Schedule & ResultsWednesday, June 24th

SSI ErrSSI Err
Wed24June
Badminton
Men's Singles Group Play StageOpen
Men's Singles Group BItaly Maddaloni Rosario 21-6 21-15 Rzayev Kanan Azerbaijan
Men's Singles Group ETurkey Vural Emre 21-10 17-21 21-9 Bjelan Igor Serbia
Men's Singles Group ABelgium Tan Yuhan 21-10 21-12 Charalambidis Georgios Greece
Men's Singles Group GRussian Federation Malkov Vladimir 21-15 21-18 Heino Eetu Finland
Men's Singles Group BIsrael Zilberman Misha 21-3 21-4 Cali Samuel Malta
Men's Singles Group HPortugal Silva Ricardo 13-21 10-21 Durkinjak Zvonimir Croatia
Men's Singles Group AIreland Evans Scott 21-16 21-7 Krausz Gergely Hungary
Men's Singles Group CSpain Abian Pablo 17-21 17-21 Domke Dieter Germany
Men's Singles Group ECzech Republic Koukal Petr 21-16 21-14 Bonny Mathias Switzerland
Men's Singles Group CEstonia Must Raul 17-21 16-21 Utrosa Iztok Slovenia
Men's Singles Group DLithuania Navickas Kestutis 18-21 21-16 21-19 Kisyov Blagovest Bulgaria
Women's Doubles Group Play StageOpen
Women's Doubles Group ABulgaria STOEVA S STOEVA G 21-8 21-12 POPE I SEFERE K Latvia
Women's Doubles Group CTurkey YIGIT N BAYRAK O 21-8 21-12 GALENIC K POZNANOVIC S Croatia
Women's Doubles Group DGermany BOTT C KARNOTT J 21-7 21-10 ZAITSAVA A CHERNIAVSKAYA A Belarus
Women's Doubles Group DDenmark HELSBOL M GREBAK L 21-19 21-9 KUUBA K RUUTEL H Estonia
Men's Singles Group Play StageOpen
Men's Singles Group FAustria Wraber Luka 21-12 21-9 Kushnir Vladzislav Belarus
Men's Singles Group FPoland Rogalski Michal 21-16 21-9 Krauklis Reinis Latvia
Men's Singles Group HDenmark Holst Emil 21-14 21-10 Corvee Lucas France
Men's Singles Group DNetherlands Pang Eric W/O0-21 0-21 Navickas Kestutis Lithuania
Men's Singles Group GSlovakia Vicen Jarolim 17-21 12-21 Gunnarsson Kari Iceland
Women's Doubles Group Play StageOpen
Women's Doubles Group BRussian Federation BOLOTOVA E KOSETSKAYA E 21-9 21-9 DARRAGH R BOYLE S Ireland
Women's Doubles Group BFinland LINDHOLM M NYSTROM J 14-21 23-25 BAUMANN L FONTAINE A France
Women's Doubles Group CCzech Republic KRIZKOVA S TOMALOVA K 9-21 10-21 MOLINA L OJEDA H Spain
Women's Doubles Group ABelgium ANNYS S VANDENHOUCKE F 21-18 21-17 VOYTSEKH N ZHARKA Y Ukraine
Men's Doubles Group Play StageOpen
Men's Doubles Group ACzech Republic FLORIAN P KOPRIVA O 16-21 7-21 MAGEE S MAGEE J Ireland
Men's Doubles Group CGermany BECK R HEINZ A 21-10 21-13 BARTUSIS P PLAVIN A Lithuania
Men's Doubles Group BRussian Federation IVANOV V SOZONOV I 21-7 21-8 QALANDAROV O RZAYEV K Azerbaijan
Men's Doubles Group DBelgium DIERICKX M GOLINSKI F 21-16 22-20 BOCHAT M PIETRYJA P Poland
Men's Doubles Group DUkraine NATAROV G POCHTAREV A 21-14 21-17 MIHAYLOV L MIHAYLOV M Bulgaria
Women's Singles Group Play StageOpen
Women's Singles Group ABulgaria Zetchiri Linda 21-9 22-20 Grudzina Weronika Poland
Women's Singles Group BSpain Azurmendi Clara 21-11 21-10 Simic Milica Serbia
Women's Singles Group BDenmark Kjaersfeldt Line 21-7 21-13 Goncalves Sonia Portugal
Women's Singles Group EDenmark Madsen Anna Thea 21-1 21-7 Sadowski Fiorella Marie Malta
Women's Singles Group AHungary Sarosi Laura 9-21 14-21 Ulitina Marija Ukraine
Women's Singles Group DCroatia Sutara Dorotea 11-21 4-21 Polikarpova Ksenia Russian Federation
Women's Singles Group GSlovakia Ciznarova Jana 13-21 11-21 Gavnholt Kristina Czech Republic
Women's Singles Group CBulgaria Nedelcheva Petya 21-12 24-22 Deprez Fabienne Germany
Women's Singles Group DTurkey Yigit Neslihan 21-6 21-9 Karkantzia Ioanna Greece
Women's Singles Group EIceland Hognadottir Sara 11-21 16-21 Mikkela Airi Finland
Men's Doubles Group Play StageOpen
Men's Doubles Group BTurkey VURAL E ZORLU S 13-21 16-21 MITTELHEISSER G KERSAUDY B France
Men's Doubles Group CItaly GRECO G MADDALONI R 8-21 13-21 DURKINJAK Z HOELBLING Z Croatia
