Schedule & ResultsFriday, June 26th

SSI ErrSSI Err
Fri26June
Badminton
Women's Singles QuarterfinalsOpen
Women's Singles QuarterfinalsDenmark Madsen Anna Thea 9-21 14-21 Kjaersfeldt Line Denmark
Women's Singles QuarterfinalsRussian Federation Polikarpova Ksenia 21-13 11-21 13-21 Nedelcheva Petya Bulgaria
Women's Singles QuarterfinalsBulgaria Zetchiri Linda 21-19 17-21 17-21 Azurmendi Clara Spain
Women's Singles QuarterfinalsFrance Lansac Delphine 21-16 16-21 15-21 Tan Lianne Belgium
Mixed Doubles QuarterfinalsOpen
Mixed Doubles QuarterfinalsFrance MITTELHEISSER G FONTAINE A 21-12 22-24 21-12 NATAROV G KAZARINOVA Y Ukraine
Mixed Doubles QuarterfinalsIreland MAGEE C MAGEE S 21-18 21-12 WOJTKOWSKA A PIETRYJA P Poland
Mixed Doubles QuarterfinalsGermany BECK R KATTENBECK K 21-16 21-19 DURKIN V VISLOVA N Russian Federation
Mixed Doubles QuarterfinalsCzech Republic BASOVA A BITMAN J 21-23 12-21 THYGESEN S NOHR N Denmark
Men's Singles QuarterfinalsOpen
Men's Singles QuarterfinalsSpain Abian Pablo 21-12 21-13 Durkinjak Zvonimir Croatia
Men's Singles QuarterfinalsBelgium Tan Yuhan 14-21 6-21 Navickas Kestutis Lithuania
Men's Singles QuarterfinalsGermany Domke Dieter 21-18 18-21 21-17 Koukal Petr Czech Republic
Men's Singles QuarterfinalsIreland Evans Scott 17-21 14-21 Holst Emil Denmark
Men's Doubles SemifinalsOpen
Men's Doubles SemifinalsDenmark MOGENSEN C BOE M 21-18 21-17
Bronze Medal
BECK R HEINZ A Germany
Men's Doubles SemifinalsIreland MAGEE S MAGEE J
Bronze Medal
5-21 9-21 IVANOV V SOZONOV I Russian Federation
Women's Doubles SemifinalsOpen
Women's Doubles SemifinalsBulgaria STOEVA S STOEVA G 21-14 21-9
Bronze Medal
YIGIT N BAYRAK O Turkey
Women's Doubles SemifinalsDenmark HELSBOL M GREBAK L
Bronze Medal
14-21 21-14 9-21 BOLOTOVA E KOSETSKAYA E Russian Federation
Fri26June
3x3 Basketball
Women's SemifinalsSlovenia SLO 16 - 21 UKRUkraine
Men's SemifinalsSlovenia SLO 8 - 21 RUSRussian Federation
Women's SemifinalsSpain ESP 12 - 13 RUSRussian Federation
Men's SemifinalsSerbia SRB 16 - 19 ESPSpain
Women's Bronze Medal GameSlovenia SLO 9 - 19
Bronze Medal
ESPSpain
Men's Bronze Medal GameSlovenia SLO 14 - 21
Bronze Medal
SRBSerbia
Women's Gold Medal GameUkraine UKR
Silver Medal
17 - 22
Gold Medal
RUSRussian Federation
Men's Gold Medal GameRussian FederationRUS
Gold Medal
18 - 14
Silver Medal
ESPSpain
Fri26June
Beach Soccer
Men's Group BItalyITA 5 - 4 HUNHungary
Men's Group ASwitzerlandSUI 5 - 4 UKRUkraine
Men's Group BRussian FederationRUS 5 - 3 ESPSpain
Men's Group AAzerbaijan AZE 4 - 6 PORPortugal
Fri26June
Boxing
Women's Light (57 - 60kg) SemifinalsOpen
Women's Light (57 - 60kg) SemifinalsFrance Mossely Estelle 3 - 0
WP
Bronze Medal
Bugar Tasheena Germany
Women's Light (57 - 60kg) SemifinalsAzerbaijan Alekseevna Yana
Bronze Medal
1 - 2
WP
Taylor Katie Ireland
Men's Light (60kg) SemifinalsOpen
Men's Light (60kg) SemifinalsAzerbaijan Selimov Albert 3 - 0
WP
Bronze Medal
McComb Sean Ireland
Men's Light (60kg) SemifinalsFrance Oumiha Sofiane 3 - 0
WP
Bronze Medal
Polski Mateusz Poland
Men's Welter (69kg) SemifinalsOpen
Men's Welter (69kg) SemifinalsRussian Federation Besputin Alexander 3 - 0
WP
Bronze Medal
Samofalov Yaroslav Ukraine
Men's Welter (69kg) SemifinalsGreat Britain Kelly Josh
Bronze Medal
0 - 3
WP
Baghirov Parviz Azerbaijan
Men's Middle (75kg) SemifinalsOpen
Men's Middle (75kg) SemifinalsRussian Federation Koptyakov Maxim
Bronze Medal
WO
