewa Poland
Men's Individual Sabre Table of 32Open
Men's Individual Sabre Table of 32Russian Federation Trushakov Alexander 15 - 6
Proskura Nikita Russian Federation
Men's Individual Sabre Table of 32Hungary Singer Martin 8 - 15
Huebers Richard Germany
Men's Individual Sabre Table of 32Italy Miracco Luigi 15 - 6
Rousset Nicolas France
Men's Individual Sabre Table of 32Azerbaijan Taghiyev Azar 5 - 15
Dolniceanu Tiberiu Romania
Men's Individual Sabre Table of 32Russian Federation Motorin Ilya 13 - 15
Casares Fernando Spain
Men's Individual Sabre Table of 32Romania Badea Alin 15 - 9
Gemesi Bence Hungary
Men's Individual Sabre Table of 32Belarus Buikevich Aliaksandr 15 - 6
Huebner Bjoern Germany
Men's Individual Sabre Table of 32Great Britain Honeybone James 15 - 6
Bucur Madalin Romania
Men's Individual Sabre Table of 32Belgium van Holsbeke Seppe 15 - 8
Willau Matthias Austria
Men's Individual Sabre Table of 32Hungary Ravasz Etele 9 - 15
Yagodka Andriy Ukraine
Men's Individual Sabre Table of 32Romania Teodosiu Iulian 15 - 12
Schroedter Robin Germany
Men's Individual Sabre Table of 32Poland Skrodzki Adam 11 - 15
Repetti Giovanni Italy
Men's Individual Sabre Table of 16Open
Men's Individual Sabre Table of 16Italy Pellegrini Alberto 15 - 12
Trushakov Alexander Russian Federation
Men's Individual Sabre Table of 16Romania Badea Alin 15 - 12
Huebers Richard Germany
Men's Individual Sabre Table of 16Italy Miracco Luigi 15 - 13
Kindler Maximilian Germany
Men's Individual Sabre Table of 16Great Britain Honeybone James 10 - 15
Dolniceanu Tiberiu Romania
Men's Individual Sabre Table of 16Belgium van Holsbeke Seppe 14 - 15
Casares Fernando Spain
Men's Individual Sabre Table of 16Italy Murolo Massimiliano 13 - 15
Yagodka Andriy Ukraine
Men's Individual Sabre Table of 16Belarus Buikevich Aliaksandr 11 - 15
Teodosiu Iulian Romania
Men's Individual Sabre Table of 16Russian Federation Savich Boris 15 - 12
Repetti Giovanni Italy
Men's Individual Sabre QuarterfinalsOpen
Men's Individual Sabre QuarterfinalsItaly Pellegrini Alberto 15 - 13
Casares Fernando Spain
Men's Individual Sabre QuarterfinalsUkraine Yagodka Andriy 15 - 8
Badea Alin Romania
Men's Individual Sabre QuarterfinalsItaly Miracco Luigi 15 - 10
Teodosiu Iulian Romania
Men's Individual Sabre QuarterfinalsRussian Federation Savich Boris 10 - 15
Dolniceanu Tiberiu Romania
Women's Individual Epee SemifinalsOpen
Women's Individual Epee SemifinalsRomania Branza Ana Maria 12 - 11
Bronze Medal
Kirpu Erika Estonia
Women's Individual Epee SemifinalsRussian Federation Zvereva Yana 15 - 8
Bronze Medal
Gherman Simona Romania
Men's Individual Sabre SemifinalsOpen
Men's Individual Sabre SemifinalsItaly Pellegrini Alberto
Bronze Medal
11 - 15
Yagodka Andriy Ukraine