Men's Doubles Group ADenmark MOGENSEN C BOE M 21-10 21-7 SILVA R SILVA A Portugal
Women's Singles Group Play StageOpen
Women's Singles Group GItaly Cicognini Jeanine 21-19 22-20 Stankovic Kaja Slovenia
Women's Singles Group FIreland Magee Chloe 11-21 22-20 21-12 Tan Lianne Belgium
Women's Singles Group FLatvia Sefere Kristine 15-21 13-21 Tolmoff Kati Estonia
Women's Singles Group CSwitzerland Ankli Nicole W/O0-21 0-21 Lansac Delphine France
Women's Singles Group HRussian Federation Perminova Natalia 21-19 21-17 Zaitsava Alesia Belarus
Women's Singles Group HRomania Olariu Sonia W/O0-21 0-21 Stapusaityte Akvile Lithuania
Wed24June
3x3 Basketball
Women's Pool CSpainESP 18 - 10 SLOSlovenia
Women's Pool DRomaniaROU 21 - 16 RUSRussian Federation
Men's Pool ASloveniaSLO 20 - 18 LTULithuania
Men's Pool BSpain ESP 16 - 19 RUSRussian Federation
Women's Pool AAzerbaijanAZE 14 - 10 NEDNetherlands
Women's Pool BBelgium BEL 15 - 19 CZECzech Republic
Men's Pool CSerbiaSRB 18 - 17 ESTEstonia
Men's Pool DCzech RepublicCZE 20 - 11 ANDAndorra
Women's Pool CIreland IRL 11 - 21 ESPSpain
Women's Pool DIsrael ISR 9 - 21 ROURomania
Men's Pool AIsrael ISR 16 - 21 ROURomania
Men's Pool BBelgium BEL 13 - 20 ESPSpain
Women's Pool CSlovakia SVK 12 - 20 IRLIreland
Women's Pool DRussian FederationRUS 21 - 15 LTULithuania
Men's Pool CEstonia EST 11 - 21 ITAItaly
Men's Pool DAndorra AND 14 - 20 AZEAzerbaijan
Women's Pool ANetherlands NED 15 - 16 SUISwitzerland
Women's Pool BCzech RepublicCZE 21 - 6 TURTurkey
Men's Pool ARomania ROU 10 - 15 SLOSlovenia
Men's Pool BRussian FederationRUS 21 - 18 TURTurkey
Women's Pool AGreece GRE 15 - 21 AZEAzerbaijan
Women's Pool BUkraineUKR 17 - 12 BELBelgium
Men's Pool CGreece GRE 17 - 22 SRBSerbia
Men's Pool DSwitzerland SUI 10 - 21 CZECzech Republic
Wed24June
Beach Soccer
Men's Group BSpainESP 1 - 1 (3 - 1 PSO) ITAItaly
Men's Group APortugalPOR 6 - 5 SUISwitzerland
Men's Group BHungary HUN 3 - 5 RUSRussian Federation
Men's Group AUkraineUKR 3 - 1 AZEAzerbaijan
Wed24June
Boxing
Women's Light (57 - 60kg) QuarterfinalsOpen
Women's Light (57 - 60kg) QuarterfinalsAzerbaijan Alekseevna Yana 3 - 0
WP
Dobrynina Zinaida Russian Federation
Women's Light (57 - 60kg) QuarterfinalsSweden Lundblad Ida 0 - 3
WP
Taylor Katie Ireland
Men's Middle (75kg) QuarterfinalsOpen
Men's Middle (75kg) QuarterfinalsItaly Cavallaro Salvatore 1 - 2
WP
Koptyakov Maxim Russian Federation
Men's Middle (75kg) QuarterfinalsSlovenia Venko Aljaz 0 - 3
WP
O'Reilly Michael Ireland
Men's Middle (75kg) QuarterfinalsBelarus Bandarenka Vitali 0 - 3
WP
Musalov Xaybula Azerbaijan
Men's Middle (75kg) QuarterfinalsPoland Gardzielik Kamil 0 - 3
WP
Harcsa Zoltan Hungary
Men's Heavy (91kg) QuarterfinalsOpen
Men's Heavy (91kg) QuarterfinalsIreland O'Neill Darren 1 - 2
WP
Manukian Gevorg Ukraine
Men's Heavy (91kg) QuarterfinalsTurkey Muzaffer Bahram 0 - 3
WP
Filipi Josip Bepo Croatia
Women's Fly (48 - 51kg) SemifinalsOpen
Women's Fly (48 - 51kg) SemifinalsTurkey Coskun Elif
Bronze Medal
0 - 3
WP
Adams Nicola Great Britain
Women's Fly (48 - 51kg) SemifinalsPoland Drabik Sandra 3 - 0
WP
Bronze Medal
Sagataeva Saiana Russian Federation
Women's Middle (69 - 75kg) SemifinalsOpen
Women's Middle (69 - 75kg) SemifinalsGermany Scheurich Sarah
Bronze Medal
0 - 3
WP
Fontijn Nouchka Netherlands
Women's Middle (69 - 75kg) SemifinalsSweden Laurell Nash Anna 2 - 1
WP
Bronze Medal
Fidura Lidia Poland
Men's Light Fly (46 - 49kg) SemifinalsOpen
Men's Light Fly (46 - 49kg) SemifinalsIreland Irvine Brendan 3 - 0
WP
Bronze Medal
Zamotayev Dmytro Ukraine
Men's Light Fly (46 - 49kg) SemifinalsTurkey Unlu Muhammed
Bronze Medal
0 - 3
WP
Sagaluev Bator Russian Federation
Men's Bantam (56kg) SemifinalsOpen
Men's Bantam (56kg) SemifinalsAzerbaijan Aliyev Tayfur
Bronze Medal
1 - 2
WP
Nazirov Bakhtovar Russian Federation