O'Reilly Michael Ireland
Men's Middle (75kg) SemifinalsAzerbaijan Musalov Xaybula 2 - 1
WP
Bronze Medal
Harcsa Zoltan Hungary
Men's Heavy (91kg) SemifinalsOpen
Men's Heavy (91kg) SemifinalsAzerbaijan Abdullayev Abdulkadir 3 - 0
WP
Bronze Medal
Magomedov Sadam Russian Federation
Men's Heavy (91kg) SemifinalsUkraine Manukian Gevorg
TKO-I R1 2:48
Bronze Medal
Filipi Josip Bepo Croatia
Women's Bantam (51 - 54Kg) FinalsOpen
Women's Bantam (51 - 54Kg) FinalRussian Federation Saveleva Elena
Gold Medal
3 - 0
WP
Silver Medal
Davide Marzia Italy
Women's Light Welter (60 - 64kg) FinalsOpen
Women's Light Welter (60 - 64kg) FinalItaly Alberti Valentina
Silver Medal
0 - 3
WP
Gold Medal
Beliakova Anastasiia Russian Federation
Men's Fly (52kg) FinalsOpen
Men's Fly (52kg) FinalAzerbaijan Mamishzada Elvin
Gold Medal
3 - 0
WP
Silver Medal
Picardi Vincenzo Italy
Men's Light Welter (64kg) FinalsOpen
Men's Light Welter (64kg) FinalItaly Mangiacapre Vincenzo
Silver Medal
0 - 3
WP
Gold Medal
Sotomayor Collazo Azerbaijan
Men's Super Heavy (+91kg) FinalsOpen
Men's Super Heavy (+91kg) FinalRussian Federation Gimbatov Gasan
Silver Medal
0 - 3
WP
Gold Medal
Joyce Joe Great Britain
Fri26June
Cycling BMX
Women's Cycling BMX Qualifying Time Trial
Men's Cycling BMX Qualifying Time Trial
Women's Cycling BMX Time Trial Super Final
Men's Cycling BMX Time Trial Super Final
Women's Cycling BMX Motos
Men's Cycling BMX Motos
Fri26June
Fencing
Women's Team Epee QuarterfinalsOpen
Women's Team Epee QuarterfinalsEstoniaEST 45 - 36
HUNHungary
Women's Team Epee QuarterfinalsAzerbaijan AZE 19 - 45
RUSRussian Federation
Men's Team Sabre QuarterfinalsOpen
Men's Team Sabre QuarterfinalsHungary HUN 34 - 45
ROURomania
Men's Team Sabre QuarterfinalsAzerbaijan AZE 18 - 45
RUSRussian Federation
Women's Team Foil QuarterfinalsOpen
Women's Team Foil QuarterfinalsGermany GER 43 - 45
POLPoland
Women's Team Foil QuarterfinalsHungary HUN 33 - 45
FRAFrance
Women's Team Epee FinalsOpen
Women's Team Epee Placement 5-6Azerbaijan AZE 25 - 45
HUNHungary
Women's Team Epee SemifinalsOpen
Women's Team Epee SemifinalsEstoniaEST 45 - 36
ITAItaly
Women's Team Epee SemifinalsRomaniaROU 31 - 24
RUSRussian Federation
Men's Team Sabre FinalsOpen
Men's Team Sabre Placement 5-6Azerbaijan AZE 19 - 45
HUNHungary
Men's Team Sabre SemifinalsOpen
Men's Team Sabre SemifinalsRomaniaROU 45 - 44
GERGermany
Men's Team Sabre SemifinalsItalyITA 45 - 42
RUSRussian Federation
Women's Team Foil FinalsOpen
Women's Team Foil Placement 5-6Hungary HUN 29 - 45
GERGermany
Women's Team Foil SemifinalsOpen
Women's Team Foil SemifinalsPoland POL 21 - 45
RUSRussian Federation
Women's Team Foil SemifinalsItaly ITA 29 - 45
FRAFrance
Women's Team Epee FinalsOpen
Women's Team Epee Bronze Medal MatchRussian Federation RUS 36 - 40
Bronze Medal
ITAItaly
Women's Team Epee Gold Medal MatchRomaniaROU
Gold Medal
31 - 25
Silver Medal
ESTEstonia
Men's Team Sabre FinalsOpen
Men's Team Sabre Bronze Medal MatchRussian Federation RUS 44 - 45
Bronze Medal
GERGermany
Men's Team Sabre Gold Medal MatchItalyITA
Gold Medal
45 - 44
Silver Medal
ROURomania
Women's Team Foil FinalsOpen
Women's Team Foil Bronze Medal MatchItalyITA
Bronze Medal
45 - 28
POLPoland
Women's Team Foil Gold Medal MatchFrance FRA
Silver Medal
18 - 45
Gold Medal
RUSRussian Federation
Fri26June
Judo
Men's -73kg Elimination Round of 64Open
Men's -73kg Elimination Round of 64Germany Voelk Christopher 0s2 - 100s2
