Schedule & ResultsSaturday, June 27th

-4
-1
+1
+4
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
 
SSI ErrSSI Err
Men's
UkraineUKR
-
HUNHungary
×
Beach Soccer
Men's
SpainESP
-
AZEAzerbaijan
×
Beach Soccer
Men's
ItalyITA
-
SUISwitzerland
×
Beach Soccer
Men's SemifinalsItalyITA 7 - 4 SUISwitzerland
Men's
PortugalPOR
-
RUSRussian Federation
×
Beach Soccer
Men's SemifinalsPortugal POR 1 - 2 RUSRussian Federation
Men's Team Epee Quarterfinals
Women's Team Sabre Quarterfinals
Men's Team Foil Quarterfinals
Men's Team Epee Finals
Men's Team Epee Semifinals
Women's Team Sabre Finals
Women's Team Sabre Semifinals
Men's Team Foil Finals
Men's Team Foil Semifinals
1
Men's Team Epee Finals
1
Women's Team Sabre Finals
1
Men's Team Foil Finals
Men's -90kg Elimination Round of 64
Men's +100kg Elimination Round of 32
Women's +78kg Elimination Round of 32
Men's -90kg Elimination Round of 32
×
Judo
Men's -90kg Elimination Round of 32Greece Iliadis Ilias 101 - 0s3
3:43 (IPP)
Kukovica David Slovenia
Men's -90kg Elimination Round of 32Germany Odenthal Marc 112s2 - 0s1
3:26 (IPP)
Sasson Alon Israel
Men's -90kg Elimination Round of 32Russian Federation Denisov Kirill 100 - 0s2
1:36 (IPP)
Wenzinger Domenic Switzerland
Men's -90kg Elimination Round of 32Italy Facente Walter 100s1 - 0
1:30 (IPP)
Ciechomski Patryk Poland
Men's -90kg Elimination Round of 32Georgia Liparteliani Varlam 100s1 - 0s2
1:30 (IPP)
Ver Gabor Hungary
Men's -90kg Elimination Round of 32Ukraine Synyavsky Vadym 10s3 - 10s2
5:00 (PEN)
Sherazadishvili Nikoloz Spain
Men's -90kg Elimination Round of 32Hungary Toth Krisztian 0s2 - 0s3
5:00 (PEN)
Nyman Marcus Sweden
Men's -90kg Elimination Round of 32France Iddir Alexandre 100s3 - 0s2
4:53 (IPP)
Bauza Karolis Lithuania
Men's -90kg Elimination Round of 32Azerbaijan Gurbanov Ramin 101 - 0
1:10 (IPP)
Dias Celio Portugal
Men's -90kg Elimination Round of 32Slovenia Zgank Mihael 1s1 - 0s1
5:00 (YUK)
Dvarby Joakim Sweden
Men's -90kg Elimination Round of 32Serbia Kukolj Aleksandar 100 - 0s1
3:04 (IPP)
Marmeljuk Aleksandr Estonia
Men's -90kg Elimination Round of 32Georgia Gviniashvili Beka 100 - 0s2
3:43 (IPP)
Efemgil Batuhan Turkey
Men's -90kg Elimination Round of 32Czech Republic Jurecka Alexandr 0s1 - 10s3
5:00 (WAZ)
Nhabali Quedjau Ukraine
Men's -90kg Elimination Round of 32Czech Republic Klammert David 0s2 - 100s2
4:43 (IPP)
Gerasimenko Dmitri Serbia
Men's -90kg Elimination Round of 32Russian Federation Voprosov Kirill 0s1 - 10s1
5:00 (WAZ)
Grossklaus Ciril Switzerland
Men's -90kg Elimination Round of 32Netherlands Elmont Guillaume 10s2 - 0s3
5:00 (WAZ)
Milenbergs Aigars Latvia
Men's -100kg Elimination Round of 32
Women's -78kg Elimination Round of 32
Men's +100kg Elimination Round of 16
Women's +78kg Elimination Round of 16
Men's -100kg Elimination Round of 16
Men's -90kg Elimination Round of 16
Women's -78kg Elimination Round of 16
Men's +100kg Quarterfinals
Women's +78kg Quarterfinals
Men's -100kg Quarterfinals
Men's -90kg Quarterfinals
Women's -78kg Quarterfinals
Men's +100kg Repechage
Men's +100kg Semifinals
Women's +78kg Repechage
Men's -100kg Repechage
Women's +78kg Semifinals
Women's -78kg Repechage
Men's -90kg Repechage
Men's -100kg Semifinals
Women's -78kg Semifinals
Men's -90kg Semifinals
Men's -90kg Bronze Medal Finals
1
Men's -90kg Final
Women's -78kg Bronze Medal Finals
1
Women's -78kg Final
Men's -100kg Bronze Medal Finals
1
Men's -100kg Final
Women's +78kg Bronze Medal Finals
1
Women's +78kg Final
Men's +100kg Bronze Medal Finals
1
Men's +100kg Final
Men's 50m Freestyle, Women's 50m Butterfly, Men's 400m Individual Medley, Women's 4x200m Freestyle Relay, Men's 4x100m Medley Relay
×
Swimming
Men's 50m Freestyle Heats
Women's 50m Butterfly Heats
Men's 400m Individual Medley Heats
Women's 4x200m Freestyle Relay Heats
Men's 4x100m Medley Relay Heats
3
Men's 50m Freestyle, Women's 50m Butterfly, Men's 400m Individual Medley, Women's 100m Backstroke, Men's 100m Breaststroke
×
Swimming
Men's 50m Freestyle Semifinals
Women's 50m Butterfly Semifinals
Men's 400m Individual Medley Final
Women's 100m Backstroke Final
Men's 100m Breaststroke Final
8
Men's 50m Freestyle, Women's 50m Butterfly, Women's 4x200m Freestyle Relay, Men's 4x100m Medley Relay, Women's 100m Breaststroke, Men's 200m Freestyle, Women's 200m Individual Medley, Men's 100m Butterfly
×
Swimming
Women's 100m Breaststroke Final
Men's 200m Freestyle Final
Women's 200m Individual Medley Final
Men's 100m Butterfly Final
Women's 50m Butterfly Final
Men's 50m Freestyle Final
Women's 4x200m Freestyle Relay Final
Men's 4x100m Medley Relay Final
Women's
AzerbaijanAZE
-
SRBSerbia
1
Women's
TurkeyTUR
-
POLPoland
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
-4
-1
+1
+4
* Estimated time. The schedule is subject to change. Order of play to be confirmed.
EOC
Timing and Results provided by Tissot
Live