Men's Bantam (56kg) SemifinalsBelarus Asanau Dzmitry 3 - 0
WP
Bronze Medal
Ashfaq Qais Great Britain
Men's Light Heavy (81kg) SemifinalsOpen
Men's Light Heavy (81kg) SemifinalsItaly Manfredonia Valentino 2 - 1
WP
Bronze Medal
Khyzhniak Oleksandr Ukraine
Men's Light Heavy (81kg) SemifinalsRussian Federation Silyagin Pavel
Bronze Medal
0 - 3
WP
Mammadov Teymur Azerbaijan
Wed24June
Fencing
Men's Individual Epee Pool RoundOpen
Men's Individual Epee Pool AAzerbaijan Aliyev Kanan 3 - 5
von der Osten Frederik Denmark
Men's Individual Epee Pool AEstonia Novosjolov Nikolai 5 - 1
Verwijlen Bas Netherlands
Men's Individual Epee Pool AHungary Hanczvikkel Mark 5 - 2
Dobrev Deyan Bulgaria
Men's Individual Epee Pool AAzerbaijan Aliyev Kanan 2 - 5
Cimini Gabriele Italy
Men's Individual Epee Pool ANetherlands Verwijlen Bas 0 - 3
von der Osten Frederik Denmark
Men's Individual Epee Pool ABulgaria Dobrev Deyan 1 - 5
Novosjolov Nikolai Estonia
Men's Individual Epee Pool BHungary Berta Daniel 5 - 1
Maharramov Najaf Azerbaijan
Men's Individual Epee Pool BFrance Borel Yannick 5 - 3
Khodos Sergey Russian Federation
Men's Individual Epee Pool BIsrael Herpe Ido 2 - 3
Fichera Marco Italy
Men's Individual Epee Pool BSwitzerland Brunold Bruce 3 - 4
Berta Daniel Hungary
Men's Individual Epee Pool BRussian Federation Khodos Sergey 5 - 2
Maharramov Najaf Azerbaijan
Men's Individual Epee Pool BItaly Fichera Marco 4 - 5
Borel Yannick France
Men's Individual Epee Pool CUkraine Nikishin Bogdan 5 - 2
Bino Gabriele Italy
Men's Individual Epee Pool CFrance Trevejo Ivan 5 - 3
Niggeler Michele Switzerland
Men's Individual Epee Pool CRussian Federation Bida Sergey 4 - 5
File Matyas Hungary
Men's Individual Epee Pool CAzerbaijan Nasibov Vakil 0 - 5
Nikishin Bogdan Ukraine
Men's Individual Epee Pool CSwitzerland Niggeler Michele 5 - 2
Bino Gabriele Italy
Men's Individual Epee Pool CFrance Trevejo Ivan 5 - 3
File Matyas Hungary
Men's Individual Epee Pool DPoland Zawrotniak Radoslaw 4 - 5
Gustin Ronan France
Men's Individual Epee Pool DSwitzerland Staub Florian 3 - 5
Piasecki Bartosz Norway
Men's Individual Epee Pool DRussian Federation Gusev Dmitriy 5 - 4
Szenyi Peter Hungary
Men's Individual Epee Pool DSpain Abajo Jose Luis 4 - 5
Gustin Ronan France
Men's Individual Epee Pool DPoland Zawrotniak Radoslaw 4 - 3
Piasecki Bartosz Norway
Men's Individual Epee Pool DRussian Federation Gusev Dmitriy 5 - 4
Staub Florian Switzerland
Men's Individual Epee Pool ERussian Federation Glebko Anton 3 - 4
Santarelli Andrea Italy
Men's Individual Epee Pool EAzerbaijan Hasanov Mehrab 2 - 5
Jerent Daniel France
Men's Individual Epee Pool EFinland Vuorinen Niko 5 - 2
Jefremenko Mihails Latvia
Men's Individual Epee Pool ESwitzerland Kuhn Georg 5 - 4
Glebko Anton Russian Federation
Men's Individual Epee Pool EFrance Jerent Daniel 4 - 5
Santarelli Andrea Italy
Men's Individual Epee Pool ELatvia Jefremenko Mihails 4 - 5
Hasanov Mehrab Azerbaijan
Men's Individual Epee Pool RoundOpen
Men's Individual Epee Pool AEstonia Novosjolov Nikolai 5 - 4
von der Osten Frederik Denmark
Men's Individual Epee Pool AItaly Cimini Gabriele 5 - 4
Verwijlen Bas Netherlands
Men's Individual Epee Pool AAzerbaijan Aliyev Kanan 5 - 4
Hanczvikkel Mark Hungary
Men's Individual Epee Pool ADenmark von der Osten Frederik 5 - 2
Dobrev Deyan Bulgaria
Men's Individual Epee Pool AEstonia Novosjolov Nikolai 5 - 2
Cimini Gabriele Italy
Men's Individual Epee Pool AHungary Hanczvikkel Mark 3 - 5
Verwijlen Bas Netherlands
Men's Individual Epee Pool AAzerbaijan Aliyev Kanan 4 - 5
Dobrev Deyan Bulgaria
Men's Individual Epee Pool ADenmark von der Osten Frederik 4 - 5
Cimini Gabriele Italy
Men's Individual Epee Pool AHungary Hanczvikkel Mark 4 - 5
Novosjolov Nikolai Estonia
Men's Individual Epee Pool AAzerbaijan Aliyev Kanan 1 - 5
Verwijlen Bas Netherlands