4:32 (IPP)
Jezek Jaromir Czech Republic
Men's -73kg Elimination Round of 64Turkey Ceylan Bayram 0s4 - 100
4:29 (IPP)
Urani Florent France
Men's -73kg Elimination Round of 64Kosovo Gjakova Akil 0 - 100
0:35 (IPP)
Gusic Nikola Montenegro
Men's -73kg Elimination Round of 64Italy Regis Andrea 0s2 - 2s1
5:00 (YUK)
Ramanchyk Aliaksei Belarus
Men's -73kg Elimination Round of 64Ukraine Khomula Artem 0 - 100
0:45 (IPP)
Szwarnowiecki Damian Poland
Men's -73kg Elimination Round of 64Ireland Fleming Eoin 0 - 100
1:30 (IPP)
Vanlioglu Hasan Turkey
Men's -73kg Elimination Round of 64Greece Azoidis Georgios 100s1 - 0s3
2:34 (IPP)
Maddaloni Marco Italy
Men's -73kg Elimination Round of 64Georgia Shavdatuashvili Lasha 0s2 - 1s2
5:00 (YUK)
Duprat Pierre France
Men's -73kg Elimination Round of 64Belarus Shoka Vadzim 10s3 - 0s2
5:00 (WAZ)
Chouchi Sami Belgium
Men's -73kg Elimination Round of 64Finland Laamanen Eetu 100s3 - 11s3
3:27 (IPP)
Rothberg Kunter Estonia
Men's -81kg Elimination Round of 64Open
Men's -81kg Elimination Round of 64Slovenia Jerman Gasper 0s2 - 0s1
5:00 (PEN)
Musil Jaromir Czech Republic
Men's -81kg Elimination Round of 64Poland Kubieniec Jakub 0s2 - 0
5:00 (PEN)
Bodirlau Cristian Romania
Men's -81kg Elimination Round of 64Great Britain Livesey Owen 100s2 - 0s3
5:00 (IPP)
Mrvaljevic Srdjan Montenegro
Men's -81kg Elimination Round of 64Belgium Bottieau Joachim 0s2 - 100s1
4:20 (IPP)
Ivanov Ivaylo Bulgaria
Men's -81kg Elimination Round of 64Estonia Toniste Kristjan 1s3 - 101s1
3:54 (IPP)
Nacimiento Lorenzo Adrian Spain
Men's -81kg Elimination Round of 64Slovenia Cetic Jesenko 0 - 10s2
5:00 (WAZ)
Pacek Robin Sweden
Men's -81kg Elimination Round of 64Germany Wieczerzak Alexander 100s1 - 1s2
3:57 (IPP)
Iura Sveinbjorn Iceland
Women's -63kg Elimination Round of 32Open
Women's -63kg Elimination Round of 32Andorra Salles Lopez Laura 0s2 - 1s1
4:00 (YUK)
Milosevic Nina Slovenia
Women's -63kg Elimination Round of 32Israel Shor Rotem 0s1 - 1s2
4:00 (YUK)
Miskovic Marijana Croatia
Women's -63kg Elimination Round of 32The Former Yugoslav Republic of Macedonia Nikoloska Katerina 1 - 102s1
4:00 (IPP)
Huseynova Khanim Azerbaijan
Women's -63kg Elimination Round of 32Russian Federation Labazina Marta 0 - 100
0:48 (IPP)
Cachola Ana Portugal
Women's -63kg Elimination Round of 32Poland Ozdoba Agata 100 - 0
0:21 (IPP)
Akhundova Nuriyya Azerbaijan
Women's -63kg Elimination Round of 32Great Britain Schlesinger Alice 1 - 0s3
4:00 (YUK)
Bernholm Anna Sweden
Women's -63kg Elimination Round of 32Austria Drexler Hilde 0s1 - 0
4:00 (PEN)
Howell Gemma Great Britain
Women's -63kg Elimination Round of 32Malta Bezzina Marcon 0s3 - 100s1
2:33 (IPP)
Hermansson Mia Sweden
Women's -63kg Elimination Round of 32Spain Puche Isabel 0s3 - 0s2
4:00 (PEN)
Dakovic Andreja Croatia
Women's -63kg Elimination Round of 32Hungary Szabo Franciska 0s2 - 0s1
4:00 (PEN)
Franssen Juul Netherlands
Women's -70kg Elimination Round of 32Open
Women's -70kg Elimination Round of 32Great Britain Conway Sally 100 - 0s2
2:33 (IPP)
Samardzic Aleksandra Bosnia and Herzegovina
Women's -70kg Elimination Round of 32Georgia Stam Esther 0 - 0s1
4:00 (PEN)
Cantoni Giulia Italy
Women's -70kg Elimination Round of 32France Emane Gevrise 100s2 - 0s4
3:29 (IPP)
Gazieva Irina Russian Federation
Women's -70kg Elimination Round of 32Luxembourg Mossong Lynn 0s2 - 0s1
4:00 (PEN)
Diedrich Szaundra Germany