Men's Individual Epee Pool ABulgaria Dobrev Deyan 3 - 5
Cimini Gabriele Italy
Men's Individual Epee Pool ADenmark von der Osten Frederik 3 - 5
Hanczvikkel Mark Hungary
Men's Individual Epee Pool AAzerbaijan Aliyev Kanan 5 - 4
Novosjolov Nikolai Estonia
Men's Individual Epee Pool ANetherlands Verwijlen Bas 5 - 1
Dobrev Deyan Bulgaria
Men's Individual Epee Pool AItaly Cimini Gabriele 5 - 4
Hanczvikkel Mark Hungary
Men's Individual Epee Pool BFrance Borel Yannick 5 - 4
Maharramov Najaf Azerbaijan
Men's Individual Epee Pool BSwitzerland Brunold Bruce 5 - 4
Khodos Sergey Russian Federation
Men's Individual Epee Pool BHungary Berta Daniel 2 - 3
Herpe Ido Israel
Men's Individual Epee Pool BAzerbaijan Maharramov Najaf 3 - 4
Fichera Marco Italy
Men's Individual Epee Pool BSwitzerland Brunold Bruce 2 - 5
Borel Yannick France
Men's Individual Epee Pool BIsrael Herpe Ido 4 - 5
Khodos Sergey Russian Federation
Men's Individual Epee Pool BHungary Berta Daniel 2 - 5
Fichera Marco Italy
Men's Individual Epee Pool BSwitzerland Brunold Bruce 5 - 4
Maharramov Najaf Azerbaijan
Men's Individual Epee Pool BIsrael Herpe Ido 5 - 3
Borel Yannick France
Men's Individual Epee Pool BHungary Berta Daniel 5 - 4
Khodos Sergey Russian Federation
Men's Individual Epee Pool BSwitzerland Brunold Bruce 2 - 5
Fichera Marco Italy
Men's Individual Epee Pool BAzerbaijan Maharramov Najaf 1 - 5
Herpe Ido Israel
Men's Individual Epee Pool BHungary Berta Daniel 5 - 4
Borel Yannick France
Men's Individual Epee Pool BRussian Federation Khodos Sergey 5 - 4
Fichera Marco Italy
Men's Individual Epee Pool BSwitzerland Brunold Bruce 5 - 3
Herpe Ido Israel
Men's Individual Epee Pool CFrance Trevejo Ivan 5 - 2
Bino Gabriele Italy
Men's Individual Epee Pool CAzerbaijan Nasibov Vakil 4 - 5
Niggeler Michele Switzerland
Men's Individual Epee Pool CRussian Federation Bida Sergey 2 - 5
Nikishin Bogdan Ukraine
Men's Individual Epee Pool CItaly Bino Gabriele 5 - 4
File Matyas Hungary
Men's Individual Epee Pool CFrance Trevejo Ivan 5 - 2
Nasibov Vakil Azerbaijan
Men's Individual Epee Pool CRussian Federation Bida Sergey 5 - 4
Niggeler Michele Switzerland
Men's Individual Epee Pool CHungary File Matyas 5 - 4
Nikishin Bogdan Ukraine
Men's Individual Epee Pool CItaly Bino Gabriele 5 - 2
Nasibov Vakil Azerbaijan
Men's Individual Epee Pool CRussian Federation Bida Sergey 3 - 4
Trevejo Ivan France
Men's Individual Epee Pool CSwitzerland Niggeler Michele 3 - 5
Nikishin Bogdan Ukraine
Men's Individual Epee Pool CHungary File Matyas 5 - 3
Nasibov Vakil Azerbaijan
Men's Individual Epee Pool CRussian Federation Bida Sergey 5 - 2
Bino Gabriele Italy
Men's Individual Epee Pool CFrance Trevejo Ivan 1 - 5
Nikishin Bogdan Ukraine
Men's Individual Epee Pool CSwitzerland Niggeler Michele 5 - 4
File Matyas Hungary
Men's Individual Epee Pool CRussian Federation Bida Sergey 5 - 2
Nasibov Vakil Azerbaijan
Men's Individual Epee Pool DPoland Zawrotniak Radoslaw 5 - 3
Staub Florian Switzerland
Men's Individual Epee Pool DSpain Abajo Jose Luis 5 - 3
Piasecki Bartosz Norway
Men's Individual Epee Pool DFrance Gustin Ronan 2 - 5
Szenyi Peter Hungary
Men's Individual Epee Pool DPoland Zawrotniak Radoslaw 5 - 1
Gusev Dmitriy Russian Federation
Men's Individual Epee Pool DSwitzerland Staub Florian 5 - 2
Abajo Jose Luis Spain
Men's Individual Epee Pool DHungary Szenyi Peter 3 - 4
Piasecki Bartosz Norway
Men's Individual Epee Pool DRussian Federation Gusev Dmitriy 3 - 5
Gustin Ronan France
Men's Individual Epee Pool DPoland Zawrotniak Radoslaw 5 - 4
Abajo Jose Luis Spain
Men's Individual Epee Pool DHungary Szenyi Peter 5 - 4
Staub Florian Switzerland
Men's Individual Epee Pool DNorway Piasecki Bartosz 2 - 5
Gustin Ronan France
Men's Individual Epee Pool DRussian Federation Gusev Dmitriy 5 - 2
Abajo Jose Luis Spain
Men's Individual Epee Pool DPoland Zawrotniak Radoslaw 5 - 1
Szenyi Peter Hungary
Men's Individual Epee Pool DFrance Gustin Ronan 5 - 4
Staub Florian Switzerland
Men's Individual Epee Pool DRussian Federation Gusev Dmitriy 4 - 5
Piasecki Bartosz Norway
Men's Individual Epee Pool DSpain Abajo Jose Luis 4 - 3
Szenyi Peter Hungary
Men's Individual Epee Pool EAzerbaijan Hasanov Mehrab 3 - 5
Santarelli Andrea Italy
Men's Individual Epee Pool ESwitzerland Kuhn Georg 1 - 5
Jerent Daniel France
Men's Individual Epee Pool EFinland Vuorinen Niko 5 - 4
Glebko Anton Russian Federation
Men's Individual Epee Pool EItaly Santarelli Andrea 5 - 4
Jefremenko Mihails Latvia
Men's Individual Epee Pool EAzerbaijan Hasanov Mehrab 4 - 5
Kuhn Georg Switzerland
Men's Individual Epee Pool EFinland Vuorinen Niko 5 - 2
Jerent Daniel France
Men's Individual Epee Pool ELatvia Jefremenko Mihails 0 - 5
Glebko Anton Russian Federation
Men's Individual Epee Pool EItaly Santarelli Andrea 5 - 4
Kuhn Georg Switzerland
Men's Individual Epee Pool EFinland Vuorinen Niko 5 - 2
Hasanov Mehrab Azerbaijan
Men's Individual Epee Pool EFrance Jerent Daniel 5 - 2
Glebko Anton Russian Federation
Men's Individual Epee Pool ELatvia Jefremenko Mihails 4 - 5
Kuhn Georg Switzerland
Men's Individual Epee Pool EFinland Vuorinen Niko 5 - 4
Santarelli Andrea Italy
Men's Individual Epee Pool ERussian Federation Glebko Anton 5 - 1
Hasanov Mehrab Azerbaijan
Men's Individual Epee Pool EFrance Jerent Daniel 5 - 4
Jefremenko Mihails Latvia
Men's Individual Epee Pool EFinland Vuorinen Niko 4 - 5
Kuhn Georg Switzerland
Women's Individual Foil Pool RoundOpen
Women's Individual Foil Pool ACzech Republic Bimova Andrea 3 - 5
Cipriani Valentina Italy
Women's Individual Foil Pool AFrance Mpah Njanga Jeromine 4 - 5
Szymczak Anna Poland
Women's Individual Foil Pool AHungary Pasztor Flora 3 - 5
Zagidullina Adelina Russian Federation
Women's Individual Foil Pool AItaly Cipriani Valentina 1 - 5
Mpah Njanga Jeromine France
Women's Individual Foil Pool ACzech Republic Bimova Andrea 2 - 5
Zagidullina Adelina Russian Federation
Women's Individual Foil Pool APoland Szymczak Anna 2 - 5
Pasztor Flora Hungary
Women's Individual Foil Pool AItaly Cipriani Valentina 4 - 5
Zagidullina Adelina Russian Federation
Women's Individual Foil Pool AFrance Mpah Njanga Jeromine 5 - 4
Pasztor Flora Hungary
Women's Individual Foil Pool ACzech Republic Bimova Andrea 3 - 5
Szymczak Anna Poland
Women's Individual Foil Pool AItaly Cipriani Valentina 0 - 5
Pasztor Flora Hungary
Women's Individual Foil Pool APoland Szymczak Anna 5 - 4
Zagidullina Adelina Russian Federation
Women's Individual Foil Pool AFrance Mpah Njanga Jeromine 0 - 5
Bimova Andrea Czech Republic
Women's Individual Foil Pool AItaly Cipriani Valentina 5 - 2
Szymczak Anna Poland
Women's Individual Foil Pool ACzech Republic Bimova Andrea 3 - 5
Pasztor Flora Hungary
Women's Individual Foil Pool AFrance Mpah Njanga Jeromine 5 - 2
Zagidullina Adelina Russian Federation
Women's Individual Foil Pool BHungary Schmel Viktoria 1 - 5
Golubytskyi Carolin Germany
Women's Individual Foil Pool BItaly Erba Carolina 2 - 5
Walczyk Julia Poland
Women's Individual Foil Pool BRussian Federation Alborova Yana 5 - 0
Kontochristopoulou Aikaterini-maria Greece
Women's Individual Foil Pool BHungary Schmel Viktoria 3 - 5
Erba Carolina Italy
Women's Individual Foil Pool BGreece Kontochristopoulou Aikaterini-maria 5 - 4
Golubytskyi Carolin Germany
Women's Individual Foil Pool BPoland Walczyk Julia 0 - 5
Alborova Yana Russian Federation
Women's Individual Foil Pool BHungary Schmel Viktoria 4 - 5
Kontochristopoulou Aikaterini-maria Greece
Women's Individual Foil Pool BItaly Erba Carolina 5 - 4
Alborova Yana Russian Federation
Women's Individual Foil Pool BGermany Golubytskyi Carolin 5 - 1
Walczyk Julia Poland