Women's -70kg Elimination Round of 32Turkey Bakacak Sukran 0s1 - 1
4:00 (YUK)
Wildikan Lior Israel
Women's -70kg Elimination Round of 32Croatia Matic Barbara 100 - 0
1:01 (IPP)
Ibrahimova Nargiz Azerbaijan
Women's -70kg Elimination Round of 32Switzerland Robra Juliane 11s2 - 0
4:00 (WAZ)
Pogacnik Anka Slovenia
Women's -70kg Elimination Round of 32Azerbaijan Mirzazada Valida 0 - 101
1:52 (IPP)
Taeymans Roxane Belgium
Women's -70kg Elimination Round of 32Hungary Breitenbach Anett 100s1 - 1
2:44 (IPP)
Gahie Marie Eve France
Women's -70kg Elimination Round of 32Israel Bolder Linda 0 - 11s3
4:00 (WAZ)
Gercsak Szabina Hungary
Women's -70kg Elimination Round of 32Poland Klys Katarzyna 2s3 - 0s1
4:00 (YUK)
Fletcher Megan Great Britain
Women's -70kg Elimination Round of 32Czech Republic Eiglova Alena 0 - 100s1
3:01 (IPP)
Bernabeu Maria Spain
Women's -70kg Elimination Round of 32Belgium Mansour Lola 101s1 - 0
3:11 (IPP)
Odzelashvili Nino Georgia
Men's -73kg Elimination Round of 32Open
Men's -73kg Elimination Round of 32Azerbaijan Orujov Rustam 0 - 100
1:26 (IPP)
Jezek Jaromir Czech Republic
Men's -73kg Elimination Round of 32Monaco Bessi Cedric 10 - 100
2:11 (IPP)
Gusic Nikola Montenegro
Men's -73kg Elimination Round of 32Belgium van Tichelt Dirk 100 - 0
0:39 (IPP)
Szwarnowiecki Damian Poland
Men's -73kg Elimination Round of 32Romania Nicolaescu Eduard 0s2 - 100
4:23 (IPP)
Uematsu Kiyoshi Spain
Men's -73kg Elimination Round of 32Georgia Tatalashvili Nugzari 0s1 - 0s2
5:00 (PEN)
Urani Florent France
Men's -73kg Elimination Round of 32Serbia Kovacevic Ljubisa 100 - 0
0:27 (IPP)
Macias Tommy Sweden
Men's -73kg Elimination Round of 32Slovenia Draksic Rok 2s2 - 0s1
5:00 (YUK)
Ramanchyk Aliaksei Belarus
Men's -73kg Elimination Round of 32Latvia Fedosejenkovs Dmitrijs 0s2 - 100s3
4:41 (IPP)
Alves Andre Portugal
Men's -73kg Elimination Round of 32Russian Federation Iartcev Denis 0s1 - 0s2
5:00 (PEN)
Vanlioglu Hasan Turkey
Men's -73kg Elimination Round of 32Latvia Steinbuks Mihails 0 - 101
1:55 (IPP)
Ramirez Javier Spain
Men's -73kg Elimination Round of 32Hungary Ungvari Miklos 101s3 - 0s1
5:00 (IPP)
Azoidis Georgios Greece
Men's -73kg Elimination Round of 32Czech Republic Jecminek Jakub 0s2 - 100
4:37 (IPP)
Duprat Pierre France
Men's -73kg Elimination Round of 32Netherlands Elmont Dex 10s3 - 0s2
5:00 (WAZ)
Shoka Vadzim Belarus
Men's -73kg Elimination Round of 32Albania Ramosacaj Igli 0s3 - 100
2:21 (IPP)
Drebot Serhiy Ukraine
Men's -73kg Elimination Round of 32Israel Muki Sagi 100 - 0
0:29 (IPP)
Nikoghosyan Davit Armenia
Men's -73kg Elimination Round of 32Portugal Fernandes Jorge 1s1 - 0
5:00 (YUK)
Laamanen Eetu Finland
Men's -81kg Elimination Round of 32Open
Men's -81kg Elimination Round of 32Georgia Tchrikishvili Avtandili 100 - 0
3:30 (IPP)
Ivanov Ivaylo Bulgaria
Men's -81kg Elimination Round of 32Russian Federation Khubetsov Alan 10s2 - 0s2
GS-0:19 (WAZ)
Majdov Nemanja Serbia
Men's -81kg Elimination Round of 32Estonia Salejev Jevgeni 10s1 - 0s1
5:00 (WAZ)
Ovchinnikovs Konstantins Latvia
Men's -81kg Elimination Round of 32Hungary Csoknyai Laszlo 100s1 - 0s1
4:22 (IPP)
Musil Jaromir Czech Republic
Men's -81kg Elimination Round of 32Greece Moustopoulos Roman 0s2 - 100s2
4:56 (IPP)
Chen Asaf Israel
Men's -81kg Elimination Round of 32Germany Maresch Sven 0s1 - 0s3
5:00 (PEN)
Bodirlau Cristian Romania
Men's -81kg Elimination Round of 32Belarus Stsiashenka Aliaksandr 1s1 - 1s2