Women's Individual Foil Pool BHungary Schmel Viktoria 1 - 5
Alborova Yana Russian Federation
Women's Individual Foil Pool BPoland Walczyk Julia 5 - 2
Kontochristopoulou Aikaterini-maria Greece
Women's Individual Foil Pool BItaly Erba Carolina 1 - 5
Golubytskyi Carolin Germany
Women's Individual Foil Pool BHungary Schmel Viktoria 5 - 1
Walczyk Julia Poland
Women's Individual Foil Pool BGermany Golubytskyi Carolin 4 - 5
Alborova Yana Russian Federation
Women's Individual Foil Pool BItaly Erba Carolina 5 - 0
Kontochristopoulou Aikaterini-maria Greece
Women's Individual Foil Pool CGreat Britain Sheppard Natalia 5 - 4
Goglidze Teona Georgia
Women's Individual Foil Pool CIsrael Hatuel Delila 5 - 2
Sauer Anne Germany
Women's Individual Foil Pool CFrance Huin Julie 2 - 5
Boldor Maria Romania
Women's Individual Foil Pool CGeorgia Goglidze Teona 3 - 5
Hatuel Delila Israel
Women's Individual Foil Pool CRomania Boldor Maria 3 - 4
Sheppard Natalia Great Britain
Women's Individual Foil Pool CFrance Huin Julie 3 - 5
Sauer Anne Germany
Women's Individual Foil Pool CRomania Boldor Maria 3 - 5
Goglidze Teona Georgia
Women's Individual Foil Pool CFrance Huin Julie 4 - 5
Hatuel Delila Israel
Women's Individual Foil Pool CGreat Britain Sheppard Natalia 1 - 4
Sauer Anne Germany
Women's Individual Foil Pool CFrance Huin Julie 5 - 2
Goglidze Teona Georgia
Women's Individual Foil Pool CGermany Sauer Anne 5 - 2
Boldor Maria Romania
Women's Individual Foil Pool CIsrael Hatuel Delila 3 - 4
Sheppard Natalia Great Britain
Women's Individual Foil Pool CGermany Sauer Anne 5 - 2
Goglidze Teona Georgia
Women's Individual Foil Pool CFrance Huin Julie 4 - 5
Sheppard Natalia Great Britain
Women's Individual Foil Pool CRomania Boldor Maria 5 - 4
Hatuel Delila Israel
Women's Individual Foil Pool DGermany Schmitz Franziska 5 - 3
Karamete Irem Turkey
Women's Individual Foil Pool DFrance Gebet Gaelle 5 - 1
Dajcic Marcela Croatia
Women's Individual Foil Pool DItaly Volpi Alice 5 - 1
Groslambert Delphine Belgium
Women's Individual Foil Pool DTurkey Karamete Irem 5 - 3
Dajcic Marcela Croatia
Women's Individual Foil Pool DBelgium Groslambert Delphine 5 - 1
Schmitz Franziska Germany
Women's Individual Foil Pool DFrance Gebet Gaelle 3 - 5
Volpi Alice Italy
Women's Individual Foil Pool DBelgium Groslambert Delphine 1 - 5
Karamete Irem Turkey
Women's Individual Foil Pool DItaly Volpi Alice 5 - 0
Dajcic Marcela Croatia
Women's Individual Foil Pool DFrance Gebet Gaelle 5 - 2
Schmitz Franziska Germany
Women's Individual Foil Pool DTurkey Karamete Irem 1 - 5
Volpi Alice Italy
Women's Individual Foil Pool DFrance Gebet Gaelle 2 - 5
Groslambert Delphine Belgium
Women's Individual Foil Pool DCroatia Dajcic Marcela 2 - 5
Schmitz Franziska Germany
Women's Individual Foil Pool DFrance Gebet Gaelle 5 - 4
Karamete Irem Turkey
Women's Individual Foil Pool DGermany Schmitz Franziska 1 - 5
Volpi Alice Italy
Women's Individual Foil Pool DBelgium Groslambert Delphine 5 - 2
Dajcic Marcela Croatia
Women's Individual Foil Pool EGermany Hampel Eva 5 - 4
Jubenot Chloe France
Women's Individual Foil Pool EItaly Cini Chiara 5 - 4
Golebiowska Natalia Poland
Women's Individual Foil Pool EHungary Lupkovics Dora 1 - 5
Ivanova Anastasia Russian Federation
Women's Individual Foil Pool EFrance Jubenot Chloe 2 - 5
Cini Chiara Italy
Women's Individual Foil Pool ERussian Federation Ivanova Anastasia 0 - 5
Hampel Eva Germany
Women's Individual Foil Pool EPoland Golebiowska Natalia 2 - 5
Lupkovics Dora Hungary
Women's Individual Foil Pool ERussian Federation Ivanova Anastasia 5 - 3
Jubenot Chloe France
Women's Individual Foil Pool EHungary Lupkovics Dora 4 - 5
Cini Chiara Italy
Women's Individual Foil Pool EGermany Hampel Eva 5 - 2
Golebiowska Natalia Poland
Women's Individual Foil Pool EFrance Jubenot Chloe 5 - 4
Lupkovics Dora Hungary