5:00 (PEN)
Lima Diogo Portugal
Men's -81kg Elimination Round of 32Finland Virta Antti 0s2 - 100s2
3:12 (IPP)
Ciano Antonio Italy
Men's -81kg Elimination Round of 32France Pietri Loic 0s1 - 0s2
5:00 (PEN)
Pacek Robin Sweden
Men's -81kg Elimination Round of 32Russian Federation Nifontov Ivan 100s1 - 0
2:34 (IPP)
Ott Marcel Austria
Men's -81kg Elimination Round of 32Republic of Moldova Duminica Valeriu 0s3 - 11s3
5:00 (WAZ)
Blach Lukasz Poland
Men's -81kg Elimination Round of 32Portugal Luz Carlos 11s3 - 0s1
5:00 (WAZ)
Livesey Owen Great Britain
Men's -81kg Elimination Round of 32Georgia Margiani Ushangi 101s1 - 0s2
5:00 (IPP)
Milichovsky Matus Slovakia
Men's -81kg Elimination Round of 32Hungary Krizsan Szabolcs 0s1 - 100s2
4:21 (IPP)
Dudchyk Vitalii Ukraine
Men's -81kg Elimination Round of 32Germany Wieczerzak Alexander 100 - 0
0:54 (IPP)
Marijanovic Tomislav Croatia
Men's -81kg Elimination Round of 32Spain Nacimiento Lorenzo Adrian 100s3 - 0s1
3:42 (IPP)
Ntanatsidis Alexios Greece
Women's -63kg Elimination Round of 16Open
Women's -63kg Elimination Round of 16France Agbegnenou Clarisse 100 - 0s1
0:56 (IPP)
Huseynova Khanim Azerbaijan
Women's -63kg Elimination Round of 16Austria Unterwurzacher Kathrin 1s2 - 0
4:00 (YUK)
Milosevic Nina Slovenia
Women's -63kg Elimination Round of 16Israel Gerbi Yarden 0s1 - 0s3
4:00 (PEN)
Ozdoba Agata Poland
Women's -63kg Elimination Round of 16Portugal Cachola Ana 1s2 - 0s1
4:00 (YUK)
Schlesinger Alice Great Britain
Women's -63kg Elimination Round of 16Germany Trajdos Martyna 100 - 0s2
1:19 (IPP)
Miskovic Marijana Croatia
Women's -63kg Elimination Round of 16Great Britain Howell Gemma 0s1 - 10s3
4:00 (WAZ)
Hermansson Mia Sweden
Women's -63kg Elimination Round of 16Slovenia Trstenjak Tina 1 - 0s2
4:00 (YUK)
Dakovic Andreja Croatia
Women's -63kg Elimination Round of 16Italy Gwend Edwige 0s1 - 101
3:03 (IPP)
Franssen Juul Netherlands
Men's -73kg Elimination Round of 16Open
Men's -73kg Elimination Round of 16Czech Republic Jezek Jaromir 2s1 - 101s1
5:00 (IPP)
Gusic Nikola Montenegro
Men's -73kg Elimination Round of 16Belgium van Tichelt Dirk 0 - 0s1
5:00 (PEN)
Uematsu Kiyoshi Spain
Men's -73kg Elimination Round of 16Georgia Tatalashvili Nugzari 100 - 0s2
4:34 (IPP)
Kovacevic Ljubisa Serbia
Men's -73kg Elimination Round of 16Slovenia Draksic Rok 1s1 - 0s3
5:00 (YUK)
Alves Andre Portugal
Men's -73kg Elimination Round of 16Russian Federation Iartcev Denis 2 - 0
5:00 (YUK)
Ramirez Javier Spain
Men's -73kg Elimination Round of 16Hungary Ungvari Miklos 100s3 - 1
5:00 (IPP)
Duprat Pierre France
Men's -73kg Elimination Round of 16Netherlands Elmont Dex 10s2 - 0s3
5:00 (WAZ)
Drebot Serhiy Ukraine
Men's -73kg Elimination Round of 16Israel Muki Sagi 100 - 0s1
1:39 (IPP)
Fernandes Jorge Portugal
Women's -70kg Elimination Round of 16Open
Women's -70kg Elimination Round of 16Great Britain Conway Sally 101 - 1s1
2:57 (IPP)
Stam Esther Georgia
Women's -70kg Elimination Round of 16France Emane Gevrise 11s3 - 100s1
3:59 (IPP)
Diedrich Szaundra Germany
Women's -70kg Elimination Round of 16Netherlands Polling Kim 100 - 0
1:08 (IPP)
Taeymans Roxane Belgium
Women's -70kg Elimination Round of 16Germany Vargas Koch Laura 100s1 - 0
2:33 (IPP)
Wildikan Lior Israel
Women's -70kg Elimination Round of 16Hungary Gercsak Szabina 0 - 0s1
4:00 (PEN)
Bernabeu Maria Spain
Women's -70kg Elimination Round of 16Croatia Matic Barbara 0s1 - 110s1
4:00 (IPP)
Robra Juliane Switzerland
Women's -70kg Elimination Round of 16Austria Graf Bernadette 1s3 - 0s2
4:00 (YUK)
Breitenbach Anett Hungary
Women's -70kg Elimination Round of 16Poland Klys Katarzyna 101s1 - 0
2:38 (IPP)
Mansour Lola Belgium
Men's -81kg Elimination Round of 16Open
Men's -81kg Elimination Round of 16Georgia Tchrikishvili Avtandili 100 - 0
0:49 (IPP)
Salejev Jevgeni Estonia
Men's -81kg Elimination Round of 16Israel Chen Asaf 0s1 - 2s3
5:00 (YUK)
Stsiashenka Aliaksandr Belarus
Men's -81kg Elimination Round of 16Russian Federation Khubetsov Alan 100 - 0s1
4:40 (IPP)
Csoknyai Laszlo Hungary
Men's -81kg Elimination Round of 16France Pietri Loic 10s3 - 0s3
5:00 (WAZ)
Blach Lukasz Poland
Men's -81kg Elimination Round of 16Germany Maresch Sven 100s1 - 0s4
4:11 (IPP)
Ciano Antonio Italy
Men's -81kg Elimination Round of 16Georgia Margiani Ushangi 0s1 - 100s1
3:19 (IPP)
Wieczerzak Alexander Germany
Men's -81kg Elimination Round of 16Russian Federation Nifontov Ivan 0s1 - 0s2
5:00 (PEN)
Luz Carlos Portugal
Men's -81kg Elimination Round of 16Ukraine Dudchyk Vitalii 10 - 0s2
5:00 (WAZ)
Nacimiento Lorenzo Adrian Spain
Women's -63kg QuarterfinalsOpen
Women's -63kg QuarterfinalFrance Agbegnenou Clarisse 101 - 0
0:46 (IPP)
Cachola Ana Portugal
Women's -63kg QuarterfinalIsrael Gerbi Yarden 1s2 - 0s2
4:00 (YUK)
Hermansson Mia Sweden
Women's -63kg QuarterfinalSlovenia Trstenjak Tina 1 - 1s1
4:00 (PEN)
Franssen Juul Netherlands
Women's -63kg QuarterfinalAustria Unterwurzacher Kathrin 0 - 101
2:12 (IPP)
Trajdos Martyna Germany
Men's -73kg QuarterfinalsOpen
Men's -73kg QuarterfinalMontenegro Gusic Nikola 0s1 - 100s1
1:45 (IPP)
van Tichelt Dirk Belgium
Men's -73kg QuarterfinalGeorgia Tatalashvili Nugzari 0 - 0s2
5:00 (PEN)
Draksic Rok Slovenia
Men's -73kg QuarterfinalRussian Federation Iartcev Denis 0s1 - 0s3
5:00 (PEN)
Ungvari Miklos Hungary
Men's -73kg QuarterfinalNetherlands Elmont Dex 0s3 - 0s2
5:00 (PEN)
Muki Sagi Israel
Women's -70kg QuarterfinalsOpen
Women's -70kg QuarterfinalNetherlands Polling Kim 100 - 0
1:14 (IPP)
Gercsak Szabina Hungary
Women's -70kg QuarterfinalGreat Britain Conway Sally 0 - 100
1:15 (IPP)
Diedrich Szaundra Germany
Women's -70kg QuarterfinalGermany Vargas Koch Laura 11 - 0s2
4:00 (WAZ)
Robra Juliane Switzerland
Women's -70kg QuarterfinalAustria Graf Bernadette 100 - 0s3
2:50 (IPP)
Klys Katarzyna Poland
Men's -81kg QuarterfinalsOpen
Men's -81kg QuarterfinalGeorgia Tchrikishvili Avtandili 100 - 0s4
3:40 (IPP)
Stsiashenka Aliaksandr Belarus
Men's -81kg QuarterfinalFrance Pietri Loic 0s1 - 10s1
GS-1:25 (WAZ)
Wieczerzak Alexander Germany
Men's -81kg QuarterfinalRussian Federation Khubetsov Alan 0s3 - 0s2
5:00 (PEN)
Maresch Sven Germany
Men's -81kg QuarterfinalRussian Federation Nifontov Ivan 101s1 - 0s2
4:02 (IPP)
Dudchyk Vitalii Ukraine
Women's -57kg Blind Judo QuarterfinalsOpen
Women's -57kg Blind Judo QuarterfinalUkraine Cherniak Inna 100 - 0
0:38 (IPP)
Ovchinnikova Natalia Russian Federation
Women's -57kg Blind Judo QuarterfinalGermany Brussig Ramona 1s3 - 0s3
GS-0:24 (YUK)
Kilic Gulhan Turkey
Women's -57kg Blind Judo QuarterfinalAzerbaijan Abdullayeva Sabina 100 - 0
0:10 (IPP)
Merenciano Herrero Maria Monica Spain
Women's -57kg Blind Judo QuarterfinalUkraine Nikolaychyk Nataliya 101 - 0
2:00 (IPP)
Koseoglu Serife Turkey
Men's +90kg Blind Judo QuarterfinalsOpen
Men's +90kg Blind Judo QuarterfinalTurkey Hayran Dursun 0 - 100s1