Women's Individual Foil Pool EPoland Golebiowska Natalia 2 - 5
Ivanova Anastasia Russian Federation
Women's Individual Foil Pool EItaly Cini Chiara 4 - 5
Hampel Eva Germany
Women's Individual Foil Pool EPoland Golebiowska Natalia 5 - 3
Jubenot Chloe France
Women's Individual Foil Pool EGermany Hampel Eva 5 - 2
Lupkovics Dora Hungary
Women's Individual Foil Pool ERussian Federation Ivanova Anastasia 5 - 0
Cini Chiara Italy
Women's Individual Foil Pool FSlovakia Cellerova Michala 2 - 5
Golya Fruzsina Hungary
Women's Individual Foil Pool FRussian Federation Yakovleva Diana 5 - 4
Leleyko Olga A Ukraine
Women's Individual Foil Pool FAustria Wohlgemuth Olivia 5 - 4
Chrzanowska Julia Poland
Women's Individual Foil Pool FHungary Golya Fruzsina 3 - 4
Yakovleva Diana Russian Federation
Women's Individual Foil Pool FPoland Chrzanowska Julia 5 - 3
Cellerova Michala Slovakia
Women's Individual Foil Pool FUkraine Leleyko Olga A 4 - 3
Wohlgemuth Olivia Austria
Women's Individual Foil Pool FPoland Chrzanowska Julia 1 - 5
Golya Fruzsina Hungary
Women's Individual Foil Pool FAustria Wohlgemuth Olivia 4 - 3
Yakovleva Diana Russian Federation
Women's Individual Foil Pool FSlovakia Cellerova Michala 5 - 1
Leleyko Olga A Ukraine
Women's Individual Foil Pool FHungary Golya Fruzsina 5 - 1
Wohlgemuth Olivia Austria
Women's Individual Foil Pool FUkraine Leleyko Olga A 2 - 5
Chrzanowska Julia Poland
Women's Individual Foil Pool FRussian Federation Yakovleva Diana 5 - 2
Cellerova Michala Slovakia
Women's Individual Foil Pool FUkraine Leleyko Olga A 2 - 5
Golya Fruzsina Hungary
Women's Individual Foil Pool FSlovakia Cellerova Michala 0 - 5
Wohlgemuth Olivia Austria
Women's Individual Foil Pool FPoland Chrzanowska Julia 2 - 5
Yakovleva Diana Russian Federation
Men's Individual Epee Table of 32Open
Men's Individual Epee Table of 32Russian Federation Bida Sergey 12 - 15
Verwijlen Bas Netherlands
Men's Individual Epee Table of 32Hungary Berta Daniel 15 - 12
Gusev Dmitriy Russian Federation
Men's Individual Epee Table of 32Denmark von der Osten Frederik 15 - 14
File Matyas Hungary
Men's Individual Epee Table of 32Hungary Szenyi Peter 10 - 15
Cimini Gabriele Italy
Men's Individual Epee Table of 32Russian Federation Glebko Anton 7 - 15
Jerent Daniel France
Men's Individual Epee Table of 32Switzerland Niggeler Michele 15 - 13
Kuhn Georg Switzerland
Men's Individual Epee Table of 32Norway Piasecki Bartosz 15 - 14
Borel Yannick France
Men's Individual Epee Table of 32Switzerland Brunold Bruce 10 - 15
Fichera Marco Italy
Men's Individual Epee Table of 32France Gustin Ronan 15 - 12
Hanczvikkel Mark Hungary
Men's Individual Epee Table of 32Italy Santarelli Andrea 11 - 15
Abajo Jose Luis Spain
Men's Individual Epee Table of 32Russian Federation Khodos Sergey 15 - 14
Herpe Ido Israel
Men's Individual Epee Table of 16Open
Men's Individual Epee Table of 16Netherlands Verwijlen Bas 15 - 8
Nikishin Bogdan Ukraine
Men's Individual Epee Table of 16Hungary Berta Daniel 13 - 15
Trevejo Ivan France
Men's Individual Epee Table of 16Poland Zawrotniak Radoslaw 9 - 15
von der Osten Frederik Denmark
Men's Individual Epee Table of 16Italy Fichera Marco 15 - 13
Cimini Gabriele Italy
Men's Individual Epee Table of 16France Gustin Ronan 14 - 15
Jerent Daniel France
Men's Individual Epee Table of 16Finland Vuorinen Niko 15 - 14
Niggeler Michele Switzerland
Men's Individual Epee Table of 16Spain Abajo Jose Luis 12 - 15
Piasecki Bartosz Norway
Men's Individual Epee Table of 16Estonia Novosjolov Nikolai 12 - 15
Khodos Sergey Russian Federation
Men's Individual Epee QuarterfinalsOpen
Men's Individual Epee QuarterfinalsFrance Jerent Daniel 15 - 9
Verwijlen Bas Netherlands
Men's Individual Epee QuarterfinalsFinland Vuorinen Niko 10 - 15
Trevejo Ivan France
Men's Individual Epee QuarterfinalsNorway Piasecki Bartosz 15 - 14