4:00 (IPP)
Papachristos Klimis Greece
Men's +90kg Blind Judo QuarterfinalRussian Federation Parasiuk Aleksandr 100 - 0
2:10 (IPP)
Taurines Julien France
Men's +90kg Blind Judo QuarterfinalUkraine Pominov Oleksandr 100s2 - 0
2:08 (IPP)
Mislimov Zakir Azerbaijan
Women's -63kg SemifinalsOpen
Women's -63kg Semifinal of Table AFrance Agbegnenou Clarisse 0s1 - 0
4:00 (PEN)
Trajdos Martyna Germany
Women's -63kg Semifinal of Table BIsrael Gerbi Yarden 0s1 - 100
2:59 (IPP)
Trstenjak Tina Slovenia
Women's -63kg RepechageOpen
Women's -63kg RepechagePortugal Cachola Ana 3s1 - 0
4:00 (YUK)
Unterwurzacher Kathrin Austria
Women's -63kg RepechageSweden Hermansson Mia 0 - 100
2:25 (IPP)
Franssen Juul Netherlands
Women's -57kg Blind Judo RepechageOpen
Women's -57kg Blind Judo RepechageRussian Federation Ovchinnikova Natalia 0s2 - 100
3:55 (IPP)
Kilic Gulhan Turkey
Women's -57kg Blind Judo RepechageSpain Merenciano Herrero Maria Monica 1 - 110
0:53 (IPP)
Koseoglu Serife Turkey
Men's -73kg SemifinalsOpen
Men's -73kg Semifinal of Table ABelgium van Tichelt Dirk 0s1 - 10s2
5:00 (WAZ)
Tatalashvili Nugzari Georgia
Men's -73kg Semifinal of Table BRussian Federation Iartcev Denis 0s2 - 100s1
1:47 (IPP)
Muki Sagi Israel
Men's -73kg RepechageOpen
Men's -73kg RepechageMontenegro Gusic Nikola 0 - 101
3:15 (IPP)
Draksic Rok Slovenia
Men's -73kg RepechageHungary Ungvari Miklos 0s3 - 0s2
5:00 (PEN)
Elmont Dex Netherlands
Women's -57kg Blind Judo SemifinalsOpen
Women's -57kg Blind Judo Semifinal of Table AUkraine Cherniak Inna 101 - 0
1:14 (IPP)
Brussig Ramona Germany
Women's -57kg Blind Judo Semifinal of Table BAzerbaijan Abdullayeva Sabina 11 - 0s1
4:00 (WAZ)
Nikolaychyk Nataliya Ukraine
Women's -70kg SemifinalsOpen
Women's -70kg Semifinal of Table ANetherlands Polling Kim 110 - 0
0:43 (IPP)
Diedrich Szaundra Germany
Women's -70kg Semifinal of Table BGermany Vargas Koch Laura 112 - 0s2
3:54 (IPP)
Graf Bernadette Austria
Women's -70kg RepechageOpen
Women's -70kg RepechageHungary Gercsak Szabina 100 - 0s1
1:44 (IPP)
Conway Sally Great Britain
Women's -70kg RepechageSwitzerland Robra Juliane 0s1 - 11s2
4:00 (WAZ)
Klys Katarzyna Poland
Men's +90kg Blind Judo RepechageOpen
Men's +90kg Blind Judo RepechageFrance Taurines Julien 0s1 - 101s1
1:42 (IPP)
Mislimov Zakir Azerbaijan
Men's -81kg SemifinalsOpen
Men's -81kg Semifinal of Table AGeorgia Tchrikishvili Avtandili 100 - 0s2
5:00 (IPP)
Maresch Sven Germany
Men's -81kg Semifinal of Table BGermany Wieczerzak Alexander 0s1 - 1s1
GS-1:17 (YUK)
Nifontov Ivan Russian Federation
Men's -81kg RepechageOpen
Men's -81kg RepechageBelarus Stsiashenka Aliaksandr 1s3 - 0s2
5:00 (YUK)
Khubetsov Alan Russian Federation
Men's -81kg RepechageFrance Pietri Loic 110s3 - 0s3
3:17 (IPP)
Dudchyk Vitalii Ukraine
Men's +90kg Blind Judo SemifinalsOpen
Men's +90kg Blind Judo Semifinal of Table AAzerbaijan Zakiyev Ilham 100 - 0
0:27 (IPP)
Papachristos Klimis Greece
Men's +90kg Blind Judo Semifinal of Table BRussian Federation Parasiuk Aleksandr 0 - 100
0:19 (IPP)
Pominov Oleksandr Ukraine
Women's -57kg Blind Judo Bronze Medal FinalsOpen
Women's -57kg Blind Judo Contest for Bronze Medal ATurkey Kilic Gulhan 0s1 - 100
1:17 (IPP)
Bronze Medal
Nikolaychyk Nataliya Ukraine
Women's -57kg Blind Judo Contest for Bronze Medal BTurkey Koseoglu Serife 0 - 110
1:11 (IPP)
Bronze Medal
Brussig Ramona Germany
Women's -57kg Blind Judo FinalOpen