von der Osten Frederik Denmark
Men's Individual Epee QuarterfinalsRussian Federation Khodos Sergey 15 - 12
Fichera Marco Italy
Women's Individual Foil Table of 32Open
Women's Individual Foil Table of 32Italy Erba Carolina 15 - 4
Groslambert Delphine Belgium
Women's Individual Foil Table of 32Czech Republic Bimova Andrea 5 - 15
Ivanova Anastasia Russian Federation
Women's Individual Foil Table of 32France Mpah Njanga Jeromine 15 - 9
Szymczak Anna Poland
Women's Individual Foil Table of 32Greece Kontochristopoulou Aikaterini-maria 8 - 15
Yakovleva Diana Russian Federation
Women's Individual Foil Table of 32Germany Schmitz Franziska 9 - 15
Golubytskyi Carolin Germany
Women's Individual Foil Table of 32France Gebet Gaelle 10 - 15
Boldor Maria Romania
Women's Individual Foil Table of 32Poland Chrzanowska Julia 14 - 15
Hatuel Delila Israel
Women's Individual Foil Table of 32Italy Cipriani Valentina 15 - 9
Pasztor Flora Hungary
Women's Individual Foil Table of 32Great Britain Sheppard Natalia 13 - 7
Walczyk Julia Poland
Women's Individual Foil Table of 32Turkey Karamete Irem 1 - 15
Zagidullina Adelina Russian Federation
Women's Individual Foil Table of 32France Huin Julie 7 - 15
Sauer Anne Germany
Women's Individual Foil Table of 32Italy Cini Chiara 15 - 9
Wohlgemuth Olivia Austria
Women's Individual Foil Table of 16Open
Women's Individual Foil Table of 16Italy Erba Carolina 12 - 15
Volpi Alice Italy
Women's Individual Foil Table of 16Romania Boldor Maria 8 - 15
Ivanova Anastasia Russian Federation
Women's Individual Foil Table of 16France Mpah Njanga Jeromine 12 - 15
Alborova Yana Russian Federation
Women's Individual Foil Table of 16Italy Cipriani Valentina 15 - 9
Yakovleva Diana Russian Federation
Women's Individual Foil Table of 16Great Britain Sheppard Natalia 12 - 13
Golubytskyi Carolin Germany
Women's Individual Foil Table of 16Hungary Golya Fruzsina 10 - 15
Zagidullina Adelina Russian Federation
Women's Individual Foil Table of 16Germany Sauer Anne 15 - 8
Hatuel Delila Israel
Women's Individual Foil Table of 16Germany Hampel Eva 15 - 12
Cini Chiara Italy
Women's Individual Foil QuarterfinalsOpen
Women's Individual Foil QuarterfinalsGermany Golubytskyi Carolin 5 - 15
Volpi Alice Italy
Women's Individual Foil QuarterfinalsRussian Federation Zagidullina Adelina 13 - 9
Ivanova Anastasia Russian Federation
Women's Individual Foil QuarterfinalsGermany Sauer Anne 11 - 15
Alborova Yana Russian Federation
Women's Individual Foil QuarterfinalsItaly Cipriani Valentina 15 - 11
Hampel Eva Germany
Men's Individual Epee SemifinalsOpen
Men's Individual Epee SemifinalsFrance Trevejo Ivan 15 - 10
Bronze Medal
Jerent Daniel France
Men's Individual Epee SemifinalsRussian Federation Khodos Sergey 15 - 12
Bronze Medal
Piasecki Bartosz Norway
Women's Individual Foil SemifinalsOpen
Women's Individual Foil SemifinalsRussian Federation Zagidullina Adelina
Bronze Medal
13 - 15
Volpi Alice Italy
Women's Individual Foil SemifinalsItaly Cipriani Valentina
Bronze Medal
10 - 15
Alborova Yana Russian Federation
Men's Individual Epee FinalsOpen
Men's Individual Epee Gold Medal BoutFrance Trevejo Ivan
Gold Medal
15 - 8
Silver Medal
Khodos Sergey Russian Federation
Women's Individual Foil FinalsOpen
Women's Individual Foil Gold Medal BoutRussian Federation Alborova Yana
Silver Medal
11 - 15
Gold Medal
Volpi Alice Italy
Wed24June
Swimming
Men's 100m Freestyle Heats
Women's 400m Freestyle Heats
Men's 200m Butterfly Heats
Women's 200m Breaststroke Heats
Men's 200m Individual Medley Heats
Mixed 4x100m Freestyle Relay Heats
Men's 100m Freestyle Heats
Men's 1500m Freestyle Heats
Men's 100m Backstroke Final
Women's 400m Freestyle Final
Men's 100m Freestyle Semifinals
Women's 200m Butterfly Final
Men's 200m Individual Medley Semifinals
Women's 100m Freestyle Final
Men's 200m Breaststroke Final