Women's -57kg Blind Judo FinalUkraine Cherniak Inna
Gold Medal
100 - 1
0:42 (IPP)
Silver Medal
Abdullayeva Sabina Azerbaijan
Women's -63kg Bronze Medal FinalsOpen
Women's -63kg Contest for Bronze Medal APortugal Cachola Ana 0 - 1s1
4:00 (YUK)
Bronze Medal
Gerbi Yarden Israel
Women's -63kg Contest for Bronze Medal BNetherlands Franssen Juul 0s1 - 11
4:00 (WAZ)
Bronze Medal
Agbegnenou Clarisse France
Women's -63kg FinalOpen
Women's -63kg FinalGermany Trajdos Martyna
Gold Medal
10s1 - 0
4:00 (WAZ)
Silver Medal
Trstenjak Tina Slovenia
Men's +90kg Blind Judo Bronze Medal FinalsOpen
Men's +90kg Blind Judo Contest for Bronze Medal ATurkey Hayran Dursun 0 - 101
1:23 (IPP)
Bronze Medal
Parasiuk Aleksandr Russian Federation
Men's +90kg Blind Judo Contest for Bronze Medal BAzerbaijan Mislimov Zakir
Bronze Medal
100s2 - 0s3
3:41 (IPP)
Papachristos Klimis Greece
Men's -73kg Bronze Medal FinalsOpen
Men's -73kg Contest for Bronze Medal ASlovenia Draksic Rok
Bronze Medal
100s3 - 1s1
4:39 (IPP)
Iartcev Denis Russian Federation
Men's -73kg Contest for Bronze Medal BNetherlands Elmont Dex 0s3 - 10s3
5:00 (WAZ)
Bronze Medal
van Tichelt Dirk Belgium
Men's +90kg Blind Judo FinalOpen
Men's +90kg Blind Judo FinalAzerbaijan Zakiyev Ilham
Gold Medal
100s2 - 0s1
2:04 (IPP)
Silver Medal
Pominov Oleksandr Ukraine
Men's -73kg FinalOpen
Men's -73kg FinalGeorgia Tatalashvili Nugzari
Silver Medal
0s3 - 100s2
4:33 (IPP)
Gold Medal
Muki Sagi Israel
Women's -70kg Bronze Medal FinalsOpen
Women's -70kg Contest for Bronze Medal AHungary Gercsak Szabina 0s2 - 0s1
4:00 (PEN)
Bronze Medal
Graf Bernadette Austria
Women's -70kg Contest for Bronze Medal BPoland Klys Katarzyna 0 - 100
1:29 (IPP)
Bronze Medal
Diedrich Szaundra Germany
Women's -70kg FinalOpen
Women's -70kg FinalNetherlands Polling Kim
Gold Medal
100 - 0s1
1:34 (IPP)
Silver Medal
Vargas Koch Laura Germany
Men's -81kg Bronze Medal FinalsOpen
Men's -81kg Contest for Bronze Medal ABelarus Stsiashenka Aliaksandr 0s2 - 0
5:00 (PEN)
Bronze Medal
Wieczerzak Alexander Germany
Men's -81kg Contest for Bronze Medal BFrance Pietri Loic
Bronze Medal
100s3 - 0s3
GS-1:39 (IPP)
Maresch Sven Germany
Men's -81kg FinalOpen
Men's -81kg FinalGeorgia Tchrikishvili Avtandili
Gold Medal
10 - 10s1
5:00 (PEN)
Silver Medal
Nifontov Ivan Russian Federation
Fri26June
Swimming
Women's 50m Freestyle Heats
Men's 50m Backstroke Heats
Women's 100m Backstroke Heats
Men's 200m Freestyle Heats
Women's 200m Individual Medley Heats
Men's 100m Butterfly Heats
Women's 100m Breaststroke Heats
Men's 100m Breaststroke Heats
Mixed 4x100m Medley Relay Heats
Men's 800m Freestyle Heats
Women's 50m Freestyle Semifinals
Men's 50m Backstroke Semifinals
Women's 100m Backstroke Semifinals
Men's 100m Butterfly Semifinals
Women's 200m Individual Medley Semifinals
Men's 200m Freestyle Semifinals
Women's 100m Breaststroke Semifinals
Men's 200m Backstroke Final
Women's 200m Freestyle Final
Men's 100m Breaststroke Semifinals
Women's 100m Butterfly Final
Men's 800m Freestyle Fastest Heat
Women's 50m Freestyle Final
Men's 50m Backstroke Final
Mixed 4x100m Medley Relay Final
Women's 100m Breaststroke Semifinals
Fri26June
Volleyball
Men's SemifinalsPoland POL 2 - 3 BULBulgaria
Men's SemifinalsRussian Federation RUS 1 - 3 GERGermany
There are no events for this day.
* Estimated time. The schedule is subject to change. Order of play to be confirmed.
EOC
Timing and Results provided by Tissot
Live